Avalon » Serie komiksowe » Mighty Thor » Mighty Thor #2

Mighty Thor #2

Mighty Thor #2

"Galactus Seed" - part 2: "Neighbors"

Postacie
Zapowiedź

Silver Surfer przybył na Ziemię z wiadomością: “Galactus przybywa!” Tylko Thor jest w stanie zmierzy się z pożeraczem światów, ale jest osłabiony po podróży po Word Tree. Loki i Sif łączą siły chroniąc Asgard na Ziemi, ale czy dadzą radę bez Thora? Sekrety ziarna Galactusa nie zostaną ukryciu na długo…

Streszczenie

Thor i Sif witają Brygadę Światów – grupę wojowników zebranych ze wszystkich krain w koronie Yggdrasila – na pierwszym dniu ich treningu. Gromowładny prezentuje zebranym Kamiennego Kolosa, po czym uderza go, tym samym doprowadzając monstrum do furii. Ogłasza, że pierwszym zadaniem Brygady będzie pokonanie potwora i usuwa się z pola walki. Po chwili Sif zauważa, że jednym z "wojowników" jest przebrany Loki, który daje się złapać Kolosowi, rusza mu więc na ratunek. Thor tymczasem sprawdza swoją świetlistą ranę, po czym decyduje się samemu powalić potwora.

Wieczorem. W jednej z karczm Asgardu członkowie Brygady, nieco ubarwiając rzeczywistość, opowiadają o swym boju przeciw dwóm Kamiennym Kolosom. Gdy ich historia zbliża się do punktu kulminacyjnego, zauważają oni, że do przybytku zawitali Thor i Sif, którzy informują, że o świcie będą kontynuować trening. Po wyjściu "instruktorzy" stwierdzają, że dzisiejszy dzień przebiegł tragicznie, po części przez Lokiego, który chciał zaimponować bratu. Dyskusja jednak szybko zmienia tor, gdy Sif zauważa, że rana nadal dokucza jej ukochanemu, który przez to jest roztargniony i osłabiony. Ten stwierdza, że po tym wszystkim, co w ostatnich czasach przeżył Asgard, nie powinni jeszcze bardziej alarmować jego mieszkańców. Nikt nie może o tym wiedzieć.

W swojej komnacie Odin przygląda się Ziarnu, gdy nagle do pokoju wchodzi Heimdall, stwierdzając, że widzi wszystko – poza tym, co dzieje się w tym pomieszczeniu. Pyta, co Wszechojciec przed nim ukrywa, ten więc prosi, by strażnik poszedł z nim do zbrojowni. Tam ukrywa Ziarno wewnątrz zbroi Destroyera, tłumacząc, że tak naprawdę nie jest to ziarno, lecz jajo. Jest ono starsze i potężniejsze od wszystkiego, co istnieje. Heimdall domyśla się, że Odin wiedział, że Thor znajdzie Ziarno w korzeniach Drzewa Światów i pyta, czemu ukrywał prawdziwy cel jego misji. Ten stwierdza, że nie zrozumiałby tego – nikt nie potrafiłby tego zrozumieć. Ujawnia jedynie, że chciał za jego pomocą uniknąć tego, co nieuniknione, niektórych rzeczy bowiem boi się nawet Wszechojciec. Stwierdza, że nie może powiedzieć Heimdallowi więcej, po czym oświadcza, że potrzebuje go u swego boku. W nadchodzących dniach będzie potrzebował lojalności każdego Asgardczyka. Słysząc to, Heimdall klęka przed swoim władcą.

W Broxton Młodszy Bill stwierdza, że może pastor Mike ma rację – Asgard wydaje się przyciągać kłopoty. Wspomina na przykład, że od kiedy się urodził, mieszkał w tym samym domu, i przed zjawieniem się nordyckich bogów nigdy nie musiał wymieniać okien, ale teraz numer szklarza ma na samym szczycie listy kontaktów. Nagle koło jego jadłodajni przelatuje Silver Surfer, a fala uderzeniowa rozbija szyby przybytku. Zauważywszy ludzi, Norrin ogłasza, że Galactus przybywa, a choć jego celem jest nie Ziemia, lecz Asgard, to bliskość miasteczka naraża jego mieszkańców na niebezpieczeństwo i radzi im uciekać.

Asgard. Heimdall wyczuwa przybycie Surfera i staje mu naprzeciw, ten jednak omija go i zwraca się bezpośrednio do Odina, ogłaszając, że jest on w posiadaniu czegoś, czego pragnie Galactus. Wszechojciec odmawia przekazania artefaktu, zawiedziony Surfer zaczyna się więc ładować. Wtedy na miejscu zjawia się Thor, atakując kosmitę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Thor #2 Mighty Thor #2 Mighty Thor #2 Mighty Thor #2 Mighty Thor #2 Mighty Thor #2 Mighty Thor #2 Mighty Thor #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.