Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #43

Tales To Astonish #43

Tales To Astonish #43

"The Master of Time!"

Postacie
Streszczenie

Ant-Man właśnie udawał się do swego laboratorium, gdy na herosa spadła koperta. Listonosz, który ją upuścił, podniósł zgubę, lecz było już za późno. Tłum wielbicieli wypatrzył swego bohatera. Mrówcza postać czym prędzej musiała uciec.

 

Tymczasem profesor Elias Weams dostaje list, w którym jego ukochany wnuk informuje go o przybyciu w odwiedziny. Elias jest zachwycony, nie może się doczekać aż pokaże wnukowi jego laboratorium w pracy. Następnego dnia, poczciwy profesor przeżywa jednak szok. Zostaje zwolniony. Firma złożyła wymówienia każdemu pracownikowi, mającemu więcej niż 65 lat. Sfrustrowany i wściekły, Weams postanawia w domu stworzyć maszynę, która postarzy wszystkie żywe istoty. Niedługo potem faktycznie udaje mu się taką skonstruować.

 

Próba w terenie nowego sprzętu odbywa się w zoo, gdzie zbiegem okoliczności, przebywa również Henry Pym. Ze zdumieniem obserwuje on starzejące się w ułamku sekundy słonie, a potem powracające do poprzedniego stanu. Wracając do domu, Elias postarza jeszcze atrakcyjną dziewczynę.

 

Nazajutrz policja otrzymuje list od Władcy Czasu, który każe oddać w swoje posiadanie całe miasto. O groźbie słyszą mrówki, które niezwłocznie informują o niej Henry'ego Pyma. Ten jako Ant-Man odwiedza policję. Po rozmowie z władzami, udaje się do różnych laboratoriów wypytując o starych i sfrustrowanych naukowców. Trop prowadzi go prosto do Eliasa Weamsa.

 

Ant-Man atakuje wroga, którego monolog wcześniej podsłuchał. Niestety zwariowany profesor postarza herosa, zdejmuje mu hełm i wrzuca do kosza. Po wyjściu przestępcy z domu, Pym powraca do swej normalnej wielkości. Udając się do swego mieszkania natyka się na Eliasa, który na dachu jednego z budynków rzuca groźbami i postarza przypadkowych ludzi. Pym ponownie się zmniejsza by mieć większe szanse w starciu z wrogiem. Tymczasem Weams niechcący postarza swego wnuczka, który znalazł się w tłumie osób. Zanim może jednak odwrócić działanie promienia postarzającego, urządzenie wypada mu z rąk. Przed rozbiciem ratują je mrówki, którymi dowodzi Ant-Man. Każe on jednemu z przechodniów odmłodzić wszystkich, których Elias poraził swym promieniem.

 

Na koniec, Weams na powrót jednoczy się z wnukiem, sąd go nie skazuje, gdy wstawia się za nim Ant-Man twierdząc, że Elias był skonfundowany i nie wiedział, co czyni, a szefowie firmy na powrót dają mu zatrudnienie.

 

---------------------------

 

Ponadto ukazała się historia sci-fi/thriller pt. "My Fatal Mistake".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.