Avalon » Serie komiksowe » Mighty Thor » Mighty Thor #4

Mighty Thor #4

Mighty Thor #4

"Galactus Seed" - part 4: "To Duel Against Galactus"

Postacie
Zapowiedź

Asgard staje przeciw Galactusowi! pożeracz światów przybywa po coś pogrzebanego w sercu zniszczonego Asgardu. Odyn prowadzi atak na wroga, a ranny Thor musi zmierzyć się z Silver Surferem. Wszystko to prowadzi do tego, iż Volstagg i Loki zostają panami Świecącego Miasta na całe popołudnie. Co złego możesię zdarzyć?

Streszczenie

Na pustyni Loki spotyka się z Keldą – zabrudzoną i oszalałą, która pyta, czy przyniósł im to, czego oczekują. Gdy ten potwierdza, bogini prowadzi go do jaskini, gdzie czekają dwie inne czarownice. Bóg psot wręcza im pukiel włosów Sif – zapłatę za metodę na uratowanie Thora. Trzy wiedźmy każą mu wrócić o zmroku, wtedy bowiem otrzyma od nich trzy dary.

Na orbicie Asgardczycy atakują Galactusa. Sif zastanawia się, w jaki sposób istoty tak potężne, jak Odin i Galactus, mogą ze sobą walczyć, Thor stwierdza więc, że nie na ich to głowy. Ich zadaniem ma być jedynie rozpraszanie Pożeracza Światów, tak, jak potwory przywołane przez Galactusa mają przeszkodzić Wszechojcu. Nagle na polu walki zjawia się Silver Surfer, zostaje więc zaatakowany przez Odinsona.

W czasie uczty Galan stwierdza, że czuje się tak, jakby miał pęknąć. Jego kompan oświadcza, że przy tak sutej biesiadzie to nic dziwnego, mężczyzna poprawia się więc – to głowa mu pęka. Nagle przypomina sobie, że ich Wszechświat ulega zniszczeniu, a miliardy istot giną każdego dnia, po czym stwierdza, że odkrył to w swoim laboratorium. Domyśla się, że to Odin miesza mu w głowie.

Młody Odin informuje swego ojca, Bora, o tym, że ich plony zostają pożarte przez chmary fioletowych szarańczy. Nagle zauważa, że wciąż posiada oboje oczu, a po chwili dostrzega u boku Bora swego brata, Cula. Gdy pyta ojca, co mają jeść, Cul stwierdza, że zawsze mogą się posilić na ciałach zmarłych. W końcu Wszechojcu udaje się otrząsnąć z wizji i wzywa Asgardczyków do ataku na Pożeracza Światów.

W Asgardzie Volstagg oczekuje ataku ludzi z Broxton. Gdy Loki odnajduje go i pyta, gdzie się wszyscy podziali, grubas stwierdza, że ukrył ich przed hordami pastora Mike'a, z którymi zamierza zmierzyć się w boju. Gdy chłopak pyta, czy ma wezwać na pomoc Thora, Volstagg oświadcza, że sam jest wart dziesięciu Thorów.

W przestrzeni kosmicznej nadal trwa walka. Thor i Surfer szarżują ku sobie, bóg gromów mija jednak herolda i kieruje się prosto na Galactusa.

W swoim laboratorium Galan obserwuje niecodzienne zjawisko – choć cały ich Wszechświat się rozpada, Kaa, ich planeta, rozrasta się. Jego żona, Aala, będąca w stanie błogosławionym, stwierdza, że nie tylko ich planeta rośnie mimo śmierci Wszechświata. Nagle Galana przeszywa paroksyzm bólu – to w rzeczywistości Thor w pełnym pędzie uderzył w głowę Galactusa, pozbawiając go równowagi. Widząc to, Surfer rzuca się w kierunku Odinsona, w końcu łapiąc go i odciągając od pola walki.

Młody Odin odkrywa, że fioletowe wilki pożarły ich bydło. Pyta, co w takim razie im zostało, by zaspokoić głód.

Na drodze między Broxton a Asgardem pastor Mike wraz z grupą wiernych kieruje się na miasto bogów, ogłaszając, że są przez nich w ciągłym niebezpieczeństwie i wzywając ich do opuszczenia ich miasta i powrotu tam, skąd przybyli.

Silver Surfer i Thor lądują na Marsie, gdzie kontynuują walkę.

Gdy zapada zmierzch, Loki wraca do jaskini trzech wiedźm, które wręczają mu trzy dary – nić, rękawice i płaszcz.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Thor #4 Mighty Thor #4 Mighty Thor #4 Mighty Thor #4 Mighty Thor #4 Mighty Thor #4 Mighty Thor #4 Mighty Thor #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.