Avalon » Serie komiksowe » Strange Tales » Strange Tales #109

Strange Tales #109

Strange Tales #109

"The Sorcerer and Pandora's Box!"

Postacie
Streszczenie

Pewnego dnia w bazie Fantastic Four pojawia się Johnny Storm, który akurat ma wolny dzień w szkole. Narzeka, że nauka zajmuje mu zbyt wiele czasu, a zamiast niej więcej korzyści przyniosłaby mu kariera Human Torcha. Oczywiście nikt nie chce by Johnny rzucił szkołę. W międzyczasie Storm zauważa plan następnej akcji F4, jak się jednak okazuje jest to zadanie na jutro, bez udziału Johnny'ego. Do tego dochodzi jeszcze kilka uwag ze strony Bena i ponownie wybucha kłótnia między Human Torchem a Thingiem. Kończy się ona tak szybko, jak się zaczęła i już w lepszym humorze Johnny wylatuje z Baxter Building.

Latając nad miastem, pogrążony we własnych myślach gasi po drodze pożar, ratuje pociąg przed katastrofą i natyka się na staruszka, który szczuje psami dzieci znajdujące się na jego posiadłości. Tym staruszkiem jest ekscentryk znany jako Sorcerer. Human Torch zatrzymuje go i jego psy, przez co zostaje oskarżony przez właściciela posiadłości o przebywanie na prywatnym terenie i wtrącaniu się w nie swoje sprawy. Johnny się tym nie przejmuje i zmusza Sorcerera do zamknięcia psów. Ekscentryk się zgadza, lecz ostrzega Storma, iż pożałuje on swej decyzji. Każe mu również przekazać dzieciom, które wygonił i wszystkim innym, że nie życzy sobie by ktokolwiek zbliżał się do jego posiadłości. W dodatku chwali się swoją wiedzą w dziedzinie czarnej magii, dzięki której uzyskał swoje przezwisko. Human Torch poirytowany spotkaniem, wznosi wokół domu staruszka ścianę ognia. Jako, że taka ściana nie pozwoli wychodzić z domu Sorcererowi, prosi on Johnny'ego o jej zlikwidowanie. Human Torch spełnia jego prośbę i, mimo gróźb użycia przeciw niemu czarnej magii, nie boi się i odlatuje, zabierając po drodze dzieci do miasta.

Tymczasem w domu Sorcerera, otwiera on skrzynię z artefaktami zgromadzonymi przez eksportera z Aten. Wśród nich znajduje się potężna Puszka Pandory, wewnątrz której mieszczą się różne zła. Wszystkie posłuszne woli Sorcerera.

Kilka magicznych inkantacji później, staruszek udaje się do banku, z zamiarem okradzenia go. Nikt nie traktuje bezbronnego staruszka z pudłem poważnie, lecz gdy wypuszcza on nienawiść wszyscy by mu uwierzyli, gdyby nie zaczęli się między sobą bić. Nie niepokojony kradnie 120.000 dolarów i wypuszcza impa zapomnienia by nikt nie pamiętał o ostatnich wydarzeniach.

Policja i Human Torch są bezsilni w sprawie kradzieży i nagłego wybuchu wściekłości wśród ludzi w banku. Przez następne dni w Glenville dochodzi do serii przestępstw. Sorecerer usypia, paraliżuje i zamraża ludzi, kradnąc wszystkie kosztowności, jakie są w jego zasięgu. Ponownie policja i Human Torch nie wiedzą, jak podejść do sprawy, lecz gdy jeden z oficerów twierdzi, że tylko czarodziej byłby zdolny do takich kradzieży, Johnny od razu przypomina sobie o Sorcererze i udaje się do jego domu.

Tam odkrywa natychmiast wszystkie skradzione kosztowności. Zanim może jednak działać zostaje zaatakowany chorobą. Ogień ją sterylizuje, więc Sorcerer wysyła powódź. Na szczęście dla pozbawionego ognia Pochodni, przybywa policja. Staje się ona jednak ofiarą głupoty, mimo to stróże prawa zdołają wystrzelić w kierunku przestępcy ze swoich pistoletów. Używa on jednak lenistwa by spowolnić czas, dzięki czemu pociski nie dolatują do niego. Policjanci ogarnięci głupotą nie są w stanie dalej działać.

Torch przyznaje więc, że przegrał, ma jednak ostatnie życzenie przed śmiercią. Chce wybrać sposób odejścia z tego świata. Sorcerer się zgadza, a Johnny prosi aby ten go spalił mocą ognia. Przestępca się zgadza, lecz ogień jedynie uzupełnia siły Storma, który jako Human Torch błyskawicznie atakuje, zabierając Puszkę Pandory, zanim magik może jej ponownie użyć.

Na koniec Johnny używa na Sorcererze strachu, by ten nigdy nie miał ochoty na przestępcze życie, po czym odbiera pochwały od reszty Fantastycznej Czwórki.Ponadto w komiksie ukazały się historie science-fiction "Earth is Off Limits" oraz "Time Wars".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Strange Tales #109

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.