Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #623

Journey Into Mystery #623

Postacie
Zapowiedź

Loki zdrajca, Loki niszczyciel powrócił! Ale w dziewięciu światach nie ma nikogo, kto by mu zaufał. I kiedy będzie on pierwszą osobą, która odkryje sekret stojący za strachem i wezwie do broni, zostanie zignorowany.

Streszczenie

Asgardczycy docierają do nowego wymiaru, a Odyn, przy pomocy swojej mocy, tworzy dla nich nowy Asgard. Wszyscy od razu rzucają się do pracy, aby przygotować się do zniszczenia Ziemi. Thor zostaje zakuty w łańcuchy i zamknięty. Loki przygląda się wszystkiemu. Jest świadkiem, jak zakuwana w łańcuchy jest wielka bestia Hel Wolf. Będzie on zabijał na rozkaz Odyna. Chłopak zdaje sobie sprawę, że niszcząc jeden z dziewięciu wymiarów, osłabiają wszystkie pozostałe. Thora nie ma i to on musi zapobiec katastrofie. Zaczepia go wojownik, z którym pokłócił się na początku poprzedniego numeru; chce dokończyć ich rozmowę, jednak powala go cios Volstagga. Wojownik popędza chłopaka, aby stąd odeszli. Nie jest zadowolony z tego, że obiecał Thorowi opiekować się nim. Dzieciak powinien uważać na to, co mówi i nie dawać powodu ludziom do ataku na niego. Jeśli chce pomóc Thorowi, to musi zrobić to inaczej i nawet ma pewien pomysł jak. Okazuje się, że pomysłem tym jest wyczyszczenie stajni wielkich kozłów, które zwykle ciągną rydwan boga piorunów. Przy okazji Volstagg opowiada chłopakowi historię o tym, jak Thor jako młody wojownik ujarzmił te dwie bestie przy pomocy specjalnej magicznej uprzęży, która wymusza na zwierzętach posłuszeństwo. Kiedy wojownik odchodzi, zjawia się Ikol. Ptak radzi swojemu panu, aby dowiedział się, kim jest tajemniczy Serpent. Drzewo Yggdrasill wie wszystko i od niego na pewno da się uzyskać taką wiedzę.

Później chłopak wraz z ptakiem i jednym z kozłów udaje się do drzewa. Loki założył specjalną zbroję, i przywiązał się liną do kozła, aby móc po niej później wrócić. Ma zamiar skoczyć w przepaść do korzeni drzewa, aby uzyskać wiedzę, której poszukuje. Po długim czasie Loki wraca z powrotem. Jest wstrząśnięty zdobytymi informacjami. Dosiada kozła i rusza w drogę.

Thor siedzi zamknięty w celi. Nagle słyszy głos Lokiego dochodzący z kanałów. Chłopak przybył do niego po radę. Aby zapobiec strasznej tragedii, musi stać się coś złego i nie wie czy powinien na to pozwolić. Odinson radzi mu za wszelką cenę nie dopuścić do tragedii. Chce wiedzieć, na czym polega plan Lokiego, ale ten nie chce zdradzić szczegółów. Mówi jedynie, że chce zebrać grupkę ludzi, którzy mu pomogą.

Chłopak zakrada się do uwięzionego Hel Wolfa. Proponuje mu wolność w zamian za jego służbę. Bestia się zgadza i Loki otwiera jego klatkę. Potwór od razu rzuca się do ataku, ale dzieciak mu ucieka. Loki z zaskoczenia skacze na niego i zakłada mu uprząż, której Thor użył na kozłach. Kiedy bestia nie ma już siły walczyć, poddaje się. Teraz pomogą innemu więźniowi uciec, a potem udadzą się do piekła.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #623 Journey Into Mystery #623 Journey Into Mystery #623 Journey Into Mystery #623 Journey Into Mystery #623 Journey Into Mystery #623 Journey Into Mystery #623 Journey Into Mystery #623 Journey Into Mystery #623

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.