Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #41

Tales of Suspense #41

Tales of Suspense #41

"The Stronghold of Doctor Strange!"

Postacie
Streszczenie

Anthony'ego Starka zastajemy, gdy wraz ze swoją partnerką przebywa na balu charytatywnym na rzecz szpitala dziecięcego, na który to przeznaczył 100.000 dolarów. Po balu kobieta ma ochotę zostać żoną Starka, jednak ten próbuje wyperswadować jej tę myśl, opowiadając o ogromie swych obowiązków. Musi współpracować z armią, dla której stworzył niedawno atomowe armaty strzelające nuklearnymi pociskami na ponad 750 km. Jego badania naukowe są nie mniej ważne, własnie ostatnio zresztą wymyślił serum, które zamyka otwartą ranę w dwie sekundy. Jego kontrybucje przyczyniają się do badania kosmosu, nie tak dawno temu wynalazł stop, który nie przepuszcza żadnego promieniowania. Nie zapominajmy też o nabojach, które mają siłę artylerii.

Po tej ilości informacji, kobieta ma nadzieję, że Stark w końcu znajdzie czas na małżeństwo, a sam Tony myślami zaczyna krążyć wokół swej kariery superbohatera. Jest częstokroć jedynym, który może pokonać gangsterów, szpiegów, wrogów Ameryki i odeprzeć inwazje z kosmosu. W dodatku nie może zdejmować z piersi metalowej płyty, która utrzymuje go przy życiu. Biorąc to wszystko po uwagę, Tony może zapomnieć o wszelkich próbach związania się z drugą osobą.

Nazajutrz Iron Man wykonuje show dla chorych dzieci, nie będąc świadomym, że jego poczynania w więzieniu obserwuje potężny przestępca Doctor Strange. Podczas odsiadki nie próżnował i stworzył urządzenie, które pozwoli mu kontrolować Iron Mana. Zamknięty w swojej celi, udając chorobę, ma mnóstwo czasu na wysłużenie się złotym herosem. Przejmując kontrolę nad superbohaterem rozkazuje mu uwolnić siebie z więzienia i pomóc w ucieczce. Po wszystkim zostawia zdezorientowanego herosa na środku drogi z luką w pamięci. Policja odnajduje Iron Mana, jednak nie aresztuje go, gdyż Stark wyjaśnia im, iż był pod wpływem hipnozy. W międzyczasie jeszcze dowiadujemy się, iż Strange pragnie zdobycia podziwu ze strony swej córki.

Córka jednak swego ojca nie rozumie i nie popiera jego kryminalnych skłonności. A te objawiają się wyjątkowo mocno. Dr Strange ma w posiadaniu prywatną wyspę, na którą zebrał najbardziej niegodziwych naukowców, wojskowych etc. na Ziemi, którzy mają z nim współpracować. Ze swojej wyspy przestępcy wysyłają światu ultimatum: całkowita kapitulacja albo całkowite zniszczenie.

Na nic zdają się wysiłki aby Strange'a pokonać, gdyż jego wyspę chroni niezniszczalne pole siłowe. Iron Man wpada więc na pomysł, który nikomu nie przyszedł do głowy, zrobi podkop. Wychodzi z niego w pomieszczeniu, gdzie właśnie Strange prowadzi dyskusję ze swą córką, nie chcącą przestępcy za ojca. On zaś cały czas myślał, że wszystko, co robi, robi to dla niej. Za późno jednak na pogawędki, oto Iron Man atakuje. Niszczy on generatory w pomieszczeniu, których destrukcja wysysa elektryczną energię ze zbroi herosa, a bez elektryczności skazany jest na śmierć. Córka kryminalisty rzuca więc złotemu superbohaterowi latarkę. Iron Man wyciąga z niej baterie, przywracające mu energię. Strange osłupiały z powodu działania własnej córki nie walczy dalej. Wybacza jej zachowania, po czym ucieka. Reszcie przestępców uciec się nie udaje i zostają pojmani przez wojsko. Na koniec córka Strange'a martwi się, co będzie jeśli jej ojciec znów zaatakuje...Ponadto ukazały się opowieści science-fiction "The Sorcerer's Plot" i "The End of the Universe".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.