Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #11

Wolverine vol. 4 #11

Wolverine vol. 4 #11

"Wolverine's Revenge!" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Wolverine został zesłany do piekła i musiał walczyć z demonami o kontrolę nad własnym umysłem. Wszystko to w wyniku machinacji tajemniczej grupy Red Right Hand. Kim są jej członkowie? Jaki problem mają z Loganem? I czy przetrwają, gdy postanowi się on na nich zemścić?

Streszczenie

Rezydencja Starca. Grupa przewodząca Red Right Hand obserwuje, jak Shadow Stalker okłada Wolverine'a. Wdowa zaczyna wspominać swe dzieciństwo.

Po śmierci matki, już tylko ona pozostała ojcu - byłemu wojskowemu - poza jego pracą. Praca owa, która, jak jej wyjaśniał, związana była z tajną wojną, która rozgrywała się między "tymi złymi", mającymi ambicję zapanowania nad światem, a "tymi dobrymi", którzy próbowali oponentów powstrzymać. To zajęcie nie uszczęśliwiało ojca przyszłej Wdowy, wręcz przeciwnie. Praktycznie każdej nocy mężczyzna ładował jeden nabój do komory swego rewolweru i -  po zakręceniu bębnem - celował sobie w głowę. Za każdym razem jednak unikał śmierci i wracał do pracy, której częścią była tablica z zaznaczonymi powiązaniami między najróżniejszymi osobami – Victorem Creedem, Raven Darkholme, Johnem Sublime, Dogiem Loganem... Pewnej nocy dziewczynka nie mogła spać i poszła do gabinetu swego ojca. Znalazła go martwego, a tuż obok Logan podpalał jego notatki. Mutant porwał ją z płonącego budynku i pozostawił na zewnątrz. Patrząc, jak jej dom pożerają płomienie, dziewczynka zastanawiała się, kto teraz powstrzyma "tych złych", skoro jej ojciec nie żyje.

Teraźniejszość. Loganowi udaje się urwać swojej przeciwniczce pukiel włosów, na których wisiały jej "morgenszterny", ale ta udowadnia, że nie są jej jednak potrzebne do walki. Pod wpływem jednego z kopnięć, Wolverine wpada do sali pełnej "pamiątek" związanych z jego własnym życiem – starych kostiumów, broni i tym podobnych [znalazła się nawet głowa Sabretootha – przyp. S_O].

Lata po śmierci swego ojca, kobieta (późniejsza Wdowa), wyszła za mąż za mężczyznę bardzo do niego podobnego - też był związany z wojskiem, chronił świat przed zagrożeniami i  pracował do późna w nocy, siedząc nad tablicą, dotyczącą podobnych osób. Pewnej nocy kobieta obudziła się, znajdując u swego boku zakrwawionego i martwego męża. Stojący nad łóżkiem Creed postanowił pozbyć się również jej, ale powstrzymał go Logan, przykładając mu do głowy lufę swojego pistoletu. Victor, odchodząc, stwierdził, że jego partner sam może ją "załatwić". Wolverine począł więc celować w stronę kobiety, która zaczęła krzyczeć, że go zna. Mutant strzelił, nie w nią jednak, lecz tuż obok, i odchodząc, zaprzeczył.

W późniejszym czasie, już podczas pogrzebu zamordowanego mężczyzny, do Wdowy podszedł mężczyzna, który stał się przywódcą Red Right Hand. Zaprosił ją do organizowanej przez niego grupy. Wszyscy jej członkowie mieli jedną wspólną cechę – nienawidzili mężczyzny o imieniu Logan. Z czasem jednak, patrząc na ich plany i tablicę wypełnioną imionami bliskich Logana, zaczęła wspominać słowa swego ojca o tajnej wojnie i zastanawiać się, po której stronie się znajduje. Widząc jej niezdecydowanie, założyciel organizacji zapewnił, że może odejść, kiedy tylko zechce. Postanowił jej jednak coś pokazać i zabrawszy do domu spokojnej starości, zaprowadził do pokoju, w którym mieszkała pewna stara, umierająca na raka kobieta – Victoria Creed, matka mordercy jej męża. Mimo, iż syn zapewniał, że zabił oboje swoich rodziców, prawda jest taka, że kochał matkę i ukrył ją przed światem, pozwalając żyć w luksusie i odwiedzając, gdy tylko mógł. Młody "Starzec" stwierdził, że człowiekowi takiemu jak Creed zależy na bardzo niewielu rzeczach, więc, by zadać mu ból, trzeba po prostu odebrać jedną z tych rzeczy. To mówiąc, wręczył Wdowie młotek i kazał zabić staruszkę, jednak kobieta zamknęła oczy i zarzekała się, że tego nie zrobi. Ale gdy ponownie je otworzyła, zobaczyła krwawą miazgę w miejscu głowy Victorii i własne, zakrwawione ręce.

Teraźniejszość. Po brutalnej walce Logan opuszcza martwą Shadow Stalker, krzycząc, że nadal żyje i nadal jest na tropie tych, którzy wysłali go do Piekła. Starzec, który obserwował wszystko, dzięki kamerom, zaprasza Wolverine`a.

Przeszłość. Na spotkaniu Red Right Hand ktoś, kogo nikt nie poznaje, nagle zabiera głos, wyśmiewając zebranych i ich plany. Stwierdza, że nie mają oni najmniejszej szansy na ich realizację. Gdy przywódca rozpoznaje jego twarz, Daken oświadcza, że pomoże im w spełnieniu ich marzeń.

Korekta: Morganka

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #11 Wolverine vol. 4 #11 Wolverine vol. 4 #11 Wolverine vol. 4 #11 Wolverine vol. 4 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.