Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 4 » Alpha Flight vol. 4 #1

Alpha Flight vol. 4 #1

Alpha Flight vol. 4 #1

"Pride of a Nation"

Postacie
Zapowiedź

Spinoff Fear Itself. Alpha Flight przez długi czas byli protektorami całego kraju, ale co się stanie, gdy naród trzeba będzie chronić przed nim samym? Do Sasquatcha, Snowbird, Northstara i Aurory dołączają wskrzeszeni Guardian, Vindicator, Shaman i Marrina. W obliczu Fear Itself zostają oskarżeni o zdradę przez swych rodaków. Czy reaktywowana grupa przetrwa nagonkę, jaką zafunduje im kanadyjski naród?

Cytat

Marrina: "DIE, EARTH SCUM!"
Guardian: "Marrina... What did we say about your new battlecry?"
Marrina: "That it was awesome?"

Streszczenie

W Vancouver trwa ewakuacja. Niestety, jedna z ciężarówek nie chce ruszyć, żołnierze i cywile, których próbowali uratować, mogą więc jedynie bezsilnie patrzeć na zmierzającą w ich stronę gigantyczną falę, wywołaną przez Nerkkoda i jego armię. Na miejscu zjawiają się jednak Sasquatch i Shaman, ocalając ich przed pewną śmiercią. Relacjonujący zdarzenie dziennikarze również zostają zaatakowani, ratują ich jednak Guardian i Vindicator. Reporterka nie zamierza przepuścić takiej okazji i zasypuje Maca pytaniami o nieobecność Northstara i Pucka w zespole czy o problemy małżeństwa ze znalezieniem ich dziecka. Przed gradem pytań ratuje męża Vindicator i razem nacierają oni na Nerkkoda. Walczy z nim też Marrina, wykrzykując swój nowy, nieco ksenofobiczny okrzyk bojowy, co nie uchodzi uwadze Hudsona [patrz cytat numeru – przyp. S_O]. Podczas, gdy reszta zespołu zajmuje się Awatarem Serpenta, Sasquatch i Aurora zwalczają jego oddziały. Transmisję z walki obserwuje Jean-Paul Beaubier, zauważając u swej siostry liczne odruchy świadczące o tym, że jej terapia zaczyna zawodzić. Jego chłopak, Kyle, nie jest pewien, jak heros jest w stanie to dostrzec, odpuszcza jednak sobie dyskusję i stwierdza, że cały świat oszalał – Nowy Jork stoi w płomieniach, stolica USA została zaatakowana – po czym sugeruje, że Northstar musi wrócić do bycia superbohaterem.

W Vancouver agent Brown, łącznik między Alpha Flight a Departamentem H, kontaktuje się z Guardianem, informując, że nowy premier, Gary Cody, chce z nim porozmawiać. Ten odpiera jednak, że jest zajęty, a poza tym służy swemu krajowi, a nie określonej osobie, po czym się rozłącza. Słysząc to, Cody stwierdza, że Hudson zaprzepaścił swoją szansę, a poza tym już zyskał sobie tego członka Alpha Flight, na którym naprawdę mu zależało. Nerkkod tymczasem przygotowuje się do ostatecznego ataku, Shaman więc przechodzi do płaszczyzny astralnej i wdziera się do umysłu przeciwnika, by dowiedzieć się, skąd Attuma zdobył taką potęgę. Tymczasem Guardian łapie łotra i, wykorzystując swój kostium do podróży w polu magnetycznym Ziemi, przenosi się razem z nim na drugi koniec kraju, do wybrzeży Nowej Fundlandii. Nerkkod gratuluje mu, że zdołał go zranić, odlatując stwierdza jednak, że atak ten znacznie gorzej wpłynął na jego samego. Gdy z Jamesem łączy się Vindicator, ten tłumaczy żonie, co zrobił, po czym mdleje i uderza w ziemię.

W Ottawie Kyle'owi w końcu, po godzinach prób, udaje się dodzwonić do swej siostry, która, jak się okazuje, jest bezpieczna i ewakuowana. Mężczyzna chce o tym poinformować swego chłopaka, okazuje się jednak, że Jean-Paul wyruszył już do Vancouver. Szczęśliwy, Kyle nie zauważa, że na balkonie znajduje się sporej wielkości metalowy sześcian.

W Vancouver Alpha Flight – wyłączając Guardiana i Vindicator, która udała się go odnaleźć – obserwuje uciekające oddziały Nerkkoda, zastanawiając się, czy to utrata przywódcy tak negatywnie na nich wpłynęła. Właśnie przybywający Northstar wyjaśnia, że kombinezony, które umożliwiały Atlantydom oddychanie na powierzchni, były zasilane przez generator ukryty na jednym z ich statków, a który dopiero co rozmontował. Widząc brata, Aurora zgryźliwie komentuje jego przybycie, ten próbuje więc wyjaśnić, że się o nią martwi – zauważył jej tiki i obawia się, że sytuacja, w której się znalazła, mogła zniweczyć wszystko, co udało jej się osiągnąć poprzez terapię. Jeanne-Marie wybucha i stwierdza, że Northstar po prostu nie może znieść, że ktoś poza nim zbiera wszystkie pochwały, po czym odchodzi z resztą zespołu.

W telewizji transmitowane jest przemówienie premiera Gary'ego Cody'ego. Informuje on mieszkańców, że w związku z ogólnoświatowym kryzysem, który ma obecnie miejsce, i tłumami uchodźców ze Stanów, zbierających się na granicy, Parlament wprowadził w życie nową ustawę, skierowaną przeciwko wszystkim, którzy spróbują wykorzystać chaos dla własnych korzyści. Ogłasza, że Rząd zyskał szerokie uprawnienia, a Karta Praw i Swobód została czasowo unieważniona. Dodatkowo, policja zyskała prawo do dokonywania przeszukiwań bez nakazów oraz aresztowań bez stawiania zarzutów i bez możliwości wyjścia za kaucją. Zapewnia jednak, że ustawa zostanie uchylona, gdy tylko minie niebezpieczeństwo.

Samolot Alpha Flight ląduje w bazie, gdzie Shaman oświadcza, że będzie musiał oddać się medytacji, by zrozumieć pełnię grozy, której źródłem jest Serpent, byt, któremu Attuma zawdzięcza swą moc. Nagle bohaterowie zauważają, że drzwi do lądowiska nie otwierają się, a za nimi sporej wielkości metalowy sześcian uruchamia się i zaczyna rozkładać.

W Ottawie sześcian na balkonie apartamentu Northstara robi to samo, a Kyle, który bierze ten hałas za swego wracającego chłopaka, zostaje przywalony kupą gruzu, która jeszcze przed chwilą była ścianą. Jeden z mechanicznych Boxów przystępuje do wykonywania swego zadania – odnalezienia i zlikwidowania Northstara. W bazie Alpha Flight piątka podobnych robotów staje przeciwko superbohaterom, również gotowa ich zabić.

W Nowej Fundlandii Guardian wita się z jego właśnie przybyłą żoną i stwierdza, że muszą wrócić do stolicy, zanim premier zrobi coś głupiego. Zostaje jednak powalony wiązką energii, a nim znowu straci przytomność, Vindicator zapewnia, że nie jest ona ofiarą prania mózgu, robotem, kosmitą ani innym oszustem – jest w pełni sobą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 4 #1 Alpha Flight vol. 4 #1 Alpha Flight vol. 4 #1 Alpha Flight vol. 4 #1 Alpha Flight vol. 4 #1 Alpha Flight vol. 4 #1 Alpha Flight vol. 4 #1 Alpha Flight vol. 4 #1 Alpha Flight vol. 4 #1 Alpha Flight vol. 4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.