Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #1

Captain America vol. 6 #1

Captain America vol. 6 #1

"American Dreamers" Part 1

Postacie
Zapowiedź

Pogrzeb przyjaciela zmienia się w wyścig z czasem, kiedy oryginalny Captain America powraca!

Streszczenie

Steve oraz Sharon ubierają się elegancko w pokoju hotelowym. Są w Paryżu. Rogers ma melancholijny nastrój i zaczyna wspominać swoje działania w czasie wojny oraz późniejsze, w Avengers. Okazuje się, że przybyli na pogrzeb ciotki Sharon i jednocześnie dawnej miłości Steve'a. Na miejscu zjawiają się także Dum Dum oraz Fury. Po ceremonii, wszyscy razem udają się w kierunku wyjścia. Wspominają zmarłą. Cieszą się, że udało się ją pochować na tym cmentarzu. Nagle Steve zauważa na piersi Dugana znacznik laserowy z borni. W ostatniej chwili ratuje przyjaciela przed kulami. Następnie bez namysłu rusza w pościg za napastnikiem. Ten ucieka przez mur na pobliską ruchliwą ulicę. Jego ucieczka jest szczegółowo zaplanowana i czeka tam na niego szybki motocykl. Przed jego odjazdem Cap ma okazję przyjrzeć mu się i nie może uwierzyć w to, kogo widział. Kiedy dobiegają do niego przyjaciela oznajmia im, że muszą szybko wracać do kraju. Ich napastnika widział po raz ostatni w 1944 roku. Chyba Jimmy Jankovicz się obudził.

Paryż 1944 rok. Cap, Margaret Carter, Fury, Dugan oraz napastnik z cmentarza mają odprawę przed kolejna misją. Według wywiadu, Baron Zemo powołał do życia organizację pod nazwą Hydra. Nie wiedzą o niej za dużo, ale zbierają sporo bardzo zaawansowanej broni i muszą to powstrzymać. Cap, jego partner oraz Peggy atakują fortecę Barona podczas gdy Dum Dum, oraz napastnik – Codename: Bravo zaatakują bazę Hydry. Problem tylko, że nie wiedzą gdzie ona jest. Po te informacje, Cap atakuje Barona. Jak tylko je zdobędą dzięki Jimmy’emu Jupiterowi błyskawicznie będą mogli się tam przenieść.

Tajna rządowa placówka spokojnej starości. Jimmy siedzi na wózku i patrzy pustym wzrokiem w przestrzeń. Lekarz tłumaczy Nickowi, że jego przyjaciel niedawno obudził się ze śpiączki, ale jego stan jest bliski katatonii. Fury wraca do przyjaciół i opowiada o tym, co się dowiedział. Jest całkiem możliwe, że Bravo powrócił. Pytanie, dlaczego się z nimi nie kontaktował. Rogers wie, że ich stary znajomy go nienawidził.

Paryż 1944 rok. Peggy i Bravo całują się na dachu. Nagle kobieta odtrąca partnera. Chce to zakończyć. To była tylko przygoda. Są z różnych światów i nie pasują do siebie. Mężczyzna domyśla się, że chodzi innego. Nie jest super żołnierzem, jak jego konkurent. Kobieta prosi go, aby zaakceptował fakty. Schodzi na dół, gdzie na powitanie całuje Capa. Wszystko z góry obserwuje Bravo.

Wszyscy wracają do samochodu na parking. Nagle Steve pada na ziemię trafiony w plecy. Są atakowani przez ludzi ubranych w kombinezony Hydry. Na szczęście Steve pod cywilnymi ciuchami na plecach miał zawieszoną tarczę, która go uratowała. Szybko zakłada kostium i rusza do akcji. Po chwili jest już po walce. Nagle widzi, jak w stronę Sharon pędzi samochód. Rogers skacze i ratuje ukochaną. W pędzącym wozie widzu Jimmy'ego. Fury domyśla się, że cała akcja w Paryżu była ukartowana. Chodziło o to, aby pokazali ich wrogom, gdzie trzymany jest Jupiter.

Bravo rozmawia przez telefon z ludźmi, którzy porwali Jimmy'ego. Każe im nie martwić się bohaterami. Oni nic nie wiedzą. Po skończeniu rozmowy wraca do pokoju, gdzie czeka na niego Baron Zemo. Razem obmyślą plan, jak zniszczyć Captaina America.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #1 Captain America vol. 6 #1 Captain America vol. 6 #1 Captain America vol. 6 #1 Captain America vol. 6 #1 Captain America vol. 6 #1 Captain America vol. 6 #1 Captain America vol. 6 #1 Captain America vol. 6 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.