Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #94

Journey Into Mystery #94

Journey Into Mystery #94

"Thor and Loki Attack the Human Race!"

Postacie
Streszczenie

W Ameryce odbywa się właśnie test rakiety z ładunkiem jądrowym, który ma eksplodować w kosmosie. Niestety rakieta schodzi z kursu i zamiast oddalać się od Ziemi grozi jej katastrofą, co więcej system autodestrukcji nie działa. Cały świat w wznosi więc okrzyk o pomoc do Thora, boga gromów.

Prośba zostaje wysłuchana i Don Blake przeistacza się we władającego młotem herosa. Jego poczynania ze swego więzienia obserwuje Loki, który magicznie spododował dysfunkcję rakiety. Spodziewał się bowiem, iż to właśnie Thor ruszy na ratunek zagrożonej ludzkości. Bóg gromów rzuca młotem by zniszczyć rakietę. Udaje mu się to, lecz magicznie przywołana iluzja smoka odwraca na moment jego uwagę, przez co zamiast złapać swą broń, ta uderza go w głowę. Loki wymierzył trafienie by wpłynęło na chromosomatyczną część mózgu, odpowiadająca za zmiany osobowe. Mentalność Thora ulega zmianie, po czym Loki zaszczepia mu ideę powrotu do Asgardu.

Po drodze bóg gromów pobił Heimdalla. Gdy przybył do siedziby bogów natychmiast uwolnił Lokiego, który przekonał go, iż Odyn spiskuje przeciw nim. Bogowie przybywają na miejsce, by zapobiec wydarzeniom, które niechybnie będą miały miejsce, lecz Thor i Loki się im sprzeciwiają. Bóg gromów posuwa się nawet do zaatakowania swego ojca. Loki informuje przybyłych, że zamierza władać Asgardem, wie jednak, iż nie jest w stanie pokonać wszystkich, nawet z pomocą Thora. Zamierza więc wykorzystać zakładnika, którym staje się Ziemia. Jeśli Odyn nie odda Asgardu, Loki i Thor zniszczą Ziemię.

I dwaj bogowie nie próżnują. Burza nad całą planetą, pioruny niszczące zabytki, trzęsienia ziemi, tsunami, eksplozje wulkanów, tornado niszczące Taj Mahal, wyrzucenie wieży Eiffla do atmosfery, rozbicie piramid, rozerwanie największych mostów, zablokowanie kanału panamskiego, przewrócenie krzywej wieży w Pizie – oto działania Thora. Ataki wężów morskich wielkości wielorybów, ożywiony Sfinks tratujący Kair, Empire State Building wrzucony do morza, dinozaury ożywające w muzeach i niszczące wszystko na swej drodze – oto działania Lokiego.

Nie dziwne więc, iż UN decyduje się oddać władzę dwóm rozszalałym bóstwom. Jednak nie zadowala to Lokiego, on pragnie Asgardu, a nie Ziemi. UN zaprasza więc ich do swej siedziby, gdzie wraz z Thorem i bogiem niezgody wszyscy członkowie Narodów Zjednoczonych zwrócą się do Odyna.

Na miejscu jednak bogowie wpadają w pułapkę. Gdy Thor rzuca młotem, demolując salę, otwiera się pod nim podłoga. Następnie młot sam leci i uderza władcę gromów w to samo miejsce, gdzie trafił w wyniku manipulacji Lokiego. Okazuje się, że bogowie asgardcy przebrali się za członków UN i w ten sposób pokonali swego wroga. Ostateczny cios zadaje sam Thor.

Na koniec, bogowie odbudowują uszkodzoną planetę, usuwając wspomnienia o ostatnich wydarzeniach z pamięci ludzi. Loki zaś powraca do swej niewoli.Ponadto w komiksie ukazały się opowieści science-fiction "Dinner Time on Deimos!" oraz "The Gentle Old Man".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #94

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.