Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Deadpool » Fear Itself: Deadpool #1

Fear Itself: Deadpool #1

Fear Itself: Deadpool #1

"The Chosenest"

Postacie
Zapowiedź

Jedynie Deadpool zdaje sobie sprawę, że Fear Itself jest najlepszą okazją do zarobku. Czy naprawdę został on uznany za godnego, by dzierżyć jeden z młotów Serpenta?

Streszczenie

Deadpool zachwala zabezpieczenia, które zamontował w domu bardzo przezornego małżeństwa. Zapewnia, że są one wyśmienite i mury wytrzymają nawet atak Juggernauta. Niestety, to stwierdzenie nie sprawdza się, bo akurat ten złoczyńca z hukiem przebija się przez ścianę i przebiega przez pokój. Zleceniodawcy Wade'a są niezadowoleni z jakości ochrony i nie zamierzają mu zapłacić. Deadpool zatrzymuje dwóch robotników, którzy jednak nie chcą mu pomóc w odbudowie domu, tłumacząc, że mają kolejne zlecenie w Cimarronie, w stanie Nowy Meksyk. Najemnik postanawia się zrelaksować i włącza telewizor, w którym podawane są akurat informacje o ucieczce i transformacji Juggernauta. Na zewnątrz ktoś strzela z wyrzutni rakiet do pojazdu, w którym odjeżdżali robotnicy. Wybuch powoduje, że do Wade'a dolatują części auta oraz duży młot. Mutant wpada na pomysł jak wykorzystać trwające zamieszanie z młotami i oddala się od zdewastowanego budynku.

Na zewnątrz tajemniczy strzelec melduje szefowi wykonanie zadania, a dwójka robotników wychodzi cało ze zniszczonego auta i oddala się przed przybyciem policji.

W swojej siedzibie Wade szuka odpowiedniego złoczyńcy, któremu mógłby wręczyć młot. Potrzebuje wyjątkowo nieudacznika i wybór pada na Walrusa. Odnajduje go na zawodach Monster Truck. Złoczyńca spowodował wybuch pojazdu i panikę ze względu na atak roju pszczół. Teraz ma możliwość zrealizować swój plan - zakrada się do szatni i okrada jednego z kierowców. Wade jest zaskoczony, że Walrus okradł tylko jedną osobę i zadowolił się 54 dolarami oraz kartą z wypożyczalni wideo. To dodatkowo utwierdza go w kiepskim zdaniu na temat złoczyńcy. Realizuje swój plan i zrzuca odpicowany młot pod nogi Walrusa. Ten nie orientuje się, że został oszukany i uznaje, że jest jednym z wybrańców obdarzonych wielką mocą. Ostatecznie przekonuje go do tego Deadpool, który w przebraniu informuje go, że został wyznaczony do siania zniszczenia. Oznajmia, że jest jego przewodnikiem i muszą udać się do Cimarronu. Wade liczy, że na miejscu pokona złoczyńcę i zgarnie za to wynagrodzenie od tubylców.

Tymczasem, dwójka tajemniczych robotników nie znajduje w resztkach samochodu młota. Z ich rozmowy wynika, że posiada on uśpione magiczne zdolności i jeśli szybko go nie odnajdą, to mieszkańców Cimarronu czeka zagłada.

Autor: Lex

Galeria numeru

Fear Itself: Deadpool #1 Fear Itself: Deadpool #1 Fear Itself: Deadpool #1 Fear Itself: Deadpool #1 Fear Itself: Deadpool #1 Fear Itself: Deadpool #1 Fear Itself: Deadpool #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.