Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #3

The Ultimates #3

The Ultimates #3

"21st Century Boy"

Postacie
Cytat

Tony Stark (o mocach Giant Mana): "It doesn't matter how many times you do this stuff, Pym. It still makes me wanna heave every time I see it."

Streszczenie

Janet i Henry Pym spędzają właśnie spokojne chwile, testując umiejętności Hanka jako Giant Mana. Podniecony Henry mówi żonie, iż nie może uwierzyć, że naprawdę będą superbohaterami. Wasp dodaje, że powstanie Ultimates oznacza dla nich nowy początek. Nagle dzwoni telefon komórkowy, a na ekranie wyświetla się nazwisko Tony'ego Starka. Hank pyta się, czy to coś ciekawego. Janet wyglądająca na bardzo zaskoczoną, milczy.

 

W innym miejscu Anthony Stark i Nick Fury obserwują, jak doktor Banner przywraca do życia Steve'a Rogersa, czyli sławnego Kapitana Amerykę. Szef S.H.I.E.L.D. opowiada o tym, jak zespół biologów morskich odkrył doskonale zachowanego w bloku lodu Kapitana, który nie postarzał się ani o jeden dzień. Tony Stark porównuje to znalezisko do książek Josepha Campbella - Największy bohater powraca, kiedy kraj najbardziej go potrzebuje. Cieszy się również z tego, iż to on ma pięćdziesiąt procent praw do zysków ze sprzedaży gadżetów z Captainem.

 

Steve Rogers właśnie się budzi. Bruce Banner przedstawia oszołomionemu jeszcze Kapitanowi Starka i Fury'ego. Rogers pyta się, co z bazą nuklearną, którą mieli unieszkodliwić [Ultimates #1 - Gamart]. Słyszy w odpowiedzi, iż zneutralizował zagrożenie, a alianci wygrali wojnę. Pyta również, ile czasu był nieprzytomny. Gdy Banner zaczyna opowiadać o zawieszeniu funkcji życiowych i niespodziewanych skutkach ubocznych serum, wściekły Steve krzyczy, iż chce otrzymać konkretną odpowiedź. Po chwili namysłu pułkownik Fury odpowiada, że pićdziesiąt siedem lat. Captain wpada w szał i rozkłada na łopatki pilnujących go żołnierzy, po czym wyzywając Nicka od fryców, mówi, że najwyżej postawionym czarnym w amerykańskiej armii był pewien kapitan z Brooklynu, z którym dorastał, więc Fury musi być oszustem. Cap wyskakuje przez okno. W budynku Stark wykrzykuje do Bannera, iż ten zapewniał, że szczęściem będzie, jeśli starczy Rogersowi sił, by mówić. Na co Bruce odpowiada, że pewnie przeoczył jakiś szczegół.

 

Pod budynek zajechali właśnie Pymowie i słyszą komunikat o ucieczce Kapitana Ameryki, czym są bardzo zdziwieni. Po chwili widzą jak Cap skacze po autach unikając kul ze środkiem usypiającym. Janet pyta się Henry'ego, kto z nich ma się tym zająć? "Mam sytuację pod kontrolą, pani Pym", odpowiada powiększony już Hank, wgniatając w tym czasie zaskoczonego Rogersa w jeden z samochodów. Wściekły Stark wrzeszczy na Giant Mana mówiąc, że ten właśnie zabił Kapitana Amerykę. Pym odpowiada ze stoickim spokojem, że Rogers wciąż się wije. Banner mówi, iż ta sytuacja chyba udowodniła to, że serum Hulka znikło z jego organizmu. Pomniejszona Wasp krążąc nad jego głową szepcze mu do ucha, aby mówił to bez takiego rozczarowania w głosie.

 

Cedar Street. W limuzynie siedzą Steve Rogers i Nick Fury. Szef S.H.I.E.L.D. pyta się Rogersa, czy ma całkowitą pewność, czy jest to właściwy moment na spotkanie z Buckym i Gail. Steve odpowiada, iż właśnie dowiedział się, że jego narzeczona poślubiła jego najlepszego przyjaciela i ma czwórkę dzieci oraz siedmioro wnuków, więc właściwy moment nigdy nie nastąpi. Nicholas przyznaje mu rację i na obchodne mówi Kapitanowi, żeby potraktował Barnesa delikatnie, ponieważ jego dawny przyjaciel ma raka.

 

Drzwi otwiera Bucky i opowiadając o swoim życiu stara się nie zauważać Rogersa, lecz w pewnym momencie obaj zalewając się łzami wpadają sobie w ramiona. Cały czas łkając Barnes tłumaczy, iż naprawdę myśleli, że Steve nie żyje. Kapitan pyta się, gdzie jest Gail. Wnuki Bucky’ego mówią, że jest na górze i płacze. Starzec próbuje zawołać żonę, lecz ta powtarza tylko, że nie taką chciałby ją widzieć Rogers, nie taką.

 

Cmentarz. Nick Fury wyczytuje wszystkich zmarłych członków rodziny Captaina i okazuje się, że żyje jeszcze tylko jego bratanica. Nicholas chce zorganizować ich spotkanie, lecz Steve pyta się, po co? Ona i tak go nie zna, a wszystko, co kochał, już odeszło. Nick wskazuje na flagę Ameryki, mówiąc, że nie wszystko.

 

Triskelion, baza Ultimates. Właśnie rozpoczęła się wielka gala z okazji powstania Ultimates. Bruce Banner razem z Tonym Starkiem rozmawiają właśnie o dziewczynie Bannera, Betty Ross. Miła konwersacja zostaje przerwana przez reporterów z programu „60 Minut”, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zbroi Iron Mana.

 

W innym miejscu sali małżeństwo Pymów opowiada właśnie prezydentowi USA o nowym wyposażeniu Kapitana Ameryki. Bush pyta się Fury'ego, czy Captain jest tak silny i mądry, jak się spodziewał. Nick mówi, że silniejszy, a jego zdolności taktyczne nie mieszczą się w skali, potrzeba jeszcze do tej mieszanki tylko Thora i wszystkich super-żołnierzy, jakich zdoła stworzyć z krwi Rogersa Bruce Banner, a zespół będzie niepokonany. Prezydent podchodzi do Kapitana i pyta się go, jak ten ocenia XXI wiek, fajny czy niefajny? Steve ubrany w strój bojowy, odpowiada, że zdecydowanie fajny.

Autor: Gamart

Galeria numeru

The Ultimates #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.