Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #619

Captain America #619

Postacie
Zapowiedź

W zimnej, rosyjskiej celi Bucky podejmuje decyzję, która zmieni jego życie na zawsze. Pierwsze reperkusje tego czynu mogą zniszczyć wszystko, na co pracował Rogers.

Streszczenie

Black Widow włamuje się do sypialni pewnego mężczyzny, przystawia mu pistolet do głowy i budzi go. Następnie włamuje się do magazynu handlarzy bronią. Po ogłuszeniu obstawy, zabiera parę zabawek i puszcza budynek z dymem. Jest to część umowy, jaką zawarła z mężczyzną, którego odwiedziła wcześniej. Wykończyła jego konkurencję, w zamian za małą przysługę. Teraz, na ukrytym lotnisku pożycza helikopter. Po kilku godzinach ląduje w lesie. Podkrada się pod ogrodzenia gułagu i szybko zdejmuje dwóch strażników. Następnie, po drzewach przedziera się w głąb więzienia, po drodze ogłuszając kolejnych żołnierzy. Kiedy jest już wystarczająco blisko, chce rozwalić ścianę gułagu przy pomocy bazooki, ale więzienie już płonie. Ktoś zaczął imprezę bez niej.

Tego samego ranka Rostov przypomina Jamesowi, czym zajmował się projekt Zephyr. W U.S.A. znajduje się 3 uśpionych agentów masowej zagłady. Są tam ukryci od lat 80-tych. Winter Soldier jest ostatnią żywą osoba, która wiedziała jak ich uaktywnić. Półkownik ma zamiar sprzedać tą informację na czarnym rynku.

Kilka godzin później James budzi się zamknięty w małej klatce wystawionej na deszcz. Teraz pamięta wszystko. Pomagał wyszkolić tych agentów. Odwiedza go naczelnik. Bucky próbuje go przekonać, że Avengers w jakiś sposób dowiedzą się o wszystkim, ale ten ma to gdzieś. Wybłagał pozwolenie u półkownika na ostatnia walkę. Spotka się z kimś niepokonanym. Wkurzony bohater strzela naczelnika z główki. Strażnicy szybko do niego doskakują i zaczynają tłuc go kolbami.

Jakiś czas później zostaje wyprowadzony na arenę. Tam dołącza do niego olbrzym z ogromnym trzecim okiem na czole. To Unicorn, który od razu strzela ze swojego oka. Barnes unika wybuchu i przy pomocy kajdan przewraca przeciwnika, niecelny strzał rozwala okno w biurze naczelnika. Następnie bohater prowokuje swojego rywala i zaczyna uciekać w kierunku murów. Unicorn swoimi strzałami robi w nich dziurę, przez którą Bucky ucieka. Kieruje się w kierunku oczyszczalni ścieków. Tam gromadzony jest gaz, który wytrąca się z nieczystości i bagna. Służy do ocieplania baraków żołnierzy. Kolejny wystrzał powoduje ogromna eksplozję. Winter Soldier powala kilku strażników i biegnie w kierunku kanałów. Przed pościgiem ratuje go pojawienie się Black Widow. Razem pokonują ogrodzenie i biegną do lasu.

W czasie lotu James ma chwilę czasu na przemyślenia. Najpierw chciał odpokutować za swoje czyny w czasie Zimnej Wojny. Myślał, że zasłużył na więzienie. Teraz zrozumiał, że jego zadaniem jest posprzątanie po sobie i powstrzymanie tych rzeczy, które nie zdążyły jeszcze wybuchnąć.

Avengers Tower. Rogers znajduje Fury’ego, kiedy ten ogląda pierwszą tarczę Captaina. Steve opowiada, co powiedział prezydentowi. Zaczął od ich wspólnego napadu na kryjówkę uśpionych sowieckich agentów. Był tam pełny arsenał w setkami pancerzy bojowych. Udało im się dorwać jednego ze szpiegów żywcem. Prezydent i ministrowie nie chcieli jednak tego słyszeć. Interesowała ich tylko ucieczka Jamesa z więzienia. Obama przerywa kłótnię. Na chwilę obecną Barnes jest uciekinierem, ale postara się coś z tym zrobić. Nie zmienia to tego, że nie może już być Captainem i ktoś inny musi przejąć ten obowiązek. Fury nie dziwi się temu, co usłyszał. Zgadza się też z prezydentem. Steve nieźle sobie radził w byciu nim, ale nie da radę na dłuższą metę. Jego przeznaczeniem jest noszenie tarczy i dobrze o tym wie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #619 Captain America #619 Captain America #619 Captain America #619 Captain America #619 Captain America #619 Captain America #619 Captain America #619

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.