Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine #9.1 » Daken: Dark Wolverine #9.1

Daken: Dark Wolverine #9.1

Postacie
Zapowiedź

Daken przejął podziemny świat Madripoor, teraz kolej na Hollywood. Ale jest jeden mały problem. A właściwie dwa. Wolverine i Avengers.

Streszczenie

W pewnej galerii Daken wybiera między dwoma obrazami.

Wcześniej, Madripoor. Podczas, gdy Daken przebija się przez obronę, w swym gabinecie Tan Kim Seng popija whiskey, tłumacząc swemu pomocnikowi, że jeśli wynajęte dla ochrony najgorsze zbiry na wyspie go nie obronią, to sami na pewno nie będą mieli szans. W następnej chwili mutant przebija się przez drzwi – i przez wspomnianego pomocnika – i staje przed bossem, ostatnim na Madripoorze, który nie pracuje dla niego. Tan oznajmia, że współpracuje tylko z biznesmenami, podczas gdy on jest "Awunem". Wyjaśnia zdziwionemu Dakenowi, że pochodzi z Tajwanu, gdzie istnieje pewna legenda o pięknym, wyspiarskim królestwie Mauri-Ga-Sima. Z czasem jego mieszkańcy stali się chciwi i samolubni, a pewnej nocy król miał sen, wedle którego jego królestwo miało zostać zniszczone przez straszną powódź, jeśli posąg Awuna stanie się czerwony. Próbował ostrzec mieszkańców, ci jednak nie dawali mu wiary, jakiś żartowniś pomalował nawet znajdującą się w świątyni statuę na czerwono. Przerażony król zabrał swoją rodzinę na statek i wypłynął do Chin, gdzie założył z czasem pierwszą dynastię. W czasie żeglugi jednak zwrócił się w kierunku swego starego domu, w porę, by zobaczyć wyspę znikającą pod falami. Awun, jak wyjaśnia starzec, jest tajwańskim bogiem zniszczenia. Domyśla się, że Daken jest synem Patcha – rozpoznał nie tylko po pazurach, ale i po oczach. Widzi w nich, że mutant nie ma duszy. Potrafi jedynie niszczyć, ale nie umie tworzyć. Nie był nawet w stanie wymyślić niczego nowego – postanowił podbić Madripoor, bo tak zrobił jego ojciec. Nagle starzec pada, postrzelony prosto między oczy, a trzymający broń Daken oświadcza, że jego ojciec na pewno nie zrobiłby czegoś takiego.

Czas mija, jednak Daken nie potrafi zapomnieć o tym, co usłyszał od Tan Kim Senga. W końcu postanawia coś z tym zrobić.

Avengers Tower. Bohaterowie wracają z misji, gdy nagle Wolverine zaczyna węszyć, a po chwili w pobliskim wieżowcu następuje eksplozja. Większość Mścicieli rusza do akcji, podczas gdy Wolverine każe Hawkeye'owi ubezpieczać pozostałych z dachu Wieży, a sam, wraz ze Spider-Manem, rusza do wnętrza budynku, gdzie nie potrzeba jego wyczulonego węchu, by wyczuć otwartą kapsułkę z feromonami. Logan wkrótce wysyła Parkera w inną stronę, samemu podążając wykrytym tropem. W końcu znajduje niewielkie, świecące pudełko, które, gdy tylko się zbliża, eksploduje światłem, oślepiając mutanta. Wtedy Daken, zwisając z sufitu, przykłada pazury do jego szyi, witając się z ojcem. Logan stwierdza, że domyślał się, kto stoi za atakiem – tylko jego syn zna budynek i wie, jak oszukać jego węch. Pyta, czego Daken chce, ten więc sugeruje, że może powinni odbyć wielką bitwę razem z resztą Mścicieli, stwierdza jednak, że nie po to tu przybył. Oznajmia, że zamierza żyć własnym życiem i że Wolvie przez dłuższą chwilę nie będzie się z nim widział. Po chwili znika, a gdy na miejscu pojawia się Spider-Woman, pytając, czy Logan coś znalazł, ten zaprzecza.

Los Angeles. Daken podjeżdża do swojej nowej rezydencji, której poprzedni lokatorzy już zostali usunięci. Czekający na niego mężczyzna informuje, że obrazy, które nabył – oba – zostały już zawieszone. Daken wychodzi więc na taras, obserwując zachód słońca i stwierdzając, że pora, by coś stworzył.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #9.1 Daken: Dark Wolverine #9.1 Daken: Dark Wolverine #9.1 Daken: Dark Wolverine #9.1 Daken: Dark Wolverine #9.1 Daken: Dark Wolverine #9.1 Daken: Dark Wolverine #9.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.