Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #43

Tales of Suspense #43

Tales of Suspense #43

"Kala, Queen of the Netherworld!"

Postacie
Streszczenie

W fabryce Tony'ego Starka dochodzi do poważnego wypadku, co więcej, szwankujące urządzenie wytworzyło wir powietrzny wciąż zagrażający ludziom. Pracownicy dzwonią by zawiadomić o tym swego szefa, na co Stark stwierdza, że wyśle tam Iron Mana, który szybko rozprawia się ze wszelkimi kłopotami. Zaraz potem na miejsce przychodzi Tony we własnej osobie, tylko po to by zobaczyć jak kolejne osoby znikają w dziwnej poświacie. Wkrótce on sam zostaje zamknięty w kryształopodobnym czymś, które wciąga go pod ziemię.

Tam zaś znajduje się cały podziemny świat, rządzony przez Kalę. Okazuje się, że mieszkańcy tej krainy pochodzą ze zniszczonej Atlantydy, a teraz przygotowują się do najazdu na powierzchnię. Generał Baxu oprowadza Starka po podziemnym świecie, prezentując wysublimowane uzbrojenie. Niestety zanim inwazja będzie miała miejsce, Tony musi stworzyć odpowiednią maszynerię, która pomoże przetransportować uzbrojenie na powierzchnię planety. Jeśli się nie zgodzi, inni porwani ludzie zostaną straceni. Stark straszy Kalę Iron Manem, jednak mimo że wzbudza wątpliwości w Baxu, to Kala nie obawia się złotego herosa. Tony zgadza się więc pomóc dawnym mieszkańcom Atlantydy, jednak wymaga w pełni wyposażonego laboratorium i całkowitej prywatności.

Jego życzenie zostaje spełnione, po drodze do laboratorium Stark rozmawia jeszcze z Baxu, który wcale nie ma ochoty atakować ziemi, w dodatku jest on zakochany w Kali. W odosobnieniu Stark bez problemu tworzy zbroję i jako Iron Man rusza do walki. Żaden wojownik, ani żadne urządzenie nie są w stanie wyrządzić mu krzywdy i wkrótce Iron Man pochwyca Kalę i zabiera ją na powierzchnię. Okazuje się, iż z dala od jądra Ziemi procesy starzenia mieszkańców podziemi przebiegają szybciej i przywódczyni Atlantów w mgnieniu oka staje się staruszką. Postanawia więc zostać na zawsze pod ziemią. Na koniec prosi Iron Mana by ten został jej partnerem, lecz superbohater odmawia wskazując Baxu jako odpowiedniego kandydata na partnera Kali.Ponadto pojawiły się historie science-fiction "You Can't Change the Past" oraz "I Was a Victim of Venus".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.