Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Thor » Astonishing Thor #5

Astonishing Thor #5

Astonishing Thor #5

Part 5 of 5

Postacie
Zapowiedź

Epicki finał historii Planetfall. Ego i Alter-Ego niszczą się wzajemnie, na czym cierpi Ziemia. Czy Thor powstrzyma zagrożenie? Dodatkowo Stranger! Collector! Zephyr! Czarne dziury i rzeczywistości snu.

Streszczenie

NY. Młode małżeństwo jest na pikniku w parku. Ona to Zephyr, a on to Thor. Kobieta prosi, mężczyznę, aby wreszcie odłożył komórkę. Odinson szukał informacji w Internecie na temat drapieżników używających jadu. Zastanawia się, czy któryś wywołuje halucynacje u swoich ofiar. Nie rozumie tego, ale ma wrażenie, że to strasznie ważne. Zephyr radzi mu lepiej otworzyć wino. Alterego leci przez kosmos. Energia jego ofiar pozwala mu lecieć szybciej. Para po posiłku puszcza latawiec. Niestety zrywa się wiatr i zbliża się burza. Para zaczyna się całować. W końcu Thor zdaje sobie sprawę, że są tu całkowicie sami. Przypomina sobie wszystko.

Alterego krzyczy z bólu i wypluwa Zephyr. Na miejscu pojawia się Collector. Ma pretensje do kobiety, że użyła magii, aby go zauroczyć. Ona nie ma teraz na to czasu. Trzeba zamknąć Alterego. W tym celu przechodzi przez portal za plecami mężczyzny. Okazuje się jednak, że prowadzi on do czarnej dziury. Zephyr przez wieczność będzie spadać przez czas i przestrzeń. Collector rezygnuje z uwięzienia żywej planety. Przypominałaby mu o jego hańbie.

Na miejsce dociera Ego. Prosi brata, aby się obudził. Kiedy ten się budzi, od razu rzuca się na niego i chce go pożreć. Może być tylko jeden taki jak on. Ego postanawia się bronić. Całą scenę obserwują kosmonauci na stacji kosmicznej. Zastanawiają się kogo wezwać na pomoc. W ich stronę lecą odłamki planet, które zaraz ich zniszczą. Na szczęście pojawia się Thor. Alterego ma wizję ogromnego bohatera. Planeta pochłonęła część życiowej mocy Odinsona i dzięki temu może się z nim porozumieć. Prosi go, aby zaprzestał szerzenia śmierci i spróbował doświadczyć uroków życia. Alterego daje się przekonać i chce przeprosić brata za swój atak. Ten jednak nie będzie ryzykował. Wytwarza promień energii o ogromnej mocy i niszczy drugą planetę. Mimo krzyków Thora, Ego odlatuje. Na miejscu pojawia się Zephyr. Okazuje się, że czarna dziura rzuciła ją na drugi koniec wszechświata i 600 lat w przeszłości. Potrzebowała całego tego czasu, aby tu dotrzeć. Zadowolony Thor odlatuje. Zephyr zabiera kawałek skały ze zniszczonej planety i podlatuje do Ego. Będzie ona z nim podróżować i pomoże mu się wyleczyć. Z resztek Alterego stworzy księżyc, który będzie orbitował wokół planety. Z czasem urośnie.

Thor spotyka Strangera. Ten jest niezadowolony, że bohater zakłócił jego eksperyment. Odinson odgraża mu się. Jeżeli jeszcze raz przez niego zaistnieje groźba takich kataklizmów, to go zniszczy.

Autor: Spell

Galeria numeru

Astonishing Thor #5 Astonishing Thor #5 Astonishing Thor #5 Astonishing Thor #5 Astonishing Thor #5 Astonishing Thor #5 Astonishing Thor #5 Astonishing Thor #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.