Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #251

X-Men: Legacy #251

X-Men: Legacy #251

"Lost Legions" - part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Men uciekli z Age of X i powrócili na Utopię... nie zdając sobie sprawy, że coś złowieszczego podążyło ich tropem. Rogue i Magneto muszą zebrać grupę, która stawi czoła zagrożeniu. Czy jednak nowy zespół jest przygotowany na wyzwanie, które przed nim stoi?

Cytat

Professor: "How do we deal with them?"
Legion: "(...) Susan... Well, her powers dissipate when she's unhappy."
Frenzy: "We have to pick up on a little girl and make her cry?"
Legion: "Yes."
Frenzy: "I'm taking the virus guy. Seriously."

Streszczenie

Londyn. Magneto i Rogue lądują przy statui Erosa, na całkiem opuszczonym placu Piccadilli Circus. Szybko jednak zostają otoczeni i zaatakowani przez kopie Chaina, z których każda posiada inną broń.

W Blackbirdzie, zbliżającym się do miasta, Legion tłumaczy, przeciw komu stają – Chain dotykiem zmienia każdego człowieka w kopię samego siebie, posługującą się inną bronią, a Susan in Sunshine wzmacnia emocje, by następnie żywić się nimi i zmieniać w energię. Jedynym sposobem, by zlikwidować Chaina, jest znalezienie jego oryginalnego ciała, oznaczonego jako 1(A), a co do Susan – wystarczy ją zasmucić, wtedy jej moce przestają działać. Nagle samolot zostaje ostrzelany z powierzchni ziemi, Gambit ląduje więc w parku. Gdy Profesor poszukuje oryginalnego ciała Chaina telepatycznie, reszta - z pomocą Legiona - teleportuje się do Magneto i Rogue, którzy, po zwalczeniu pierwszej fali przeciwników, zostają zaatakowani przez kopie, posługujące się niemetalicznymi broniami. David zauważa, że Magnus został ranny, teleportuje więc X-Men na parking podziemny przy skrzyżowaniu Elephant i Center, gdzie tłumaczy, iż nie ma sensu ścierać się z późniejszymi kopiami Chaina – liczy się tylko oryginał. W tym momencie łączy się z nimi Xavier, informując, że wyczuwa Chaina 1(A) w ich okolicy, dlatego poprosił, by przenieśli się akurat w to miejsce. Jak zapewnia, wkrótce będzie w stanie określić dokładne miejsce jego pobytu, po czym się rozłącza.

Katakumby pod Paryżem. Członkowie kultu Styxa informują swego "pana", że medium poinformowała ich o przybyciu drużyny X-Men do Londynu i ich ataku na Chaina w sposób, jaki przewidział przywódca. Niestety, po przekazaniu tej wiadomości umarła, Styx odpiera więc, że jej dusza żyje teraz w nim.

Londyn. Frenzy demoluje jeden z samochodów. Gambit sugeruje, że hałas może naprowadzić Chaina na ich trop. Joanna szybko zmienia temat i komentuje fakt, że Rogue ugania się za Magneto. Wówczas Remy oświadcza, iż specjalnie wysłał ją do Magnusa, by na własne oczy zobaczyła, z kim ma do czynienia. Proponuje kobiecie spróbować tego samego z Cyclopsem, w celu ostatecznego zwalczenia swych uczuć wobec niego, jednak ona nie zamierza nawet o tym rozmawiać i jest gotowa dołożyć Cajunowi, jeśli nie zmieni tematu. Jednak zamiast tego,  nagle zaczyna go całować, lecz zrozumiawszy, co się dzieje - odpycha. Wtedy oboje zauważają małą dziewczynkę, która przedstawia się jako Susan.

W innym miejscu. Rogue nakłada prowizoryczny opatrunek na rany Magneto, po czym ten prosi ją, żeby odsunęła się z linii strzału. Legion nie może uwierzyć, że Eric zamierza walczyć właśnie teraz, gdy los całego miasta stoi pod znakiem zapytania. Ten odpiera, iż w przypadku, gdy będzie musiał wybrać między uratowaniem świata a uratowaniem Legiona, Cyclops kazał mu uratować świat. Nim walka zdąży się rozpocząć na dobre, Rogue "pożycza" od Davida kilka z jego mocy i nokautuje Magnusa.

Susan in Sunshine zaczyna bombardować Cargill energią, lecz ta przedziera się przez nią i urywa głowę... lalce, którą trzymała dziewczynka. To w oczywisty sposób ją zasmuca. Gdy Legion przybywa, zapewniając, że będzie mógł naprawić zabawkę, Susan sama daje się zabsorbować. Rogue stwierdza, iż cały ten incydent wynikał z manipulacji uciekinierki i rozkazy Cyclopsa na pewno nie brzmiały tak, jak sugerował Magnus. David stwierdza jednak, że na miejscu Summersa już dawno by coś takiego zrobił. W tej chwili z grupą łączy się Profesor, podając im dokładną lokalizację Chaina 1(A).

Oryginalny Chain siedzi w budynku gdzieś w Peckham, otoczony tysiącami swoich kopii. To jednak nie jest ratunkiem przed, korzystającym z super-szybkości, Legionem, który porwawszy go, wynosi z dala od jego armii. Jaźń deklaruje zabicie Hallera, jeśli spróbuje go zabsorbować, lecz nie jest jednak w stanie pociągnąć za spust. Po wchłonięciu jaźni, David teleportuje wszystkich do Blackbirda, tam odkrywają jednak, że drzwi zostały wyważone, a Profesor – uprowadzony. Znajdują białą lilię, znak rozpoznawczy Styxa. Wówczas dochodzą do wniosku, że to nie oni ścigali jego, lecz to on naprowadzał ich na swój trop.

Korekta: Morganka

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #251 X-Men: Legacy #251 X-Men: Legacy #251 X-Men: Legacy #251 X-Men: Legacy #251 X-Men: Legacy #251

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.