Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #42

Tales of Suspense #42

Tales of Suspense #42

"Trapped by the Red Barbarian"

Postacie
Streszczenie

Grupa szpiegów pracująca na zlecenie Czerwonego Barbarzyńcy, przebywając na statku u wybrzeży Ameryki otwiera nową zdobycz – najnowszą bombę. Zamiast jednak oczekiwanej zawartości w skrzyni przebywa Iron Man, który szybko rozprawia się z wrogami Stanów Zjednoczonych. Superbohater wie, iż jest to zwycięstwo tymczasowe, gdyż Red Barbarian na pewno planuje właśnie kolejną intrygę. Wracając do domu Stark zastanawia się, co by się stało, gdyby ktoś z ludzi Barbarzyńcy odkrył tożsamość złotego herosa.

Później Tony przedstawia armii swój kolejny wynalazek: promień dezintegrujący. Informacja o nim dociera za Żelazną Kurtynę, do Czerwonego Barbarzyńcy, czyli grubego, rzucającego mięsem, nie posiadającego dobrych manier komunistycznego wojskowego wysokiego stopnia. Na wiadomość, że plany promienia nie zostały jeszcze skradzione wybucha gniewem, bije i strzela do swoich ludzi. Lecz nagle w pomieszczeniu pojawia się Chruszczew, Barbarzyńca korzy się, tylko po to by nowoprzybyłym okazał się Aktor. Potrafi on w mgnieniu oka zmienić wygląd w dokładną kopię wyglądu innej osoby. Rusza więc po plany promienia dezintegrującego jako idealny szpieg.

W Ameryce, Aktorowi imitującemu Starka i jego ludziom bez problemu udaje się wejść do biura prawdziwego Tony'ego.  Aktor znajduje jednak coś więcej niż plany, odkrywa zbroję Iron Mana, zdobywając w ten sposób informację o alter ego Starka. Natychmiast postanawia wrócić do Barbarzyńy, zostawiając swoich ludzi by zabili Tony'ego.

Faktycznie, niedługo potem Stark zostaje ostrzelany, lecz metalowa płyta którą nosi ratuje mu życie. Po zgaszeniu świateł szybko przebiera się w kostium Iron Mana i pokonuje niedoszłych zabójców, po czym uzyskuje od nich informację nt. tego, co zaszło pod jego nieobecność. Iron Man wystrzeliwuje się za Żelazną Kurtynę w rakiecie, po czym spada niedaleko jadącego do Barbarzyńcy aktora. Superbohater przywiązuje jego samochód, wraz z nim, do drzewa, a następnie z walizką sam udaje się do Czerwonego Barbarzyńcy. Na miejscu podaje się za Aktora przebranego za Iron Mana. Pokazuje złemu komuniście walizkę, która ma jednak zamek czasowy, który wymaga odczekania. Stark wychodzi z walizką i wypuszcza prawdziwego Aktora, który natychmiast pojawia się u Barbarzyńcy, ten pyta go o walizkę. Aktor próbuje się wytłumaczyć i zdradzić tożsamość złotego herosa, lecz komunistyczny wódz nie ma cierpliwości i zabija swojego kolejnego szpiega.Ponadto ukazał się horror "I Speak of the Haunted House" i opowieść science-fiction "Escape into Space".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.