Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulks » Incredible Hulks #628

Incredible Hulks #628

Incredible Hulks #628

“Live and Let Smash”

Postacie
Zapowiedź

Pamiętacie Spy vs Spy? Nie? To wynocha i nadróbcie zaległości... Em, znaczy się... Wyobraźcie sobie co gdyby zamiast białego i czarnego szpiega był czerwony i zielony? I byli dysfunkcyjnym małżeństwem? I naładowani energią gamma? Już? No, to o tym jest ten komiks.

Streszczenie

Tyrannus i doktor Di Cosimo zostali porwani przez Knights of Rome. Na ratunek przybywa im wielki statek z Bartem Gladwellem na pokładzie. Przedstawiciel NATO chce odzyskać urnę Pandory. Nagle statek wybucha. Przed rozbiciem ratują go Hulk i Red She-Hulk.

 

Na niebie pojawia się drugi statek. Gladwell przeprasza Hulka, iż oskarżał go wcześniej. Legalizuje jego działania jako członka europejskiej jednostki specjalnej. Prosi Zielonego o pomoc.

 

Tyrannus i Di Cosimo zostają przetransportowani do latającego zamku. Tam jeden z porywaczy, najwyraźniej lider, wyjaśnia im, że bronią świętego miasta przed poganami nawet za cenę nieśmiertelnej duszy. Mężczyzna zdejmuje przy tym hełm. Wygląda jak zmumifikowany i otacza go fioletowa poświata. Rycerz Rzymu zwraca się do pani doktor, chce wiedzieć co zwiera urna.

 

Tymczasem Hulk i Red She-Hulk przygotowują się do walki. Betty wyposażona zostaje w broń z pociskami z krwi hydry. Cho i ludzie z NATO odkrywają, iż przeciwnicy posiłkują się magią. Tak jak Zeus. Budzi to ich obawy, bowiem Zeus pokonał Hulka.

 

Chwilę później Zielony i Czerwona zostają wystrzeleni w stronę latającego zamku. Aby sforsować magiczną barierę, która niczym sieć, oplata statek bohaterowie na chwilę wracają do swoich ludzkich postaci. Dzięki temu dostają się do zamku i zaczynają siać zniszczenie. Hulk próbuje zaatakować rycerza trzymającego urnę, ten w obronie wzywa magicznego ptaka. Jak się okazuje mężczyzna wzywa na pomoc Jupitera, znanego także jak Zeus. To właśnie moc tego boga napędza projekcję. Hulk jest zadowolony. Wciąż jest wściekły na Zeusa i dzięki temu staje się potężniejszy. Zaczyna walczyć z ptakiem. Jego towarzysze próbują go rozzłościć. Udaje się to Tyrannusowi, który sugeruje, że z Betty połączyło go coś więcej niż taniec. Hulk wścieka się i okłada ptaka potężnymi ciosami. Betty kilkoma celnymi strzałami pomaga byłemu mężowi. Chwilę później jest po walce.

 

Widząc to Rycerz Rzymu próbuje wspomóc się innym zaklęciem. Nie zdąża. Romulus obezwładnia go. Urna wpada w ręce pani profesor.

 

Hulk i Red She-Hulk świętują zwycięstwo namiętnym pocałunkiem.

 

Tyrannus korzystając z okazji przejmuje technologię Rycerzy. Tworzy wielkiego kamiennego golema, który chwyta Hulka i odlatuje z nim wraz z, kurczowo trzymającą się Bruce’a, Betty.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulks #628 Incredible Hulks #628 Incredible Hulks #628 Incredible Hulks #628 Incredible Hulks #628 Incredible Hulks #628

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.