Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #14

Avengers Academy #14

Avengers Academy #14

"Disaster Response"

Postacie
Zapowiedź

Młodzi adepci zmierzą się z największymi wrogami Pająka w historii – Złowieszczą Szóstką. Historia będzie miała poważne konweswencje podczas eventu Fear Itself.

Cytat

Giant-Man: „I wish you could stay off the front lines for years. Train Slowly. Let Things sink in. But I’m afraid we don’t have that luxury.”

Streszczenie

Życie w Avengers Academy wraca do „normalności”. Aktualnie studenci szkolą się poprzez oglądanie relacji z akcji Giant-Mana i Quicksilvera, polegającej na opanowywaniu erupcji wulkanu Etna. Młodzi bohaterowie oczywiście nie rozumieją dlaczego nie mogą wziąć w niej udziału. Szybko doprowadza to do kłótni. Przerywa im Jocasta, która informuje Tigrę o ataku Electro w Paryżu. Reptil postanawia przekonać opiekunkę, że jest to zadanie, którego potrzebują i kiedy Pym również wyraża swoje poparcie, mieszkańcy Avengers Academy ruszają do Francji. 

 

Po dotarciu na miejsce okazuje się, że Electro jest wymagającym przeciwnikiem. Jakby tego było mało, on również pojawił się na miejscu z drużyną. Młodzi bohaterowie są jednak w stanie walczyć jak równi z równym z Sinister Six. Nim walka dobiega końca, Tigra zarządza odwrót, któremu studenci nie mogą się sprzeciwić. Wszystko okazuje się być tylko elementem planu przestępców. Za sprawą iluzji Mysterio po drugiej stronie otwartego portalu nie pojawia się Jocasta, a laboratorium Octopusa. Dodatkowo Greer okazuje się być w rzeczywistości Camaleonem i kiedy ogłusza Finesse, walka jest już właściwie skończona. 

 

Przestępcy uciekają ze skradzionym ładunkiem, by chwilę później na miejscu pojawili się instruktorzy. Na szczęście wszyscy uciekają w porę, zanim wybuchają ładunki rozstawione w laboratorium przez drużynę Octopusa. Po całym zajściu Pym zmuszony jest wysłuchiwać krytyki francuskich władz, niepocieszonych zniszczeniem znajdującej się w ośrodku technologii.

 

Reptil i Tigra trafili do ambulatorium z poważnymi obrażeniami. Veil, Striker i Quicksilver rozmawiają natomiast o mediach, które również nie oceniają pozytywnie całej akcji. Ponownie prowadzi to do kłótni. Szybko przerywa ją jednak Hank, który postanawia wprowadzić zmiany. Od tej chwili życie studentów ma stać się znacznie cięższe. 

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #14 Avengers Academy #14 Avengers Academy #14 Avengers Academy #14 Avengers Academy #14 Avengers Academy #14 Avengers Academy #14 Avengers Academy #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.