Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #11

Uncanny X-Force #11

Uncanny X-Force #11

"Dark Angel Saga" Chapter 1: "Journey to the Age of Apocalypse"

Postacie
Zapowiedź

Po śmierci Apocalypse'a jego dziedzic Archangel kompletuje armię wiernych służących En Sabah Nura. Jedyna nadzieja na ocalenie Warrena Worthingtona przed mroczną częścią jego duszy leży w wymiarze Age of Apocalypse, w którym En Sabah Nur panował nad światem. Nim jednak X-Force dotrą do rzeczy mogącej uratować ich przyjaciela, będą musieli pokonać Amazing X-Men.

Streszczenie

Dark Beast przygotowuje portal do świata AoA. Betsy, po przeskanowaniu jego mózgu, potwierdza jego prawdomówność. Portal będzie otwarty przez 3 godziny. Muszą szybko odnaleźć Life Seed i wrócić z powrotem. Psylocke ustanawia połączenie psychiczne między członkami drużyny, po czym wszyscy przechodzą do innego wymiaru.

Portal otwiera się w jakimś zaułku. Plan to przedostać się po cichu do laboratorium złego naukowca. Nie wiedzą, że cały czas ktoś ich obserwuje. To Wild Child. Kiedy przedzierają się przez ulice widzą, jak strażnicy klanu Akkaba znęcają się nad ludzkimi niewolnikami. Niewiele myśląc drużyna wkracza do akcji. Po rozprawie wkraczają do budynku, gdzie Beast otwiera tajne wejście do jego laboratorium. Komputer informuje właściciela, że pod jego nieobecność nikt tu nie wchodził. Nad plakatem starego zespołu Apocalypse'a McCoy wspomina stare dobre czasy. Następnie poganiany otwiera skrytkę z Life Seed. W tym momencie zjawia się Nightcrawler i zabiera artefakt. Beast poraża go jednak ładunkiem elektrycznym. Przerywa to Wolverine. Zwraca się on do Elfa, ale on wie, że jego przyjaciel zginął. Zdezorientowany teleportuje się.

Betsy wyczuwa, że uciekinier jest na ulicy. Po dotarciu na zewnątrz Wolverine zostaje zaatakowany przez Sabertootha. Creed bierze Logana za klona. Dochodzi do bójki, do której dołącza się jeszcze Wild Child. Nightcrawlera próbuje złapać Deadpool. Kurt szybko teleportuje się i odcina przeciwnikowi głowę. Okazuje się to jednak tylko iluzją Fantomexa. Obaj bohaterowie atakują. Elf broniąc się wbija miecz w głowę Wade'a.

Logan atakowany jest z dwóch stron, ale przechodzi do ofensywy. Kyle dostaje z łokcia, a po chwili Sabertooth ma wbite w klatkę piersiową pazury. Wolverine chce wykończyć przeciwnika, ale powstrzymuje go Psylocke. Informuje przyjaciela, że ten Creed jest dobry i walka jest zbędna. Fantomex w końcu ogłusza Kurta, ale Life Seed wpada w ręce Sunspota. Widząc, jak cenny jest to artefakt dla przeciwników jego drużyny, postanawia go zniszczyć. Betsy jest wściekła. Sabertooth i jego hałastra właśnie skazali jej świat na zagładę. Jakby tego było mało, Dark Beast ucieka przez portal, który zamyka się za nim. To była ich jedyna droga powrotu. Creed powstrzymuje swój zespół przed walką. Wszyscy zaczynają się kłócić. Victor w ramach rekompensaty postanawia zabrać ich do bazy.

W łodzi podwodnej jest czas na wymianę informacji. Usłyszawszy cała opowieść, Sunspot przeprasza za swoje czyny. Dopływają na Atlantydę. Kurt prowadzi wszystkich do pokoju, gdzie są Jean oraz przykuty do wózka inwalidzkiego Magneto.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #11 Uncanny X-Force #11 Uncanny X-Force #11 Uncanny X-Force #11 Uncanny X-Force #11 Uncanny X-Force #11 Uncanny X-Force #11 Uncanny X-Force #11 Uncanny X-Force #11 Uncanny X-Force #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.