Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself » Fear Itself #2

Fear Itself #2

Fear Itself #2

"The Worthy"

Postacie
Zapowiedź

Thor został uwięziony przez własnego ojca! Odyn i Asgardczycy opuszczają Ziemię, by walczyć o własny byt z bogiem Strachu. Avangers i pozostali bohaterowie walczą z napływającymi falami terroru! Serpent’s Hammers spadają! Kto okaże się ich godzien? Kto zostanie nowymi sługami Wężowego zła? Jak Avengers mają odpowiedzieć na … Fear Itself?

Streszczenie

Prowadzeni przez Odyna Asgardczycy docierają na planetoidę, na której niegdyś znajdowało się ich cudowne miasto. Niektórzy z nich nie są zadowoleni z rozkazu swego przywódcy, który w obliczu zagrożenia nakazał ucieczkę. Thor odzyskuje przytomność i konfrontuje się z ojcem, zarzucając mu tchórzostwo. Odin używa swej mocy i więzi syna. Nie zdradza szczegółów zbliżającego się zagrożenia, ale jest pewien, że nie da się uratować ludzkości, a zwycięstwo nad Serpentem będzie możliwe tylko przez całkowite wypalenie Ziemi.

Więzienie Raft. Juggernaut kończy trening na siłowni, gdy niespodziewanie przez dach budynku przebija się ognisty obiekt. Zdezorientowany Thunderbolt sięga po przedmiot, który spadł z nieba. Okazuje się nim młot, który dokonuje transformacji - ciałem Caina zawładnął teraz Kuurth, Breaker of Stone.

Media donoszą o podobnych wydarzeniach w innych miejscach świata. Obiekty spadły również w Chinach, Paryżu, Nowym Jorku i na Pacyfiku. Steve Rogers nakazuje Avengers rozdzielenie się i sprawdzenie sytuacji. Kontaktuje się z nim Reed Richards, który jest na miejscu w Nowym Jorku. Odnalazł młot i rozpoczyna jego analizę.

Brazylijska dżungla. Bruce Banner i Betty Ross odpoczywają po ostatnich wydarzeniach. Rozmowę przerywa pobliski upadek ognistego bolidu. Już jako Hulk i Red She-Hulk ruszają sprawdzić co się stało. Hulk dotyka młota i również ulega transformacji - teraz to Nul, Breaker of Worlds.

Południowa Afryka. Absorbing Man bez powodzenia próbuje podnieść kolejny młot, który spadł z nieba. Udaje się to Titanii, która zamienia się teraz w Skirn, Breaker of Men.

Serpent przekazuje swe rozkazy nowym sługom. Nakazuje im siać terror i zniszczenie. Na całym świecie media przekazują kolejne złe informacje. Na Pacyfiku Nerkkod, Breaker of Oceans, niszczy ruroociąg. Skadi, na czele neonazistów kontrolujących roboty bojowe, rusza do ataku na Waszyngton. Cały świat pogrąża się w strachu i chaosie...

Autor: Lex

Galeria numeru

Fear Itself #2 Fear Itself #2 Fear Itself #2 Fear Itself #2 Fear Itself #2 Fear Itself #2 Fear Itself #2 Fear Itself #2 Fear Itself #2 Fear Itself #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.