Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #45

Tales To Astonish #45

Tales To Astonish #45

"The Terrible Traps of Egghead!"

Postacie
Streszczenie

Pewnego dnia Ape i Twister, dwóch zbirów uciekających przed Ant-Manem i Wasp trafiło do schroniska, w którym ukrywał się Egghead. Na dźwięk imienia swego wroga, budzi się z letargu i proponuje przestępcom wspólne działanie przeciw superbohaterom. Najpierw chce aby opowiedzieli mu oni o Wasp, po czym postanawia, że muszą ją porwać i użyć jako przynęty.

 

Jakiś czas później genialny przestępca tworzy urządzenie pozwalające mu zakłócać sygnały, jakie mrówki nadają do Ant-Mana. Następnie tworzy sobie fałszywą tożsamość profesora Carla Strikera, wielkiego zoologa.

 

Niedługo potem udziela prelekcji nt. insektów, którą słuchają m.in. Henry Pym i Janet Van Dyne. Sława „Strikera” rośnie i zostaje on poproszony o wygłoszenie kolejnej prelekcji, tym razem w Zoo, gdzie tworzy wystawę o osach. W międzyczasie kradnie, przy pomocy swych współpracowników cenny diament, który zamierza wykorzystać jako przynętę. Samą wystawę tworzy zaś w pomieszczeniu dla gadów.

 

Mrówki próbują powiadomić o przestępstwie Ant-Mana, lecz z powodu urządzenia Eggheada wiadomość nie może zostać odczytana. Pym wzywa do siebie Janet, w tym czasie, niespodziewanie wiadomości od mrówek stają się zrozumiałe. Dwoje superbohaterów udaje się na miejsce kradzieży diamentu, lecz nie odnajdują tam żadnych wskazówek, co do tożsamości złodzieja. Równocześnie Egghead przygotowuje serię pułapek w pomieszczeniu, które stało się jego tymczasową bazą.

 

Nazajutrz „profesor” wygłasza prelekcję nt. os, której przysłuchuje się również Janet. Zauważa ona diament w jednej z makiet ula. Postanawia jednak, że odzyska łup sama, bez pomocy Ant-Mana. W nocy zakrada się do wspomnianego ula, lecz okazuje się on pułapką. Wasp natychmiast wysyła sygnały z prośbą o pomoc do swego partnera. Kiedy przybywa mrówczy heros, wpada on do terrarium dla iguan. Korzystając z mrówki jako konia i gwoździa jako włóczni, Ant-Man pokonuje jaszczurkę, przy okazji Egghead informuje go o swej tożsamości. Henry Pym wydostaje się z wybiegu, po czym dołącza do niego Wasp, która odnalazła drogę ucieczki z ulu. Ant-Man przywołuje na pomoc armię mrówek, lecz Egghead uwalnia swą tajną broń: mrówkojada. Korzystając ze swego lassa Pym rzuca zwierzę w przestępców. Wasp używając gwoździa atakuje wrogów, którzy przyznają się do porażki. Niestety ich przywódca zdołał uciec podczas zamieszania.

 

Na koniec Pym przestrzega Janet przed działaniem w pojedynkę, a Egghead rusza by obmyślać kolejny genialny plan pokonania swych wrogów.

 

----------------------------

 

Ponadto ukazały się historie sci-fi "The Future", "Bronson's Brain" oraz "It Walks Like a Man".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.