Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #16

Avengers Academy #16

Avengers Academy #16

"A God-Awful Small Affair"

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN
Nauczyciele Akademii muszą walczyć nie z jednym, a z dwoma Godnymi na raz! Tymczasem horror wojny zbiera żniwo wśród studentów, gdy jeden z nich podejmuje decyzję, która odmieni jego życie.

Cytat

Giant-Man: "God, Devil... I don’t care what you call yourself. Because of you. My students are fighting a war alone. All you are to me is what I have to smash through to get to them!"

Streszczenie

Sytuacja w Dubaju szybko obraca się na niekorzyść instruktorów. Absorbing Man jest bezlitosny i z łatwością radzi sobie z Pymem. Skirn, rozprawiająca się właśnie z Justice, nie rozumie jednak dlaczego Greithoth nie zyskał jeszcze pełnej kontroli nad swoim nowym ciałem. Do walki włącza się Quicksilver, ale on też nie stanowi wyzwania dla wojowniczki. 

Creel zmienił się i to zdecydowanie. Nie tylko dominuje nad Pymem swoją mocą, ale jest również w stanie skutecznie przewidzieć i zniweczyć plany przeciwnika.

Pojedynek dwóch gigantów nie jest na rękę bohaterom - każdy upadek wiąże się ze śmiercią bezbronnych mieszkańców Dubaju. Hank decyduje się zatem na jeszcze jeden desperacki krok: wykorzystując opustoszały wieżowiec, tworzy coś na wzór tunelu, w którym Jocasta, na jego polecenie, otwiera portal.

Skirn od razu zauważa, co się dzieje i postanawia ruszyć na ratunek ukochanemu. Kiedy jednak zbliża się do niego i uderzają o siebie swoimi młotami, wyzwolona zostaje potężna energia. Podwładni Serpenta zostają wchłonięci przez bramę.

Giant-Man myśli tylko o swoich studentach, jednak walka wyczerpała go do tego stopnia, że nie jest w stanie nawet wyjść z wody, do której wpadł odepchnięty przez podmuch.

W Waszyngtonie młodzi bohaterowie starają się pomóc cywilom. Veil ratuje małą dziewczynkę przed walącym się budynkiem. Okazuje się, że pod gruzami została jej matka. Maddy jest jednak w stanie pomóc jej wydostać się na powierzchnię. Niestety jeden z żołnierzy zabija uratowaną nim ta w ogóle zdążyła dobiec do córki. Wywołuje to u Veil tak ogromną furię, że pod postacią trującego gazu wdziera się do kokpitu maszyny i zabija jej pilota. Chwilę później oddaje dziewczynkę pod opiekę jednemu z sanitariuszy. Kiedy zostaje sama, pada na kolana przy ciele zamordowanej i zaczyna płakać.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #16 Avengers Academy #16 Avengers Academy #16 Avengers Academy #16 Avengers Academy #16 Avengers Academy #16 Avengers Academy #16 Avengers Academy #16 Avengers Academy #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.