Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #111

Strange Tales #111

Strange Tales #111

"Fighting to the Death with the Asbestos Man!"

Postacie
Streszczenie

Profesof Orson Kasloff spacerując ulicą rozmyśla jakby tu skontaktować się ze światem przestępczym. Uważa on bowiem, iż taki geniusz jak on z łatwością stałby się mistrzem zbrodni. Z zadumy wyrywa go tłum ludzi, którzy biegną zobaczyć Human Torcha łapiącego bandytów. Gdy profesor formuje zalążki planu pozbycia się ognistego herosa, król świata przestępczego Blackie Barker i jego ludzie z żalem oglądają nieudany napad.

Kasloff po powrocie do swego laboratorium i użalaniu się nad tym, że nie dostaje tyle pieniędzy, ile mu się należy za jego geniusz, wpada w szał i zaczyna rzucać wynikami swoich eksperymentów. Zauważa przy okazji, iż jego płyn chemiczny z łatwością roztapia metal. Orson po raz kolejny pogrąża się więc w marzeniach, śniąc o tym jak używa tego płynu włamując się do sejfów bankowych, podrabia podpisy, pieniądze, okrada Fort Knox przy pomocy broni chemicznej i, ostatecznie, staje się bogaczem.

Tak też, po pracy, Kasloff rusza na łowy, zaczyna od próby roztopienia zamku w drzwiach. Niestety,  po włączeniu się alarmu i przybyciu radiowozu, zamiast dokończyć dzieła, ucieka do domu. Tam dochodzi do wniosku, że nie posiada przestępczego doświadczenia, musi więc znaleźć kogoś do pomocy. Zaczyna więc spacerować po podejrzanych barach i informować, że szuka ludzi z przestępczego podziemia. Jego pomysł niestety na nic się nie zdaje i profesor nie jest bliżej kryminalnej kariery niż był wcześniej.

Następnego dnia znów jest świadkiem Human Torcha łapiącego kolejnych przestępców. Orson w przypływie geniuszu obmyśla następny plan. Tym razem to nie on będzie szukał przestępców, tylko przestępcy będą szukali jego. Pokona członka F4 i tym samym zyska sobie sławę wśród kryminalistów.

Na początek wykupuje zamek na odludziu, który ma sławę nawiedzonego. Następnie tworzy azbestowy kostium i nazywa siebie Asbestos Man.

Dwa dni później Susan Storm odbiera list do swego młodszego brata. W nim Asbestos Man wyzywa do pojedynku "tchórzliwego" Human Torcha. Akurat w tym momencie Reed Richards i Ben Grimm wchodzą do domu Stormów. Johnny pokazuje im list, a Mr. Fantastic przekonuje go, że Human Torch nie może akceptować każdego wyzwania od różnych ludzi szukających natychmiastowej sławy. Storm się zgadza i postanawia spalić list. Bezskutecznie, gdyż jest on azbestowy. Johnny przeszukuje książkę do chemii by dowiedzieć się więcej o azbeście, lecz lekturę przerywa mu telefon. Dzwoni sam Asbestos Man, który ponawia wyzwanie. Human Torch przyjmuje je i umawia się na spotkanie z nowym wrogiem.

Zanim dochodzi do walki Kasloff informuje o niej prasę by wszyscy dowiedzieli się o porażce superbohatera. W rzeczy samej, gdy dochodzi do walki, Asbestos Man z łatwością pokonuje Human Torcha, który wraca do domu i sfrustrowany kładzie się spać. Rano wszystkie gazety, radio i telewizja informują o przegranej Johnny'ego. Sue prosi go o wyjaśnienie sytuacji. Tym bardziej, że Asbestos Man zaczął uwalniać przestępców z więzienia, formując swój gang. Storm postanawia raz jeszcze stanąć do walki, odmawia przy tym pomocy od F4.

Tak też atakuje Asbetos Mana i gangsterów. Tym razem jednak nie strzela ogniem w samego przestępcę, lecz we wszystko wokół niego. Sprawiając, że roztapia się pod nim podłoga i spada na niego żyrandol. Asbestos Man się poddaje i trafia do więzienia.

"Face-To-Face with the Magic of Baron Mordo!"

Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: Steve Ditko

Postacie:
* Dr. Strange
* Baron Mordo
* Ancient One

W ukrytym zamku, w samym sercu Europy, Baron Mordo, były uczeń mistrza Dr. Strange'a, planuje zostanie najpotężniejszym magiem na świecie. By tego dokonać musi wpierw pozbyć się swego dawnego mistrza. Udaje się w metafizycznym ciele do Tybetu, gdzie odnajduje swój cel. Tam przejmuje kontrolę nad umysłem służącego, który ma przynieść mistrzowi posiłek. Jedzenie zostaje zatrute przez Mordo. Stary mistrz po posiłku zaczyna słabnąć, Baron rozkazuje mu przekazanie tajemnic czarnej magii przed śmiercią, na co otrzymuje odmowną odpowiedź. Mistrz wysyła za to wezwanie o pomoc do Dr. Strange'a, który w swej duchowej formie stawia czoła Mordo. Podczas walki czarodziej używa swego amuletu by przywrócić siły swemu mistrzowi. Osłabia to jednak Strange'a, co wykorzystać postanawia jego wróg. Dr. informuje go jednak, że amulet może odnaleźć i zniszczyć jego fizyczne ciało. Zaczyna się wyścig do zamku Barona, gdzie wraca on do swej fizycznej formy. Okazuje się, że Strange blefował. Nie miał mocy odnalezienia miejsca pobytu przeciwnika i używając jego strachu wykorzystał go. W fizycznej formie Mordo nie ma też możliwości utrzymania hipnotycznych zaklęć, których użył w świątyni mistrza.

Na koniec Baron odgraża się Strange'owi, a mistrz gratuluje swemu uczniowi.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #111

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.