Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #44

Tales To Astonish #44

Tales To Astonish #44

"The Creature from Kosmos!"

Postacie
Streszczenie

Henry Pym wrócił właśnie do swego laboratorium, gdzie w samotności rozpamiętuje swoją przeszłość, co przywołuje wspomnienia jego żony, Marii. Udali się oni na miesiąc miodowy do Węgier, jej ojczyzny, gdzie zarówno ona, jak i jej ojciec byli kiedyś więźniami politycznymi. Oboje jednak uciekli do Stanów Zjednoczonych, gdzie Maria poznała Henry’ego i wyszła za niego za mąż. Nie trzeba jednak czekać długo by straszny los spotkał nowożeńców. Pani Pym zostaje porwana, a jej małżonek ogłuszony. Henry udaje się po pomoc do amerykańskiej ambasady, lecz dowiaduje się tam, iż jego żona nie żyje. Podobny los spotkał jej ojca, którego laboratorium w Ameryce wysadzono. Pym na jakiś czas oszalał, próbując odnaleźć winnych. Nie udało mu się nic wskórać. Po powrocie do kraju Henry postawnowił więc, że będzie walczył przeciw kryminalistom, niesprawiedliwości i tyranii.

 

Wracając do teraźniejszości, Pym postanawia, że potrzebny mu partner. Nie wie, komu mógłby zaufać, lecz na wszelki wypadek przygotowuje ekwipunek dla ewentualnej pomocy w walce ze zbrodnią.

 

Kilka tygodni później odwiedza go dr Vernon Van Dyne wraz z córką, Janet. Henry od razu zauważa jej podobieństwo do zmarłej żony. Dr Dyne pracuje nad promieniem gamma, który będzie odbierał sygnały z kosmosu i prosi Pyma, by ten pomógł mu w badaniach. Niestety Henry stwierdza, że nie jest to jego specjalizacja i goście opuszczają laboratorium.

 

Niedługo potem, Vernonowi faktycznie udaje się odnaleźć życie we wszechświecie. Korzystając z jego promienia, w pracowni doktora materializuje się potwór z planety Kosmos. Kosmiczny złoczyńca, używa fal mózgowych by powiadomić o swoich zamiar, które uwzględniają zniszczenie pracy Van Dyne’a oraz jego samego. Stwór tak też czyni.

 

Po chwili do pracowni ojca przychodzi Janet, która zszokowana znajduje zwłoki ojca. Nie znając nikogo w mieście zwraca się telefonicznie o pomoc do Henry’ego Pyma. Ten jej nie wierzy, lecz po chwili jej wiadomość zostaje potwierdzona przez mrówki. Jako Ant-Man udaje się więc do zrozpaczonej dziewczyny.

 

Na miejscu ogląda ciało doktora, tymczasem Janet poprzysięga, że zemści się za śmierć ojca, choćby całe życie miała szukać winnego. Ant-Man instruuje ją by skontaktowała się z agentem F.B.I., Lee Kearnsem, a potem udała do Henry’ego Pyma. Badając w międzyczasie sprawę, heros odkrywa, że mrówki nie są zdolne mu pomóc z powodu kwasu, jaki wydziela obca istota.

 

W laboratorium Pym spotyka się z Janet, której wyjawia swą sekretną tożsamość. Niedługo potem Janet Van Dyne zostaje przeistoczona we wspaniałą Wasp, partnerkę Ant-Mana w walce ze zbrodnią!

 

W samą porę, gdyż kosmita przybiera gigantyczne rozmiary i atakuje miasto. Policja, F.B.I. i wojsko walczą z zagrożeniem, lecz póki co ich wysiłki nie przynoszą rezultatów. Do akcji ruszają więc Ant-Man i Wasp. Podczas lotu na miejsce walki, Henry postanawia sobie, że nigdy nie zakocha się w Janet, podczas gdy ona chce pokazać, że potrafi walczyć tak dobrze, jak jej nowy partner. Atakuje więc potwora, nie czyniąc mu żadnej szkody, za to samą siebie narażając na niebezpieczeństwo. Ant-Man ratuje ją, po czym wracają do laboratorium. Tam Pym tworzy antidotum na kwas obcego i wypełnia nim naboje do strzelby. Następnie ponownie wraca, wraz z Wasp, na miejsce akcji, gdzie strzela w stwora, który znika po kontakcie z antidotum.

 

Na koniec Pym nie chce pokazać emocji w obecności Janet, informuje jednak Kearnsa, że nie walczy już sam. Wasp za to zakochała się w swym partnerze...

 

--------------------------------

 

Ponadto ukazały się historia wojenna "Blueprint for Victory" oraz sci-fi "Hunted".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.