Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #250

X-Men: Legacy #250

X-Men: Legacy #250

"Lost Legions" - part 1

Postacie
Zapowiedź

X-Men uciekli z Age of X i powrócili na Utopię... nie zdając sobie sprawy, że coś złowieszczego podążyło ich tropem. Rogue i Magneto muszą zebrać grupę, która stawi czoła zagrożeniu. Czy jednak nowy zespół jest przygotowany na wyzwanie, które przed nim stoi?

Cytat

Rogue: "Seriously? Rummaging around inside Legion's head? Again? Does anyone think it's a good idea?"

Streszczenie

Punta Brava na Teneryfie. Gambit odnajduje ludzi, leżących bez przytomności na ulicy. Xavier, obserwujący miasto z jednego z dachów, stwierdza, że poszukiwana osoba nie jest człowiekiem w ścisłym tego słowa znaczeniu i dlatego może go nie wykryć. Wyrokując po stanie mieszkańców, Legion stwierdza, że musiał to być Time-Sink lub Chain. Unoszący się nad budynkami Magneto zauważa mężczyznę, uciekającego w kierunku Frenzy, ta więc ciska w niego samochodem, by go zatrzymać, po czym rzuca się na ściganego. Xavier łączy się z Magnusem, prosząc, by upewnił się, że Cargill nie złamie danego mu słowa i nikogo nie zabije. Erik uspokaja go, ale dodaje, że mają inny problem - kobieta została bowiem unieruchomiona, podobnie jak latające wszędzie części wraku samochodu. Magnus sam rusza w pogoń, dogania Time-Sinka i próbuje obezwładnić go impulsem magnetycznym. Ten jednak wysyła atak w przeszłość, wyjaśniając, że to właśnie Magneto powalił mieszkańców, których dopiero co znaleźli. Mistrz Magnetyzmu próbuje go przekonać, by wrócił tam, gdzie jego miejsce. Time-Sink odpiera, że podoba mu się na Ziemi, a przybywa z przyszłości, gdzie walczył  z Gambitem, zaś realnie stoczy tą walkę za kilka minut.

Utopia, dwanaście godzin wcześniej. W laboratorium, Rogue zostaje poinformowana o problemie z jaźniami Legiona – podczas testowania urządzenia do wywoływania mocy, David odkrył, że sześć z jego osobowości zniknęło. Nemesis przypuszcza, że mógł być to skutek odkształcania rzeczywistości przez "Moirę" i Legiona. Profesor X prosi mutantkę, by spróbowała zabsorbować wspomnienia pozostałych jaźni, w celu pozyskania informacji na temat owych uciekinierów, wyjaśniając, że jego telepatyczny skan niczego nie wykrył. Choć z oporami, Anna Marie zgadza się i przystępuje do "poszukiwań", a po zakończeniu potwierdza wysuniętą teorię. Charles postanawia  porozmawiać ze Scottem.

Xavier staje przed Cyclopsem, wyjaśniając, że jeśli jego syn "wchłonął" "Moirę", być może uda mu się to zrobić z pozostałymi uwolnionymi jaźniami. Jednak, potrzebny byłby telepata, który nadzorowałby ten proces – dlatego on również wyrusza. Rogue zgłosiła się na ich pilota, a Gambit zaproponował swe usługi jako tropiciel. Sugeruje, że Summers mógłby spędzić trochę czasu z Rachel, dopóki nadal znajduje się ona na Ziemi, podczas gdy oni zajmą się zbiegami, a Scott każe im utrzymać kontakt z Utopią – w razie jakichkolwiek problemów Pixie przyśle im posiłki.

Xavier ogłasza przy Blackbirdzie, że udadzą się do Europy, gdzie wykrył ślady obecności mutantów. Nagle Rogue stwierdza, że musi coś zrobić, nim odlecą i znika bez żadnego wytłumaczenia. Gdy pozostali wchodzą na pokład samolotu, czekają już na nich Magneto i Frenzy –  pierwszy przysłany przez Cyclopsa, zaś druga jest ochotniczką. Charles nie jest zadowolony z obecności przyjaciela, uważa, że nie potrzebują kolejnego potężnego mutanta, a obecność Cargill jest jeszcze mniej pożądana. Informuje ją, że nie odkupi swoich win jedną misją, przypomina też, że kobieta dwukrotnie już próbowała go zabić. Joanna zapewnia więc, że nie będzie już zabijać, próbuje też wytłumaczyć, że w Fortecy X posiadała coś, co chciałaby odzyskać. W końcu każe telepacie przeczytać jej myśli. Po tym Charles, choć niechętnie, zgadza się na jej obecność.

W laboratorium, Rogue prosi doktor Rao o kilka minut prywatności z jej "pacjentką" – powoli zanikającym "duchem" Rachel, która najwyraźniej wezwała ją telepatycznie. Revenant wyjaśnia, że chce ją prosić o przysługę, a nikt inny nie może jej pomóc.

Teraz, Teneryfa. Time-Sink walczy z Gambitem. W pewnym momencie wyciąga na wierzch jego najgorsze wspomnienia bólu i upokorzenia. Gdy Remy leży już skulony na ziemi, przed swą zbuntowaną jaźnią staje Legion. Manipulator czasowy stwierdza, że cieszy go, iż został wybrany jako pierwszy, dodając, że pozostali nie wiedzieli co robić. Wyjaśnia, że aby ich szóstka była wolna, ich "ojciec" musi umrzeć. Unika pioruna wystrzelonego przez Hallera, po czym wbija mu nóż w plecy, zachodząc go od tyłu. Następnie zaczyna go wyśmiewać, mówiąc, iż wszyscy powinni zaatakować na raz. David kontruje jednak, że jego ojciec potrzebował czasu, by połączyć się z umysłem zbiega i stworzyć w nim "ślepy punkt", a w tej chwili Time-Sinka atakuje z tyłu Rogue, wysysając jego wspomnienia. Gdy buntownik odpycha ją, Legion wykorzystuje superszybkość jednej ze swych jaźni, by go znokautować i "wessać" do swego ciała. Gdy jest już po wszystkim, Profesor pyta Rogue, czy zdobyła jakieś przydatne informacje. Okazuje się, że jaźnie myślały, jakoby Europa znajdowała się wystarczająco daleko, by zapewnić im bezpieczeństwo, jednak po przybyciu na kontynent rozdzielili się. Wie, że dwójka z nich - Chain i Susan in Sunshine, znajdują się w Londynie i przed odejściem rozmawiali ze Styxem. Magneto decyduje się wyruszyć przodem razem z Rogue w celu zbadania sprawy, a pozostali X-Men wracają do samolotu. Nie są świadomi,  iż  ich rozmowom przysłuchuje się - za pomocą medium - pewna postać, wyglądająca  jak  wysuszone ciało, otoczona przez swe sługi."Flashback"

Postacie:
* Revenant/Rachel Grey
* Rogue, Cyclops, Doctor Nemesis, Kavita Rao, Emma Frost, Stepford Cuckoos, Professor X
* Havok, Korvus, Polaris

Wspomnienia Rachel zalewają świadomość Rogue – od tych najnowszych po starsze, więc ta najpierw widzi siebie mdlejącą, a dopiero później zanikającą zjawę, która stwierdza, że nie czuje się, jakby umierała. W kolejności odwrotnej od rzeczywistej, przychodzą następne szczegóły –Rogue zapewniająca Rachel, że wkrótce się zobaczą, ich dotyk, który przez chwilę wywołał kulę psychicznego "ognia" i wizję świata, którego żadna z nich nie zna, zgoda Rogue na ów dotyk - który może jej pomóc w znalezieniu prawdziwego ciała telepatki, prośba Grey do osoby, którą zna jako Reaper, by była przy niej i wchłonęła jej jestestwo, gdy będzie umierać. Przybycie Rogue do laboratorium, pożegnanie z ojcem, nieudane próby pomocy ze strony telepatów i X-Clubu, przebudzenie w "naszym" świecie po zniszczeniu świata Fortecy X, odtworzenie świata przez Legiona po wchłonięciu "Moiry", cały tydzień walk z armiami ludzkości i odtwarzania pola siłowego wokół fortecy, przybycie na Utopię, która w ostatniej chwili zmienia swój kształt, a w końcu podróż jako byt psychiczny na Ziemię, podczas, gdy Havok, Korvus i Polaris osłaniali ją przed atakiem gigantycznej armii...

Jakiś czas później. Rogue staje przed Cyclopsem, informując, że wie, gdzie jest jego córka – a udało jej się znaleźć tę informację, podczas, gdy nawet telepaci ponieśli klęskę, gdyż w Fortecy X praktycznie tylko tym się zajmowała. Wyjaśnia, iż widziała odległy - nawet dla Shi'ar - układ planetarny o osiemnastu światach (z których trzynaście jest zamieszkanych) i gigantyczną stację kosmiczną, większą niż kilka planet razem wziętych. Radzi Cyclopsowi, by zaczął działać szybko, bo wszystkie te światy wkrótce zostaną wchłonięte przez ich słońce.

Ten sam moment, lecz zupełnie indziej. O fakcie przebudzenia się Rachel, na jednaj z jednostek, zostaje poinformowany kapitan. Podchodzi do niej i grożąc bronią informuje, że zabili jej przyjaciół i radzi, by pomyślała nad swymi następnymi słowami, jeśli chce przeżyć.

[Uwaga: w numerze znajduje się również przedruk komiksu New Mutants #27 – przyp. S_O]

Korekta: Morganka

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #250 X-Men: Legacy #250 X-Men: Legacy #250 X-Men: Legacy #250 X-Men: Legacy #250 X-Men: Legacy #250 X-Men: Legacy #250 X-Men: Legacy #250

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.