Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself » Fear Itself #4

Fear Itself #4

Fear Itself #4

"Worlds on Fire"

Postacie
Zapowiedź

Herosi nie pozbierali się jeszcze po szokującym finale poprzedniego numeru. Thor jest niechciany w dwóch swoich domach. Rogers podejmuje najtrudniejszą decyzję w życiu. Iron Man przygotowuje się do złożenia ostatecznej ofiary. Wydaje się, że każdy ruch bohaterów tylko wzmacnia Serpenta. Finał tego zeszytu zatrzęsie Avnegers.

Streszczenie

Thor spada na Ziemię w okolicy Broxton. Uzbrojeni mieszkańcy każą mu odejść - nie chcą mieć z nim nic wspólnego.

Serpent jest zadowolony z pracy swoich Godnych, którzy sieją chaos i terror na całym świecie. Kuurth walczy z X-Men w San Francisco, Mokk włada Paryżem, Nul zmierza do USA, a Skadi niszczy Manhattan. Ich lider żywi się strachem, jaki generują jego podwładni i zyskuje siły, które pozwolą zmierzyć mu się z Odynem. Władca Asgardu również przygotowuje się do starcia i dalej upiera się, że wroga można pokonać tylko poprzez zagładę Ziemi.

Iron Man, Black Widow i Nick Fury stoją nad ciałem Bucky'ego. Dołącza do nich Thor, który dzieli się informacjami o wrogu. Steve Rogers decyduje się wrócić do roli Kapitana Ameryki i zastąpić zabitego przyjaciela. Thor zdradza, że istnieje proroctwo mówiące o tym, że będzie musiał poświęcić życie, aby zabić węża [ang. Serpent] i jest na to przygotowany. Rozmowę herosów przerywa Maria Hill, która ma ważną wiadomość.

Wybrzeże Kanady. Nerkkod masakruje grupę Atlantów. Serpent czuje kolejną falę strachu, która pozwala mu na transfomację. Z siwego staruszka zamienia się w muskularnego mężczyznę.

Bohaterowie rozdzielają się: Thor rusza na Antarktydę, gdzie znajduje się Serpent; Steve Rogers na Manhattan; a Iron Man do Broxton. Dwaj pierwsi od razu stają do walki z siłami wroga, a Tony przywołuje Odina. Wszechojciec wysłuchuje jego wezwania i posłucha jego słów.

W Nowym Jorku Skadi cieszy się, że będzie miała możliwość po raz drugi tego dnia zabić Kapitana Amerykę. Atakuje Steve'a i resztę Avengers. Thor pokonuje sługusów Serpenta i staje twarzą twarz z wrogiem. Ten proponuje mu przymierze - twierdzi, że jest bratem Odyna i prawowitym władcą Asgardu. Według jego słów młodszy brat zdradził go i zmienił historię świata na własne potrzeby. Thor nie chce negocjować i rusza do ataku. Serpent nie zamierza na razie walczyć i teleportuje bohatera na Manhattan. Thor ląduje tuż obok Nula i Angrira. Cała trójka wznosi swoje młoty i rusza do ataku...

Autor: Lex

Galeria numeru

Fear Itself #4 Fear Itself #4 Fear Itself #4 Fear Itself #4 Fear Itself #4 Fear Itself #4 Fear Itself #4 Fear Itself #4 Fear Itself #4 Fear Itself #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.