Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #12

New Avengers vol. 2 #12

Postacie
Zapowiedź

SEKRETY!!! Kim byli pierwsi Avengers? Ten numer przyniesie szokującą odpowiedź na to pytanie. Jak pierwsza misja pierwszych Mścicieli miała wpływ na przetrwanie jednego z najbardziej ukochanych, obecnego Avengera?

Cytat

Luke Cage do oficera policji: "So, we are technically government employees and, not to turn it into that kind of thing... but we probably outrank you by 7000 something."

Streszczenie

Rhode Island, Barrington, szpital, chwila obecna. Trwa operacja Mockingbird. Z sąsiedniego pomieszczenia próbom ratowania przyjaciółki przyglądają się New Avengers. Jest wśród nich również Hawkeye. Clint jest wściekły i pała rządzą zemsty, którą to chce zaspokoić, nim zakończy się operacja byłej żony.

Szwecja, zamek Helsinborg, rok 1959. Kapitan Ameryka zmierza w kierunku Avengers Initiative. Nick Fury uspokaja towarzyszy, że prawdziwy Kapitan dawno nie żyje. Sam też staje twarzą w twarz z impostorem.

Barrington, posterunek policji, chwila obecna. W pokoju przesłuchań siedzi agentka HAMMER. Stale powtarza, że nie uznaje władzy policji. Tymczasem w pomieszczeniu obok, Luke i spółka starają się przekonać oficera śledczego, by pozwolił im przesłuchać agentkę. Przeważa argument, że New Avengers to w pełni legalna jednostka rządowa, tylko w hierarchii znacznie wyżej, aniżeli policja z Barrington. Przesłuchiwać będzie Wolverine.

Szwecja, zamek Helsinborg, rok 1959. Atak Avengers wywołał istną panikę w zamku. Uległ jej nawet Red Skull, który za wszelką cenę stara się uciec przed obławą. Próby powstrzymania go przez Sabretootha i Kravena spalają na panewce. Red Skull już przez nikogo nie zatrzymywany wsiada na pokład dokującej przy zamku łodzi podwodnej. Tuż przed tym jest jeszcze świadkiem, jak jego Kapitan Ameryka, który nie podołał konfrontacji z Nickiem Furym, w spektakularny sposób cały płonąc wypada z okna zamku. Łódź z Red Skullem na pokładzie, który nie chce już czekać na dalszy ciąg wypadków, zanurza się i odpływa. Z podwodnej czeluści wydostaje go jednak Namora, czym przekreśla plany fuhrera. Na nabrzeżu rzuca Red Skulla pod nogi Fury'ego i przekazuje mu teczkę nazisty. Red Skull pomimo swojego położenia grozi jeszcze Avengers, co irytuje Creeda na tyle, że ten urywa mu głowę. Nick jest niepocieszony tym faktem. Pomimo tego, iż nie był to prawdziwy Red Skull, Fury i tak liczył wydobyć z niego cenne informacje. Victor odpowiada, że nie musi mu dziękować.

Manhattan, wieczór, chwila obecna. Victoria Hand wraca do swojego apartamentu. Gdy sięga do lodówki po butelkę czegoś mocniejszego, zostaje nagle zaatakowana przez Superię. Panna Hand pomimo zaskoczenia nie traci zimnej krwi. Jest wściekła na Deidre, że ta proponowała jej wstąpienie do nowoformowanego H.A.M.M.E.R. na otwartym kanale, który jest stale monitorowany przez Kapitana Amerykę. W tej sytuacji nie mogła postąpić inaczej, jak tylko wysłać Avengers na proponowane miejsce spotkania, co też uczyniła. Jej postawa uśpiła jednak czujność Kapitana Ameryki, który ufa jej teraz bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Dla Wentworth ma natomiast instrukcje, co ma robić, jeśli naprawdę chce reaktywować H.A.M.M.E.R.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #12 New Avengers vol. 2 #12 New Avengers vol. 2 #12 New Avengers vol. 2 #12 New Avengers vol. 2 #12 New Avengers vol. 2 #12 New Avengers vol. 2 #12 New Avengers vol. 2 #12 New Avengers vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.