Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #157

Thunderbolts #157

Postacie
Zapowiedź

Wschodnia Europa. Zamki. Czarownice. Wilkołaki. Satana zaczyna wywierać wpływ na członków druzyny. W Stanach Songbird i jej nowa ekipa NEXT Thunderbolts sprawdzą jak działają zespołowo. Podpowiedź: to nie jest dobry czas dowodzić drużyną Thunderbolts.

Streszczenie

Hyde zaczyna szaleć. Łapie w ogromne łapsko Songbird i rzuca się na strażników. Do akcji wkracza Gunna, ale zostaje ciśnięta na ścianę. Nagle potwór znika, a na jego miejscu stoi wątły Zabo. Okazuje się, że do serum dodano nanity i teraz można odwrócić transformację w dowolnym momencie.

W Niemczech Thunderbolts desperacko walczą o życie. Nad pole walki wzlatuje Satana i po chwili zionie ogniem na wszystkich. Okazuje się, że płomień zabił wszystkie duchy, a śmiertelników tylko lekko przypiekł. Czarownica wyczerpana ląduje na ziemi. Udało jej się także namierzyć barona. On stoi za tym wszystkim. Cage dzieli zespół na dwa oddziały.

Fixer przemawia do nowych członków zespołu. Muszą nauczyć się pracować w zespole. Każdy otrzyma jakąś rolę. Jeżeli zaczną się buntować to włącza się nanity i wylatuje się z zespołu. Dodatkowo Gunna odzyskała swój topór bojowy. Podczas przemowy Songbird przychodzi wiadomość o pilnej misji. Nie można skontaktować się z pierwszą drużyną, więc ONZ wysyła nowych członków programu do Iraku.

W zamku obie ekipy wspinają się po schodach w głąb twierdzy. Nie napotykają większego oporu i prawie jednocześnie docierają na miejsce. Są w wielkiej sali, a baron stoi na balkonie za czymś, co wygląda jak koło sterowe na statku. Na ich drodze staje wielki pająkopodobny stwór. Luke chce go szybko załatwić, ale kiedy się do niego zbliża doznaje halucynacji, w której żona informuje go o śmierci ich córeczki. Podobnie ma się z innymi T-Boltami. Ghost ma wizje swoich byłych szefów, których zabił. Moonstone ma wizję, w której Satana ich zdradza. Czarownica dodatkowo chce zdobyć jej kamień. Juggernaut boi się, że zostanie odsunięty od drużyny i znów zamkną go w celi. Przez radiu z Lukiem łączy się Satana. Dzięki jej radom udaje mu się obudzić z transu. Widząc to Baron postanawia uciekać. Zna już drogę do domu i wróci tu z większą armią.  Po chwili drużyna stoi na wzgórzu, a po zamku nie ma już śladu. Cage ma pretensje do Marko, który będą jeszcze w transie powstrzymywał dowódcę przed działaniem i ułatwił ucieczkę przeciwnikowi. Wkurzony włącza nanity, a Cain pada nieprzytomny. Budzi się w swojej celi. Naczelnik tłumaczy się, że drużyna ruszyła do akcji bez niego. Musiał nieźle podpaść Cage’owi. Teraz przez miesiąc nie ma dostępu do wieży i jej zasobów.

Irak. Obie drużyny zostają teleportowane na miejsce. W tej okolicy mieszkańcy zostali poddani działaniu dziwnego gazu. Od tego czasu zachowują się jak zombie. Songbird zakazuje zabijać. Okazuje się jednak, że ich przeciwnicy po otrzymaniu ciosu zmieniają się w kupę piachu. Z podziemnych kryjówek wychodzi ich coraz więcej i bohaterowie zostają otoczeni. Okazuje się, że jest to jeden z największych cmentarzysk na świecie, więc zombie jest tu bez liku. Songbird pozwala wszystkim na użycie wszystkiego, na co ich stać. Boomerang zostaje pochwycony przez ręce wystające z ziemi. Nikt z drużyny nie kwapi się mu pomóc.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #157 Thunderbolts #157 Thunderbolts #157 Thunderbolts #157 Thunderbolts #157 Thunderbolts #157 Thunderbolts #157 Thunderbolts #157

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.