Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #624

Journey Into Mystery #624

Postacie
Zapowiedź

Loki potrzebuje sprzymierzeńców, żeby wcielić w życie swój plan. Ale co się stanie, gdy bóg podstępu nie znajdzie żadnej pomocy w Asgardzie? Loki podąża do Hel w poszukiwaniu kogoś, kto mu pomoże. Przy okazji przekona się, iż martwi nie są skorzy do przebaczania.

Streszczenie

Po wygnaniu Thora na Ziemię, Odyn chce rozmówić się z pozostałymi spiskowcami. Oskarża on Lokiego o uwolnienie Thora i Hel Wolfa. W jego obronie staje Volstagg, który stwierdza, że chłopak działał na jego zlecenie. Przywódca daje się przekonać i odpuszcza. Loki dziękuje wojownikowi za pomoc. Volstagg okazuje mu jednak niechęć. Dalej nienawidzi boga kłamstwa. Ma tylko słabość do niego, ponieważ jest dzieckiem. Zabiera go do stajni i każe dalej sprzątać po kozłach. Jak tylko odchodzi, chłopak zaprzęga powóz i wyrusza w podróż. Dociera do Yddrasila, gdzie ukryty czeka na niego Hel Wolf. Loki dzięki magii wielkiego drzewa otwiera portal i wraz z bestią przechodzą przez niego.

Docierają do piekła. Tam Ikol pomaga mu ustalić obecną sytuację, jaka tu panuje. Do fortecy Heli przybywa posłaniec Serpenta. Proponuje on przymierze. Heli wysłuchuje oferty i oferuje gościnę, podczas gdy ona będzie rozważać odpowiedz.

Loki dociera do granica królestwa jego córki. Tam na straży stoi Garm. Atakuje go Hel Wolf, który ma odwrócić uwagę wilka, na czas misji chłopaka. W pałacu Hela rozważa swoje położenie wraz ze swoim generałem – Tyrem i zaufana służącą – Leah. Królowa dochodzi do wniosku, że przyłączy się do najeźdźcy. Asgardczycy nie mogą nienawidzić jej już bardziej niż teraz, a jej obowiązkiem jest dbać o umarłych. Tyr próbuje ją od tego odwieść. Ostatecznie Hela odprawia go. Wykorzystuje to Loki, który wchodzi przez okno i zaczepia wojownika. Ten chce go zabić, jednak kiedy chłopak krzyczy, że przybył by ratować Asgard generał puszcza go. Chce on przekonać swoją córkę do pomocy bogom. Przekonuje Tyra, aby opowiedział mu o sytuacji w fortecy.

Loki szybko wraca do Garma. Wilk informuje go, że całe zamieszanie jest zbyteczne. On tylko powstrzymuje martwych. Żywi mogą swobodnie przechodzić w obie strony. Chłopak przeprasza, po czym dosiada Hel Wolfa i odlatuje. Udają się do Mephisto. Demon przyznaje, że obawia się Serpenta. Woli wroga, którego zna. Loki chce odzyskać władzę nad Disir. Diabeł odpiera, że umarły w piekle, więc są teraz jego. Chłopak na chwile odpuszcza temat, aby wrócić do Serpenta. Ujawnia on zamiar Heli do przyłączenia się do najeźdźcy.

Loki wbiega do fortecy córki i informuje ją o planie inwazji Mephista. Hela nie ma zamiaru do tego dopuścić i wyrusza na spotkanie z demonem. Daje to czas Lokiemu do działania. Musi znaleźć coś co zjednoczy oboje władców podziemia do wspólnej walki.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #624 Journey Into Mystery #624 Journey Into Mystery #624 Journey Into Mystery #624 Journey Into Mystery #624 Journey Into Mystery #624 Journey Into Mystery #624

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.