Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #93

Journey Into Mystery #93

Journey Into Mystery #93

"The Mysterious Radio-active Man!"

Postacie
Streszczenie

Indie są zaatakowane przez chińskich najeźdźców. Na szczęście przebywają tam Amerykanie, a wśród nich, nordycki bóg gromów, Thor. Rozprawia się on z chińskimi oddziałami. Ich dowódca informuje o sromotnej klęsce swych przywódców, wynikiem czego w Pekinie zostaje zwołane zebranie. Nikt nie wie jak pokonać Thora, nikt prócz naukowca imieniem Chen Lu.

Nikt nie wie, iż Lu tak naprawdę ma zamiar podbić cały świat. W swoim laboratorium, obsługiwanym tylko przez roboty, odkrył jak stworzyć superpotężnego człowieka poprzez zmianę jego atomowej struktury za pomocą radioaktywności. Toteż rozpoczyna eksperyment, w którym zmienia siebie w Radio-active Mana. Jego moc jest tak potężna, iż niszczy całe laboratorium by nikt nie mógł odtworzyć jego badań.

Następnie superkomunista udaje się do Nowego Jorku, gdzie nikt nie może go zatrzymać. Policja jest bezsilna, a naboje roztapiają się zanim mogą dotknąć ciała Radio-active Mana. Wyzywa on do walki boga gromów, lecz Don Blake musi wpierw skończyć operowanie pacjenta. Po wypełnieniu lekarskich obowiązków, jako Thor rusza do ataku, lecz ani młot, ani pioruny nie są w stanie wyrządzić Chińczykowi najmniejszej szkody. Co więcej nie można go uderzyć, gdyż w ten sposób wywoła się nuklearną eksplozję. Radio-active Man używając radioaktywności hipnotyzuje Thora i każe mu odrzucić młot. Broń tym razem nie wraca do właściciela i Chen Lu idzie sam ją zdobyć, niestety bóg gromór odrzucił ją tak daleko, że nikt nie wie, gdzie się znajduje.

Po sześćdziesięciu sekundach Don Blake pojawia się na miejscu asgardzkiego boga. Jako śmiertelnik nie został zahipnotyzowany. Na miejsce przybywa również Radio-active Man, który nie odnalazł młota. Zaskoczony zniknięciem Thora pyta Blake'a, gdzie poszedł bóg gromów. Don wymyśla jakiś kierunek i wraca do gabinetu. Instruuje Jane by nikogo nie przyjmowała, gdyż sam ma ważne eksperymenty do wykonania. Foster jest zaskoczona, że lekarz może pracować w chwili, gdy widmo komunistycznego super-wroga grozi im wszystkim.

Blake ma jednak w gabinecie urządzenie monitorujące miasto, używając promieni X. Szybko więc na ekranie niewielkiej maszyny pojawia się obraz młota na dnie rzeki Hudson. Korzystając z samochodu, Don trafia na miejsce i nurkuje. Następnie, już jako Thor, ponownie atakuje wroga. Tym razem tworzy tornado, które wyrzuca Radio-active Mana do Chin, gdzie eksploduje.

Na koniec Jane czyta o zwycięstwie jej ulubionego herosa w gazecie, wypominając Donowi, że on wtedy spokojnie pracował w gabinecie.Ponadto w komiksie ukazały się historie science-fiction "The Man Who Wouldn't Die!" oraz "I Saw a Martian".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #93

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.