Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #618

Captain America #618

Postacie
Zapowiedź

Steve Rogers walczy z czasem, aby odkryć międzynarodowy spisek, który uwięził jego byłego partnera w sieci intryg i kłamstw. Tymczasem Barnes walczy o życie w rosyjskim gułagu. 

Streszczenie

Agent 13 i Black Widow stoją otoczone przez grupę żołnierzy. Natasha szybko rusza do natarcia i po krótkiej walce tylko jeden przeciwnik pozostaje przytomny. Od niego Rosjanka dowiaduje się, że dostali oni rozkaz zniszczenia całej zgromadzonej tu dokumentacji.

Obie kobiety jadą do swojej kryjówki. Natasha nie rozumie, dlaczego rosyjski rząd chce teraz zacierać za sobą ślady. Za całą sprawą stoi prawdopodobnie sam pułkownik Rostov. Na miejscu kontynuują swoją dyskusję. Według Sharon muszą znaleźć powiązanie między pułkownikiem a Jamesem. Black Widow nie ma na to czasu. Ma gdzieś stosunki na linii USA-Rosja. Jej ukochany jest zagrożony.

Kilka godzin później Sharon melduje Steve'owi przez telefon o stanie ich akcji. Black Widow uciekła i nie wiadomo gdzie jest. Po skończeniu rozmowy, życzy koleżance powodzenia.

Bucky staje do walki przeciwko Titanium Manowi. Walce przygląda się szef gangu, który chciał go ostatnio zwerbować. Ze swojego gabinetu te same sceny obserwuje naczelnik ze swoim gościem. Wszystko idzie zgodnie z planem. Pułkownik chce złamać Winter Soldiera i musi to osiągnąć. James ma spore problemy i zaczyna uciekać przed swoim przeciwnikiem. Nagle, z góry strażnicy rzucają na ziemię trochę broni. Bucky łapie buzdygan i wraca do walki. Pierwszy cios powala Borisa. James popada w amok. Okłada Rosjanina, aż ten przestaje się ruszać. W amoku zostaje odstawiony do celi. Tam popada w niespokojny sen. Śni mu się wiele okropności, których dopuścił się jako Winter Soldier.

Rano poobijany wychodzi na spacerniak. Tam napada na niego Petrovich. Ma do niego pretensje, że jego najlepszy zawodnik będzie musiał długo leżeć w szpitalu po wczorajszej walce. Dochodzi do bójki. Jeden z ludzi Yuriego zabiera strzelbę strażnikowi i chce zabić Jamesa. W ostatniej chwili ratuje go Niko. Obaj uciekają do kanałów. Bucky chce tam przeczekać zamieszki, ale Niko ma inny plan. Naczelnik nie chce zabić Amerykanina. To widać po ostatnich wydarzeniach. Ponieważ nie wiedzą, o co chodzi, najlepiej zabrać stąd Jamesa. Tędy uciekną. Barnes nie zgadza się na to. Nie złamie umowy, jaką zawarła Ameryka. Dochodzi do walki. Zaskakują ich strażnicy, którzy używają gazu usypiającego.

Bucky budzi się przywiązany do stołu operacyjnego. Nad nim stoi Rostov. Bohater nie powinien pamiętać pułkownika. To było częścią programu. Teraz czas sprawdzić, czy Amerykanin pamięta kody aktywacyjne, które są ukryte w jego umyśle.

Steve wchodzi do Sali, w której przetrzymywany jest Gyrich. Ten nie daje się zastraszyć groźbą Capa. Nie mają na niego żadnych dowodów. Kiedy jednak Rogers grozi, że więcej nie będzie go chronić przed zamachowcami, pęka. Pewnego dnia rosyjski dyplomata wsiadł do jego taksówki. Pokazał mu dokumenty z tajnych misji Winter Soldiera w U.S.A. Dlatego przepchnął dokumenty dotyczące deportacji.

Wkurzony Cap leci na spotkanie. Ląduje na dachu, gdzie ludzie z S.H.I.E.L.D. kierują go do miejsca, gdzie czeka Fury. Ten stoi nad zwłokami rosyjskiego dyplomaty, który kontaktował się z Gyrichem. To była robota profesjonalisty. Odwiedzał tu pewnego staruszka, który popełnił samobójstwo. Według Nicka starzec odebrał telefon, po czym zastrzelił dyplomatę i wypił truciznę. Okazuje się, że ich zabójca to stary zakonspirowany sowiecki szpieg, który siedzi tu od 1978 roku.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #618 Captain America #618 Captain America #618 Captain America #618 Captain America #618 Captain America #618 Captain America #618 Captain America #618 Captain America #618 Captain America #618

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.