Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #158

Thunderbolts #158

Postacie
Zapowiedź

Kiedy spadną młoty Serpenta, podniesie się bunt w Raft, gdy jeden z najpotężniejszych więźniów obejmie boską broń we władanie. Thunderbolts poznają, co to strach.

Streszczenie

Boomerang zostaje wciągnięty pod piaski pustyni do wielkiej krypty. Z opresji ratuje go Gunna, która swoim toporem robi ogromne spustoszenie. W opresji jest także Shocker, który jest otoczony przez zombie i nie daje rady strzelać do wszystkich. Prosi, aby jeden z latających bohaterów zabrał go w bezpieczne miejsce. Centurius odmawia pomocy. Jest bliski znalezienie rozwiązania dla całej tej zagadki. W celu przeprowadzenie eksperymentu, urywa jednemu z potworów głowę. Tymczasem Herman zostaje zalany przez żywe trupy. Po chwili monstra rozpadają się na kawałki. Schultz wyemitował falę z całego swojego kostiumu. Satana lata nad całym cmentarzyskiem i rozstawia płonące bomby. Po chwili eksplodują i tworzą ścianę ognia, która powinna odciąć potwory od magii, która je ożywiła.

W Raft Juggernaut ćwiczy na siłowni. Strażnicy wyśmiewają to, że został wykluczony z drużyny. Teraz musi korzystać ze sprzętu zwykłych więźniów. Wyżywając się na worku treningowym czuje narastający w nim gniew. Czuje, że jest wykorzystywany, a inni nigdy mu nie zaufają, bo jest zbyt silny. Nagle więzieniem wstrząsa eksplozja, kiedy trafia w nie jeden z młotów przeznaczonych dla Godnych. Marko czuje, że został wysłany dla niego, a on nie ma zamiaru dać się ponownie zamknąć w celi. Łapie za młot. Zamknięci w celach więźniowie są zdezorientowani. Część cel zostaje nagle zniszczona.

Zombie przebijają się przez magiczna barierę. Oznacza to, że nie maja do czynienia z czarami. Centurius wykrywa w powietrzu grzyb, który jest za to odpowiedzialny. Został on uaktywniony przez impuls elektromagnetyczny. Ghost odnajduje nadajnik, którym jest pobliski obelisk. Po chwili zostaje on zniszczony, a zombie powstrzymane. Nagle Fixer otrzymuje sygnał z The Raft.

Z ruin wychodzą zdezorientowani więźniowie. Cieszą się z wolności i zastanawiają się ,co się stało. Dostrzegają Kuurtha. Podchodzą do niego, aby mu podziękować, ale ten spogląda na nich ze złością i odlatuje. Złoczyńcy zaczynają szukać drogi ucieczki. Komu moce na to pozwalają odlatuje lub odpływa. Reszta próbuje zdobyć śmigłowce stojące na lądowisku.

W Iraku Fixer w końcu odbiera pełen komunikat. Drużyna szybko się zbiera, aby dokonać teleportacji. Na miejscu właśnie odleciały dwa śmigłowce. Każdy więzień dba tylko o siebie i na miejscu pozostaje kilku nieszczęśników. Zaczynają się zastanawiać, co robić dalej. Nagle pojawiają się Thunderbolts. Fixer odbiera przekaz z monitoringu. To wszystko wina Juggernauta. Nowi członkowie drużyny żałują, że wstąpili do Thunderbolts akurat teraz. Centurius uważa, że jeżeli dotrze do laboratorium nanitów, to może uda im się wyłączyć system i uciekną. Songbird postanawia nie czekać na Luke'a i dzieli zespół na mniejsze grupy. Każdy rusza w inną cześć więzienia.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #158 Thunderbolts #158 Thunderbolts #158 Thunderbolts #158 Thunderbolts #158 Thunderbolts #158 Thunderbolts #158

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.