Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #14

New Avengers vol. 2 #14

Postacie
Zapowiedź

WSZYSCY Avengers są potrzebni by stawić czoła Serpentowi. New Avengers i Avengers jednoczą siły. Dochodzą nowi członkowie. Nie przegapcie tej historii!

Cytat

Bobbi Morse:"I rarely do public appearances. My ex-husband used to call me the bass player of the super hero world".

Streszczenie

Bobbi Morse podczas przesłuchania opowiada kim jest i co się ostatnio wydarzyło w jej życiu. Zaczyna od faktu bycia agentem S.H.I.E.L.D., dla którego to działalność w Avengers jest całkowitym przeciwieństwem. Dlatego w żaden sposób nie jest w stanie wykorzystać obecnie nabytych podczas szkolenia w S.H.I.E.L.D. umiejętności. W przeciwieństwie do kolegów z zespołu jest też mało atrakcyjna medialnie, w czym dopatruje się jednak własnej winy. I dlatego postanowiła to zmienić. Katalizatorem tej przemiany stały się ostatnie wydarzenia z jej udziałem, kiedy to po postrzale w brzuch omal nie zginęła. Właściwie powinna była, ale Nick Fury ocalił ją wstrzykując serum super-żołnierza. Od tego momentu jej życie uległo gwałtownej zmianie.

Posiadłość Avengers. Spider-Man oznajmia zgromadzonym przy stole Mścicielom, że odchodzi z zespołu. Pytany o przyczyny Peter nie chce odpowiedzieć wprost, Logan domyśla się jednak źródła decyzji i sugestywnie wskazuje palcem na Victorię Hand. Parker nie zaprzecza, na. co dziewczyna reaguje atakiem szału. Przypomina Spider-Manowi, że to dzięki niej Avengers odnieśli sukces w ostatniej akcji przeciwko H.A.M.M.E.R. Ryzykowała życie, wystawiając Mścicielom swoich dawnych popleczników. Teraz wszyscy wiedzą o niej i o Avengers i mogą szukać na niej zemsty. Peter odpowiada, że pomimo to to właśnie Mockingbird została ranna i omal nie zginęła w trakcie akcji. Poza tym Parker w dalszym ciągu nie ufa Victorii. Ta rispotuje, że wiedzą o niej wszystko, podczas gdy o Spider-Manie prawie nic. Wypomina mu też, że prasa wielokrotnie oskarżała go o popełnienie morderstwa. Kłótnię przerywa wejście Mockingbird, która powinna być w szpitalu. Bobbi jednak nie mogła już tam wytrzymać i się "wypisała". Wszyscy są ciekawi, jak też się czuje. W odpowiedzi dziewczyna prezentuje ciało pozbawione jakichkolwiek śladów po walce. Logan tymczasem zatrzymuje wychodzącego Spider-Mana i prosi go na stronę. Po chwili dołącza do nich Luke Cage. Cała ta scena nie umyka uwadze Victorii Hand.

Przesłuchania ciąg dalszy. Mockingbird zastanawia się, czy dzięki wstrzykniętemu serum posiądzie te atrybuty, które są udziałem Kapitan Ameryki i Nicka Fury, czy też może będzie zgoła odwrotnie. Wspomina też powrót do siedziby Avengers po wyjściu ze szpitala i ciepłe przyjęcie, jakie jej tam zgotowano. Wyraźnie ją to wzruszyło. Co jednak najbardziej Bobbi interesowało, to możliwość przetestowania nowych mocy. Wkrótce nadarzyła się ku temu sposobna okazja.

U.S.A., blitzkrieg. Armia Sin atakuje miasto. Mockingbird stojąc naprzeciwko olbrzymiego robota ze swastyką uznaje, że jest to doskonały moment do wypróbowania nowonabytych zdolności. Wskakuje więc na niego i zajmuje miejsce pilota, którego chwilę wcześniej wyrzuciła z wysokości głowy robota. Siedząc za sterami maszyny Bobbi dokonuje dzieła zniszczenia, bezlitośnie eliminując maszyny wroga. Pozostali Avangers w tym czasie starają się raczej zapewnić bezpieczeństwo postronnym osobom, które znalazły się w samym środku bitwy. Mockingbird tymczasem zmierzając do wielkiego finału kieruje robota wprost na maszyny przeciwnika, po czym ewakuuje się w ostatnie chwili, by z bepiecznej odległości móc podziwiać efekty własnych działań. Te przechodzą jej najśmielsze oczekiwania, gdy w wyniku zderzenia potężnych maszyn wieża Avengers zostaje zrównana z ziemią.

Przesłuchania ciąg dalszy. Mockingbird przyznaje, że widok walącej się wieży Avengers był jednym z najbardziej dojmujących w całym jej życiu. Bobbi było niezmiernie wstyd. Tamto wspomnienie otworzyło jej jednak oczy. Zrozumiała, że nie bez powodu darowano jej życie. Mockingbird otrzymała drugą szansę, by mogła zabić Red Skulla.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #14 New Avengers vol. 2 #14 New Avengers vol. 2 #14 New Avengers vol. 2 #14 New Avengers vol. 2 #14 New Avengers vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.