Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Man Without Fear » Black Panther: The Man Without Fear #519

Black Panther: The Man Without Fear #519

Black Panther: The Man Without Fear #519

"Storm Hunter" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Black Panther, Storm i Kraven w dwucześciowej historii "Storm Hunter". Od najwyższych dachów do tuneli metra, śmiertelny wróg Spider-Mana prześladuje T'Challę. Ile czasu minie, nim zwierzyna trafi na myśliwego? Dodatkowo: czy najlepsi drapieżcy świata znajdą miejsce, by się ukryć, gdy w pobliżu zjawi się Ororo?

Cytat

Black Panther: "Perhaps I can use my mind to will the drug inert. Focus on the molecular composision of the drug in my body. Will the molecules to break down to their constituent elements. [po chwili] Clearly that didn't work."

Streszczenie

Storm łączy się z mężem, próbując go przekonać, że jest przemęczony po swojej wojnie z Vladem i nie powinien od razu wyruszać na kolejne poszukiwania, T'Challa odpiera jednak, że to co przytrafiło się Brianowi jest jego winą. Poza tym, teraz chłopak posiada moce, których nie rozumie, w związku z czym stanowi poważne zagrożenie dla mieszkańców. Ororo prosi, by pozwolił jej pomóc, zapewniając, że może zostać przeteleportowana do Nowego Jorku w kilka chwil dzięki Pixie. Panther powtarza jednak, że nie będzie w stanie się sprawdzić, mając u boku jedną z najpotężniejszych istot na Ziemi. Zresztą, co może być takiego trudnego w znalezieniu jednego chłopaka?


Później. Panther okłada bywalców pewnego baru. Od jednego z nich dowiaduje się o doktor Holman, która zagląda do nich, gdy potrzebuje "towarzystwa". Nie wie on nic na temat jej eksperymentów, słyszał jednak, że opowiada wszystko swemu terapeucie. Heros udaje się więc do gabinetu psychiatry, gdzie włamuje się do jego bazy danych.


W swoim laboratorium doktor Holman stwierdza, że wynik jej kolejnego eksperymentu – krzyżówki człowieka z piranią – nie przyniosła spodziewanych efektów, Cieszy się jednak, że będzie mogła go uśpić. Wtedy jednak zjawia się tam Black Panther, żądając informacji o miejscu pobytu Briana Fitzgeralda. Kobieta nie zamierza jednak współpracować i napuszcza na bohatera oddział małpich żołnierzy, kontrolowanych przez specjalne, mechaniczne obroże. Panther jest na to jednak przygotowany i hakuje urządzenia, zmuszając małpy do snu. Wtedy doktor pyta, w jaki sposób zamierza on wyciągnąć od niej informacje. Aresztowana nic nie ujawni policji, a nie sądzi, by heros zamierzał ją torturować. T'Challa zgadza się, po czym rozbija gigantyczne akwarium, w którym przetrzymywany był Człowiek-Pirania. Podciągnięta pod sufit Holman ujawnia, że Brian uciekł i nie ma pojęcia, jak go znaleźć, Panther jednak wie, że kobieta kłamie – każdemu ze swoich "pacjentów" wszczepia mikrochip, dzięki któremu może ich namierzyć. Wtedy doktor przyznaje, że jest to możliwe – odpowiednia częstotliwość jest zapisana na kartce na jej biurku. Ostrzega jednak, że byłoby to skrajnie niebezpieczne. Mimo bowiem, że Brian jest uwarunkowany tak, by spełniać żądania każdego, kto go dotknie, nim jednak do tego dojdzie, będzie się bronił. Panther chwyta kartkę i opuszcza laboratorium, pozostawiając kobietę nadal uczepioną sufitu.


Panther podąża za wskazaniami urządzenia namierzającego, zauważa jednak, że ktoś o podobnych do jego zdolnościach śledzi go, od kiedy opuścił szpital. Nagle zostaje postrzelony strzałką z neurotoksyną i zaatakowany przez Kravena wpada przez świetlik do restauracji. Zamroczony próbuje sobie przypomnieć informacje dotyczące myśliwego, który, jeśli dobrze pamięta, powinien być martwy. Nie jest pewien, co może motywować osobę, która była "po drugiej stronie". Postanawia jednak najpierw zająć się bardziej naglącymi problemami i zaczyna uciekać, mając nadzieję, że dzięki temu jego metabolizm szybciej wypali toksynę. Gdy wchodzi na dach kolejnego budynku, pyta Kravena, czemu go ściga. Ten wyjaśnia więc, że doktor Holman poprosiła go o odnalezienie Briana. Najpierw jednak zamierza pozbyć się Panthera, który, jak się okazuje, otrzymał fałszywą częstotliwość. Dowiedziawszy się tego, T'Challa postanawia zmienić taktykę i przekonać Kravinoffa, że został pokonany, by później potajemnie, podążyć jego tropem. Tymczasem myśliwy rzuca go na kolejny świetlik i obaj wpadają do domu aukcyjnego. Czując, że jego ulepszony metabolizm już zaczyna zwalczać toksynę, Panther wypada na zewnątrz i wskakuje na dach autobusu, gotów sfingować swoją śmierć, gdy dotrą do mostu. By zyskać na czasie, pyta Kravena o to, czemu go ściga, ten wyjaśnia więc, że wymaga tego jego honor.


Wiele lat temu, gdy polował w Amazonii, przez głupi błąd został poważnie ranny. Na szczęście trafił wtedy na obóz, w którym doktor Holman i jej wspólnicy przeprowadzali eksperymenty genetyczne. Doktor zajęła się nim, nie prosząc o nic w zamian. Kraven zapewnił więc, że jeśli kiedykolwiek będzie potrzebowała ona jego pomocy, stawi się. Minęły lata, aż w końcu dziś kobieta wezwała go, prosząc o znalezienie Briana – jeszcze tego samego dnia, inaczej chłopak umrze. Zamierzała poprosić go o jeszcze jedną przysługę. Kraven zaprotestował jednak, przypominając, że był jej winien tylko jedną – a że był już martwy, nie ma sobie niczego do udowodnienia, chce jedynie śmierci, choć klątwa zmusza go do życia. Wtedy Holman ujawniła, że przeprowadziła pewne badania dotyczące jego stanu i sądzi, że byłaby w stanie uśmiercić go na nowo – w zamian chciała jedynie, by zlikwidował Panthera.


Z powrotem w teraźniejszości. Kraven stwierdza, że najpierw zabije T'Challę, potem odnajdzie Briana, a następnie w końcu sam umrze. Postanawia sprawdzić jak dobrze jego przeciwnik będzie walczył po potrójnej dawce neurotoksyny, po czym kopnięciem zrzuca go z mostu. Na szczęście Panthera łapie Storm, która właśnie przybyła.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Man Without Fear #519 Black Panther: The Man Without Fear #519 Black Panther: The Man Without Fear #519 Black Panther: The Man Without Fear #519 Black Panther: The Man Without Fear #519 Black Panther: The Man Without Fear #519

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.