Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #8

Heroes For Hire vol. 3 #8

Heroes For Hire vol. 3 #8

"Neighborhood" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Paladin jest w głębokich tarapatach. Misty Knight pozostał tylko jeden agent na ulicy: Spider-Man. On jednak ma dość problemów z nowym Scorpionem. Na kim jeszcze może polegać Misty? Jakie jeszcze szokujące informacje wyjawi?

Cytat

Control: "I think Hell took them for using its guns."
Spider-Man: "Amazingly, not the craziest sentence I've heard since I started working for you."
Control: "So you'd do this again?"
Spider-Man: "Never in a million years."

Streszczenie

Control próbuje skontaktować się ze Spider-Manem i Paladinem, obaj walczą jednak o swoje życia i nie mają czasu na pogaduszki. Misty zapewnia ich więc jedynie, że jest w drodze.

Batroc kontaktuje się ze swoim pracodawcą, zapewniając, że wszystko idzie zgodnie z planem – a nawet lepiej. To, co jego szef uważał za przeszkodę – Spider-Man – okazało się być główną atrakcją. Mówi, że po tym spektaklu zaproszeni klienci zapłacą dwu- lub nawet trzykrotnie więcej, niż się spodziewali. A w przypadku, gdyby sytuacja wymknęła się spod kontroli, w całym budynku znajdują się żołnierze uzbrojeni w Demonicki.

Paladin tymczasem powala ostatniego z "uczniów" Batroca. Wtedy zostaje otoczony przez oddział używający piekielnej broni. Chwilę później jego przeciwnicy eksplodują, a to za sprawą Satany, która przybyła, gdy tylko otrzymała od najemnika informację o powrocie przeklętego uzbrojenia. Stwierdza, że jest w stanie użyć zaklęcia, które pozbawi bronie mocy, inkantacje potrwają jednak dłuższą chwilę i pełne będą piekielnych dźwięków i zapachów, a także pewnej dozy nagości, a przez ten czas Paladin będzie musiał jej chronić.

Tymczasem, na widowni. Do popędzającego do zadania ostatecznego ciosu Batroca podchodzi Misty Knight, uderzając w niego repulsorem ze swojej bionicznej ręki. Chwilowo powalając Francuza, Control każe Spider-Manowi się pozbierać, ten więc uwalnia się z rąk Scorpiona i rzuca w jego stronę jednym z dinozaurów. Wtedy do akcji wkraczają żołnierze z Demonicami.

Na zapleczu Paladin walczy z kolejnymi strażnikami próbującymi zaatakować Satanę, która po chwili każe mu się przygotować. Najemnik ma nadzieję, że chodzi jej o "poświęcenie" zaklęcia aktem miłosnym, na co z chęcią by się zgodził, czarownicy chodzi jednak jedynie o falę uderzeniową, którą wywołuje czar.

Nagle użytkownicy Demonicki w całym budynku eksplodują – jak zgaduje Misty, zostali porwani do Piekła za korzystanie z przeklętej broni. Control wysyła Pająka, by ten powalił Batroca, a po chwili na miejscu zjawia się wezwana przez kobietę policja. Knight zaczyna zastanawiać się, co wywołało eksplozję piekielnego uzbrojenia, wtedy widzi jednak nagą Satanę, której towarzyszy Paladin. Dziękuje więc czarownicy za pomoc, starając się nie patrzeć prosto na nią, ta odpiera więc, że kobieta powinna bardziej szanować Paladina – tym razem bowiem nie pracuje on tylko dla pieniędzy. Spider-Man tymczasem postanawia udać się tropem Scorpiona, przed jego odejściem Misty prosi go jednak, by wspomniał o nich dobre słówko wśród Avengers.

Jakiś czas później, apartament Paladina. Najemnik podsumowuje, że Scorpionowi udało się uciec, a Batroc odmawia zeznań, nadal nie wiedzą więc, dla kogo pracowali. Misty zapewnia, że kimkolwiek jest ich tajemniczy przeciwnik, wie, że są na jego tropie – a to dlatego, że według odczytów z jej bionicznej ręki, mieszkanie jest podsłuchiwane. Ogłasza, że wkrótce dorwą łotra, ten więc stwierdza, że jeszcze się przekonają.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #8 Heroes For Hire vol. 3 #8 Heroes For Hire vol. 3 #8 Heroes For Hire vol. 3 #8 Heroes For Hire vol. 3 #8 Heroes For Hire vol. 3 #8 Heroes For Hire vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.