Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: The Deep » Fear Itself: The Deep #1

Fear Itself: The Deep #1

Fear Itself: The Deep #1

Part 1 of 4

Postacie
Zapowiedź

Namor zostaje wskazany jako cel do zabicia przez jednego z Godnych. X-Men walczą z szokującym wrogiem, a Sub Mariner odnajduje sojusznika w osobie Dr. Strange'a. Czy mistyk zbierze drużynę na tyle mocną, by ochronić morza i oceany przed zalewającą świat falą strachu? Jeśli mu się nie uda, może już nie być nadziei dla Uniwersum Marvela!

Streszczenie

New Atlantis. Namor kieruje obroną przed siłami Attumy. Niestety napastnicy uzyskują przewagę, dzięki wielkiej mocy jaką Attuma posiadł po przemianie w Nerkkoda. Zdecydowanie wygrywa bezpośrednie starcie z Namorem i rozpoczyna destrukcję podwodnego miasta. Pokonanego Sub-Marinera wyciąga na powierzchnię Loa.

Dwa dni później. Oceany są wyjątkowo niespokojne: powstają fale tsunami, giną tysiące morskich zwierząt. Doctor Strange dociera do baru, w którym schronienie znaleźli Namor i Loa. Mutant prosi przyjaciela o pomoc w pokonaniu Nerkkoda, w wyniku czego Stephen rozsyła magiczne wezwanie o pomoc.

Okupowane New Atlantis. Generałowie Nerrkoda pilnują porządku w podbitym mieście. Nie są jednomyślni - Tyrak i Tiger Shark są niezadowoleni z działania swego pana, który opuścił ich w nieznanym celu. Nie podoba im się też nowa wielka moc Nerkkoda, przez którą może ich teraz nie potrzebować. Aradnea uspokaja ich, że ciągle są mu potrzebni i wkrótce będą musieli wykazać się w odparciu kontrataku Namora. Żeby mu zapobiec, wysyłają na polowanie swoje potwory.

Namor, Strange i Loa czekają na wezwanych sojuszników, ale na razie nikt do nich nie dotarł. Pojawiają się za to potwory z głębin wysłane przez Aradneę. Pierwszego z nich likwiduje Lyra, do której dotarło wezwanie Strange'a. Ten jest dość zaskoczony tym faktem, bo kierował swój apel do Defenders, ale widocznie zaklęcie było niedoskonałe i dotarło do córki Hulka. Herosi ruszają do walki z potworami, ale Namor nie jest sobą - odczuwa strach i jest mało przydatny w walce. Na szczęście pozostała trójka radzi sobie lepiej, a ostatecznie sytuację wyjaśnia Silver Surfer, który właśnie przybył na pomoc. Ostrzega bohaterów, że zagrożenie jest potężne i bez niego sobie nie poradzą.

Autor: Lex

Galeria numeru

Fear Itself: The Deep #1 Fear Itself: The Deep #1 Fear Itself: The Deep #1 Fear Itself: The Deep #1 Fear Itself: The Deep #1 Fear Itself: The Deep #1 Fear Itself: The Deep #1 Fear Itself: The Deep #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.