Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #7

Heroes For Hire vol. 3 #7

Heroes For Hire vol. 3 #7

"Neighborhood" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Dwa numery w jednym miesiącu i w obu gości Spider-Man. Który z przeciwników Kapitana Ameryki walczy z Paladynem? Czy Ścianołaz pomoże najemnikowi? Czy jest on do wynajęcia?

Cytat

Taksówkarz: "You're not one of the really meh ones, like Shroud, or Cloak, huh? You know, the real C-list types?"
Paladin: "Yeah, God help me, I probably am."

Streszczenie

Spider-Man wisi przyczepiony do spodu ciężarówki, by dowiedzieć się, dokąd się udaje. Gdy w końcu dociera do opuszczonej fabryki, Control lokalizuje jego pozycję za pomocą słuchawki, a on sam odchodzi od pojazdu, by przyjrzeć się bliżej operacji. Zaczyna słyszeć hałasy typowe dla klubów i informuje o tym operatorkę, po chwili jednak zostaje zaatakowany przez strażników uzbrojonych w broń strzelającą czymś, co Pająk opisuje jako "wściekłe kawałki Mephisto".

Tymczasem, gdzie indziej w mieście, Paladin wzywa taksówkę. Gdy wsiada do auta, kierowca pyta, czy jest superbohaterem i zaczyna wymieniać wszystkie pseudonimy, jakie jest w stanie sobie przypomnieć, ani razu nie trafiając. Najemnik łączy się z Control, pytając o pozycję Spider-Mana. Misty sugeruje, by zajął się swoimi obrażeniami, ten jednak nie zamierza pozwolić, by po miesiącach ciężkiej pracy kobieta wymieniła go na lepszy model. Knight zapewnia, że to nie o to chodzi i stwierdza, że po prostu nie chce, by najemnik narażał się w takiej kondycji. Stwierdza, że Spider poradzi sobie sam – przynajmniej taką ma nadzieję. Z opisów Pająka wynika bowiem, że złoczyńcy korzystają z piekielnego uzbrojenia – Demonicki. Słysząc to, Paladin informuje, że rusza na pomoc herosowi i rozłącza się, pozostawiając sfrustrowaną Misty samą.

W fabryce Spider-Man, unikając przeklętych kul, stwierdza, że zaczyna czuć w powietrzu zapach podobny do tego w zoo i podejrzewa, że mają do czynienia też z nielegalnymi walkami zwierząt. Nagle zostaje zaatakowany przez Batroca i oddział jego najemników.

Paladin wysiada z taksówki, prosząc o paragon, a gdy kierowca dziwi się, że herosi potrzebują takich rzeczy, najemnik zaczyna krzyczeć, że jest profesjonalistą. Taryfiarz puszcza to mimo uszu i odjeżdża, a kontaktująca się z bohaterem Control informuje, że prawdopodobnie mają do czynienia nie tylko z Hook i Demonicą, ale też szmuglowaniem dinozaurów z Savage Land – wszystkie ciemne interesy, które zamknęli, gdy byli pod kontrolą Puppet Mastera, teraz wróciły. Misty podejrzewa, że łotr nie chciał wcale, by oczyścili ulice, lecz żeby pozbyli się jego – i jego pracodawcy – konkurencji. Paladin stwierdza, że będą znowu musieli pozamykać te sprawy i zakrada się do środka przez szyb wentylacyjny, po jego drugiej stronie już jednak czekają na niego ludzie Batroca.

Sam Francuz mierzy się wraz z oddziałem swoich podwładnych z nie cichnącym Spider-Manem. Po chwili stwierdza, że zamiast tego Pająk powinien zostać częścią przedstawienia. Wtedy heros zauważa, że znajduje się na sporej wielkości arenie, obserwowany przez wypełnioną po brzegi salę – i uzbrojonych w Demonicki gangsterów. Pyta, czy to z Batrockiem ma walczyć, ten jednak zaprzecza, stwierdzając, że prowadzi jedynie zaplecze. Gdy wychodzi z areny, na ring wpada Scorpion, a wraz z nim – wataha raptorów.

Nie mogąc się skontaktować z żadnym z wynajętych herosów, Control dochodzi do wniosku, że skazała ich na śmierć. Po chwili namysłu sięga do szuflady po swoją broń, po czym wychodzi, stwierdzając, że jeśli chce, żeby coś zostało zrobione porządnie, sama będzie musiała się tym zająć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #7 Heroes For Hire vol. 3 #7 Heroes For Hire vol. 3 #7 Heroes For Hire vol. 3 #7 Heroes For Hire vol. 3 #7 Heroes For Hire vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.