Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #46

Tales To Astonish #46

Tales To Astonish #46

"...When Cyclops Walks the Earth"

Postacie
Streszczenie

Brak przestępczości w mieście sprawia, że superbohaterom zaczyna się nudzić. Decydują się więc pojechać na wakacje. Janet wybiera Grecję na miejsce ich wspólnej podróży. Po dotarciu jednak okazuje się, że wszyscy Grecy w okolicy są przestraszeni. Do tego nie kursują żadne łodzie, a marynarze nie chcą udzielić informacji, wskazują tylko osobę kapitana Andropolosa. Henry'emu i jego partnerce udaje się go znaleźć i porozmawiać. Ponoć widział on wielkiego potwora. Informacja ta interesuje Pyma i van Dyne, którzy postanawiają się jej przyjrzeć bliżej. Śledztwo, jakie zaczynają prowadzić odkrywa, że w okolicach domniemanego przebywania stwora zaginęły statki.

 

Pym i van Dayne wynajmują łódź i sami ruszają by przekonać się na własne oczy, co zaszło. Na miejscu Ant-Man zwołuje latające mrówki by mu pomogły, lecz po chwili ich łódź zostaje zaatakowana przez olbrzymiego cyklopa. Zanosi on ją, nieświadomy pasażerów, na pobliską wyspę, gdzie przebywają załogi porwanych statków. Okazuje się, że prowadzą na nich badania kosmici, mający na celu ustalenie jak najlepiej podbić Ziemię.

 

Obcy porozumiewają się za pomocą elektronicznych impulsów, przez co czułe anteny superbohaterów zaczynają wychwytywać je. Niestety ich siła sprawia wielki ból Ant-Manowi i Wasp. Na szczęście Pymowi udaje się zmodyfikować hełm, by nie tylko przestał być źródłem cierpienia, ale i pozwolił na zrozumienie kosmitów. Tak też herosi poznają ich plan oraz fakt, że cyklop jest jedynie ich robotem. Wasp atakuje obcych, po czym Henry wchodzi w jednookiego giganta.

 

Janet w tym czasie wzywa na pomoc osy i wraz z nimi przypuszcza atak na kosmitów. Gdy najeźdźcy uciekają, van Dyne wraca do ludzkich rozmiarów by smóc swobodnie komunikować się z marynarzami. W tym momencie atakuje ich „cyklop”. Na szczęście Ant-Manowi udaje się przejąć nad nim kontrolę i kieruje go na statki kosmiczne obcych. Niedoszli władcy Ziemi uciekają, raportując bazie na swej planecie, że niebieska planeta jest zbyt potężna by ją podbić.

 

Na koniec Ant-Man wysyła robota by spoczął na dnie oceanu, po czym wraca ze swoją partnerką do Ameryki.

 

-----------------------

 

Ponadto ukazała się historia sci-fi pt. "The Most Dangerous Weapon".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.