Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #95

Journey Into Mystery #95

Journey Into Mystery #95

"The Demon Duplicators!"

Postacie
Streszczenie

Klęska w postaci suszy przytrafiła się Asgardowi. Odyn wezwał więc swego syna, boga gromów by wywołał on burzę i sprowadził potężne ulewy. Tak też Thor czyni. Informuje, że wróci zakończyć burzę, lecz teraz musi udać się na Ziemię.

Tam zmierza na konwent naukowy, gdzie profesor Zaxton ma zademonstrować androida stworzonego przez dra Blake'a. Na początek Zaxton prosi Thora by zniszczył drzwi sejfu, zdolnego oprzeć się tonie T.N.T. W sejfie znajduje się zielony android, konstrukcji alter ego boga gromów. Podczas demonstracji rozwiązuje on skomplikowany problem matematyczny oraz wytrzymuje bez problemów uderzenie Mjolnira. Niestety Zaxton niechcący wywołuje zwarcie, wynikiem czego android wybuchnie raniąc wszystkich wokół. Na szczęście Thor wyrzuca go na wystarczającą wysokość by nie zrobił nikomu krzywdy. Po demonstracji, powraca osoba Blake'a, która podejrzewa, że Zaxton mógł doprowadzić do zwarcia celowo.

Po powrocie do swego gabinetu Don nie zastaje w nim Jane Foster, tylko profesora. Zamiast jednak tłumaczyć się z wypadku podczas prezentacji, Zaxton pokazuje swoją maszynę duplikującą. Tworzy duplikaty fotelu, kilkanaście maszyn do pisania. Jego wynalazek nie jest doskonały, potrzebuje więc pomocy Blake'a. Profesor chce bowiem duplikować żywe istoty. Don odmawia udzielenia pomocy, lecz profesor ostrzega, że przetrzymuje Jane Foster jako zakładniczkę. Zmuszony w ten sposób do współpracy dr, usprawnia działanie urządzenia.

Gdy Zaxton idzie wypróbować maszynę, przybywa Thor. Profesor jednak duplikuje go i jego młot, w ten sposób tworząc godnego mu rywala. Walka jaka się między nimi wywiązuje wydaje się wyrównana, więc Thor postanawia się oddalić. Niebo zasłania mu jednak chmara samolotów zduplikowanych przez Zaxtona. Okazuje się jednak, że młoty fałszywego boga gromów nie mają żadnej mocy, ponieważ tylko syn Odyna może nimi władać. Gdy brak tej mocy Thor odczuwa na własnej skórze pokonuje swoją kopię.

Zaxton by uciec przed herosem duplikuje swoją osobę, potyka się jednak i spada z mostu. Thor nie zdążył go uratować, lecz nowy profesor nie jest skażony złem i godnie zajmie miejsce przestępcy. Na koniec bóg gromów ratuje Jane Foster i kończy burzę w Asgardzie.Ponadto w komiksie ukazały się historie science-fiction "The Tomb of Tut-Amm-Tut" oraz "Off Limits".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #95

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.