Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers » Secret Avengers #13

Secret Avengers #13

Postacie
Zapowiedź

Armie zbierają się przeciw Avengers na każdym froncie. Nawet bogowie opuścili Ziemię. Ludzkość staje naprzeciw największego zagrożenia w dziejach. Steve Rogers i jego sekretni Mściciele będą musieli podjąć kilka trudnych decyzji. Mało tego, nadchodzi inne zagrożenie – atakujące ich nie w imię zła, czy strachu, ale wolności i swobody.

Cytat

Ant-Man: „This is bad right? ... I mean really bad ... We-are-gonna-lose bad ... Don’t-tell-girls-you-fought-in-this-one bad.”

Streszczenie

Tylko część składu Secret Avengers jest dostępna. Do walk w stolicy włączają się więc jedynie Beast, War Machine i Ant-Man. Niemal od razu McCoy jest w stanie uratować walczącą kobietę, która po rozpoznaniu swojego wybawcy, informuje go, że jest potrzebny w dowództwie. 

Kiedy mutant dociera na miejsce, okazuje się, że chodzi o jednego polityka - Leonarda Gary, który zignorował rozkaz ewakuacji. Jakby tego było mało żąda spotkania z Henrym. Okazuje się, że obu panów coś łączy. Beast nie czeka więc ani chwili dłużej i rusza do siedziby kongresu. Gdzie spotyka się ze swoim przyjacielem. 

War Machine i Ant-Man nadal usiłują radzić sobie z liczniejszym przeciwnikiem. Potężna eksplozja ogłusza ich niemal natychmiast, uniemożliwiając im kontynuowanie walki.

Okazuje się, że polityk pozostał wewnątrz zagrożonego budynku, by przedstawić swoją sprawę. Beast usiłuje do niego przemówić, ale ten woli rozmawiać o swoim zamiłowaniu do historii. Po chwili wspomina natomiast, że Washington D.C. jest w stanie sam o siebie zadbać i jakby nigdy nic, pomnik Abrahama Lincolna ożywa i włącza się do walki. Nie jest to jednak odosobniony przypadek. Znikąd pojawiają się również dinozaury, Indianie i ogromna ilość żołnierzy dosłownie wyciągniętych z muzealnych wystaw.

Lenny ma więc chwilę czasu by przedstawić Beastowi swój plan. Chce konkretnie by ten uruchomił kamery pozostawione przez reporterów. McCoy zgadza się, ale wpierw pyta przyjaciela kiedy uświadomił sobie, że jest mutantem. Ten od razu zaprzecza, ale robi to w sposób, który pozwala Henry’emu stwierdzić jaka w rzeczywistości jest prawda. 

Jakiś czas później Beast i Sharon Carter z pokładu Quincarriera są w stanie sprawić, by przekaz nadawany z siedziby kongresu, był widoczny w każdej telewizji na świecie. Grey w swojej przemowie cytuje jeden z tekstów, które tak często czytała mu matka. Kiedy jednak kończy, na monitorze Beasta wyświetla się komunikat informujący o zerwaniu połączenia, Kapitol natomiast pochłania ogromna eksplozja.

Autor: Pete

Galeria numeru

Secret Avengers #13 Secret Avengers #13 Secret Avengers #13 Secret Avengers #13 Secret Avengers #13 Secret Avengers #13 Secret Avengers #13 Secret Avengers #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.