Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Man Without Fear » Black Panther: The Man Without Fear #518

Black Panther: The Man Without Fear #518

Postacie
Zapowiedź

T'Challa kontra Vlad The Impaler - decydujące starcie. Zostawiając Hell's Kitchen zniszczone Vlad musi teraz zmierzyć się z gniewem Pantery. Poprzez ciemne zaułki, przesiąkające deszczem dachy, T'Challa musi zakończyć krwawą karierę bezlitosnego potwora. Jednak za jaką cenę? Nie przegapcie szokującego zakończenia.

Cytat

Black Panther: "Daredevil understood that this neighborhood doesn't need an Avengers franchise. It needs to see that someone... One of their own... Is looking out for them. Win or lose, people will know that at least one person is on their side."

Streszczenie

Bistro Devil's Kitchen stoi w płomieniach po eksplozji wywołanej przez Vlada. Podczas, gdy pan Okonkwo i Sofija próbują uratować innych klientów, Nicolae zostaje przywalony gruzami i prosi swego ojca o pomoc. T'Challa obserwuje rozwój sytuacji, zastanawiając się, czy jego przeciwnik poświęci swą wolność dla rodziny. Impaler domyśla się jednak, o czym myśli jego nemesis i nie zamierza pozwolić, by jego własny syn został wykorzystany przeciw niemu, po czym przebija go swą naładowaną energią laską. Jak się okazuje, Sofija też została uwięziona pod spadającymi gruzami, podczas więc, gdy jej pracodawca próbuje ją uwolnić, Vlad zauważa, że na miejscu zjawiły się służby mundurowe i ucieka. Okazuje się, że kawał na wpół stopionego metalu, który spadł na dziewczynę, przystygł częściowo do podłogi i T'Challa nie jest w stanie go podnieść. Nagle spada na nich kolejny kawał sufitu, jednak osłania ich przed nim właśnie przybyły Luke Cage. Pomaga oswobodzić dziewczynę, po czym przyznaje, że usłyszał od swej żony pewne naprawdę nieprzystające damie słowa, gdy opowiedział jej o ich poprzednim spotkaniu. Proponuje, by we dwóch odszukali Impalera. T'Challa stwierdza jednak, że musi zrobić to sam – mieszkańcy Hell's Kitchen nie potrzebują Avengers, lecz jednego ze swoich, który zawsze będzie stał po ich stronie, tak jak niegdyś Daredevil. Cage nie może się nie zgodzić z tak postawioną sprawą, po czym upewnia się, że nie zdradził Sofiji tajnej tożsamości bohatera. Ta przyznaje więc, że domyślała się tego. Dziękuje jednak za potwierdzenie jej przypuszczeń. Gdy Luke odchodzi, T'Challa wyrusza, by ostatecznie rozprawić się z Vladem – gangster wie, kto zabił jego żonę. Bohater domyśla się więc, gdzie go znaleźć. Gdy Sofija pyta, czy może jakoś pomóc, heros przyznaje, że jest coś, co mogłaby zrobić.

Wkrótce później Vlad wdziera się do mieszkania Iris. Wściekły przebija się przez ścianę na zewnątrz, tam zaś czeka już na niego Panther z jednym ze swych nowych gadżetów. Kable połączone ze specjalnym urządzeniem, nie tylko krępują jego ruchy, ale też uniemożliwiają mu generowanie energii. Vlad jednak skacze jednak z budynku, w locie wykorzystując ścianę, by zedrzeć z siebie więzy. Uwolniony, amortyzuje swój upadek za pomocą swych mocy, po czym ciska naładowanym parkometrem w herosa. Panther unika pocisku i postanawia osłabić przeciwnika, nim wykorzysta drugi i ostatni z krępujących ruchy i moce wynalazków. Okłada Vlada i unika jego kolejnych pocisków, czekając aż Impaler całkiem się "rozładuje", w pewnym momencie jednak za gangsterem pojawia się celująca do niego Iris oraz Gabe. Nagle chłopak unieruchamia kobietę i Panthera, wytwarzając skorupy z kamienia i stwierdza, że chce, by ojciec był z niego dumny. Iris przypomina, co usłyszała od chłopca – że Vlad nigdy mu nie wybaczy śmierci żony, a T'Challa wspomina o losie, który spotkał Nicolae i stwierdza, że Gabe nie musi iść w ślady ojca. Ten stwierdza jednak, że chce to zrobić, a Impaler gratuluje mu dokonania tego, czego nawet jemu się nie udało i ogłasza go swym następcą. Panther po chwili namysłu postanawia wykorzystać swój wynalazek do odebrania mocy chłopcu, stwierdzając, że da się go jeszcze uratować, a poza tym jest jeszcze niewytrenowany w używaniu swych umiejętności – z łatwością rozbija więżący go kopiec. Podczas, gdy na miejscu zjawia się śmigłowiec policyjny, heros uwalnia też Iris, by nie trafiła przypadkiem pod tor któregoś z pocisków Vlada, po czym oplata Gabe'a swym urządzeniem i rusza za Vladem, którego energie prawie całkowicie się wyczerpały. Impaler próbuje wykorzystać ich resztkę, by opóźnić pościg, Panther unika jednak pocisku i celnym ciosem powala przeciwnika. Iris próbuje uciekać, na jej drodze staje jednak Sofija, która nokautuje morderczynię.

Gdy policja przybywa, by aresztować przestępców, Panther przekonuje Kurtza, by pozwolił mu z nimi porozmawiać. Iris stwierdza, że domyślała się jego tożsamości, dodaje jednak, że to, co robi, jest lepsze niż nic, choć nie jest to też "prawdziwa sprawiedliwość", która była jej celem. Vlad stwierdza, że nawet, jeśli jego prawnicy go nie wybronią, nic w Hell's Kitchen się nie zmieni, gdyż wkrótce pojawi się ktoś, kto zajmie jego miejsce. Zauważa, że jedyna zmiana była na gorsze – teraz jego syn, którego starał się trzymać z dala od swych interesów, sam jest przestępcą. Chłopak dodaje, że Panther tylko myśli, że wygrał, ale ścigając ich, zawiódł swego przyjaciela. Wyjawia, że Brian żyje i również posiada moce, choć eksperymenty zniszczyły jego umysł. Panther postanawia go więc odnaleźć.

Następnego dnia. Doktor Holman stwierdza, że nie mogą pozwolić, by ktoś z tak niebezpiecznymi mocami jak Brian ukrywał się gdzieś w mieście, zwłaszcza, że może on doprowadzić policję z powrotem do niej. Stwierdza, że Panther na pewno będzie szukał chłopca. Wynajęty przez nią Kraven stwierdza więc, że bohater wkrótce odkryje, że nie jest łowcą, lecz zwierzyną.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Man Without Fear #518 Black Panther: The Man Without Fear #518 Black Panther: The Man Without Fear #518 Black Panther: The Man Without Fear #518 Black Panther: The Man Without Fear #518 Black Panther: The Man Without Fear #518 Black Panther: The Man Without Fear #518 Black Panther: The Man Without Fear #518

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.