Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #92

Journey Into Mystery #92

Journey Into Mystery #92

"The Day Loki Stole Thor's Magic Hammer"

Postacie
Streszczenie

Poza naszym segmentem czasu i przestrzeni istnieje Asgard, dom nordyckich bogów, do którego można dotrzeć jedynie poprzez most zwany Bifrost. To właśnie na tym moście przebywa jego obrońca Heimdall, i to właśnie obok niego przechodzi Neri, służka królowej Asgardu. Wartownik musi się jednak upewnić, że nie jest ona tylko sztuczką magiczną Lokiego, na szczęście Neri pokazuje mu uwięzionego boga niezgody, który jest skuty łańcuchami i przywiązany tymże do wielkiej skały. Lecz umysł przyrodniego brata Thora jest wolny i bez ustanku knuje.

Tymczasem na Ziemi, siostra Jane opuszcza gabinet dra Blake'a. Jej wyjście spotyka się z entuzjazmem stojących nieopodal zbirów, których szef został postrzelony przez policję. Chcą oni by to właśnie Don zajął się operacją pechowego gangstera. Faktycznie Blake natychmiast rozpoczyna pełnienie swych obowiązków, po czym pyta ich czy nie boją się przybycia Thora. Jego uwaga zostaje zbagatelizowana, lecz Blake twierdzi, że bóg gromów właśnie wchodzi do pomieszczenia. Gdy wszyscy zwracają się w kierunku drzwi, wtedy kulawy lekarz wykorzystuje chwilę nieuwagi i zmienia się w potężnego boga. Nie mija zbyt wiele czasu nim heros rozprawia się z przestępcami i, przywiązanych do szpitalnego łóżka, wrzuca do więzienia. Akurat na czas, gdyż Jane Foster wraca do gabinetu, chętna posłuchać o tym, co się przed chwilą wydarzyło, a o czym słyszała od przechodniów.

Tydzień później Thor gra w filmie. Zajmuje się efektami specjalnymi, a jego gaża jest przeznaczona na cele charytatywne. Produkcja rozpoczyna się w norweskim porcie, gdzie na początek bóg gromów ma się zmierzyć z wężem morskim. Godzinę później ratuje wioskę wikingów. Wg scenariusza rozprawia się on w ten sposób z Lokim. Tymczasem sam bóg niezgody, za pomocą magii obserwuje poczynania Thora. W ostatniej sekwencji filmu, nadarza się dla złego boga okazja by użyć swych czarów do innych celów niż jedynie bierne przyglądanie się swemu wrogowi.

Thor ma rzucić swym młotem tak, by spowodować lawinę. Młot boga gromów jest zaś wykonany z Uru, tak samo jak łańcuchy zniewalające Lokiego. Wykorzystując swe zdolności sprawia on, iż po rzucie młot nie wraca do swego właściciela, tylko zostaje przyciągnięty przez metal w łańcuchach. Dzięki temu zły bóg znów jest wolny, a Thor spada na ziemię. Następnie Loki magicznie podsuwa swemu przyrodniemu bratu ideę skontaktowania się z Odynem. Tak też się dzieje i aby pomóc swemu synowi, Odyn zabiera go do Asgardu. Tam pod wpływem boga niezgody bogowie radzą Thorowi by szukał on młota w Asgardzie, niestety samotnie.

Gdy tylko bóg gromów się udaje na poszukiwania, Loki zaczyna magiczny atak. Zmienia drzewa w krwiożercze bestie, jednak Thor szybko wykonuje sobie zapasowy młot z drewna i pokonuje roślinnych oponentów. Loki sprawia, że młot się spala, lecz tym samym Thor domyśla się udziału magii, a tym samym wie już z kim walczy. Zanim jednak może dotrzeć do wroga, atakują go potężne smoki. Wykorzystując swą niezwykłą siłę, bóg gromów tworzy młot ze stojącej obok niego skały i wygrywa walkę ze smokami. Okazuje się również, iż nie jest to zwykła skała lecz magiczny metal Uru. Rzuca więc nowym młotem, który udaje się w to samo miejsce, co poprzedni. W ten sposób odnajduje swą broń, po czym powiadamia bogów o ucieczce Lokiego. Niedługo potem bóg  niezgody zostaje pochwycony przez połączone siły asgardzkich bóstw. Thor powraca na Ziemię, gdzie, jako Don Blake, może używać małego młotka do sprawdzania odruchów bezwarunkowych pacjentów.Ponadto w komiksie ukazały się historie science-fiction "The Remedy Oil", "The Man Who Hated Monstro" oraz "I Used to Be Human".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Journey Into Mystery #92

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.