Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #40

Tales of Suspense #40

Tales of Suspense #40

"Iron Man versus Gargantus!"

Postacie
Streszczenie

Na dobry początek poznajmy jak skomplikowaną osobowością jest Tony Stark. Jako naukowy geniusz otrzymuje właśnie medal honoru za badania nad mikrotranzystorem. Niedługo potem okazuje się benefaktorem armii, której daje swój nowy wynalazek: odrzutowe wrotki. Potrafi również łamać kobiece serca, co widzimy wieczorem, gdy na przyjęciu kolejna niewiasta pada ofiarą miłości do Starka. Niestety Tony nie może oddawać się przyjemnościom z kobietami, gdyż jego korpus zakryty jest metalową zbroją utrzymującą go przy życiu. Aby funkcjonowała odpowiednio należy ją ładować co jakiś czas prądem, co właśnie czyni Stark. Wiąże się ona też z ostatnią stroną osobowości milionera, superbohaterem Iron Manem.

Tak też obserwujemy jak Iron Man ustanowił swoje imię jako heros, widzimy jak pokonuje gang, jak wygrywa w walce z naukowcem, którego promień zmniejszający jest bezsilny wobec szarego bohatera. Teraz zaś wraz ze swoją partnerką, Marion, przebywa w cyrku, gdzie dzikie bestie wyrwały się na wolność i zagrażają zebranym. Stark wymyka się, twierdząc, że zadzwoni po policję, przez co Marion myśli, że jest on, być może, tchórzem. Nie wie, iż właśnie w tym momencie Tony wyciąga z walizki złożone elementy swej zbroi i zmienia się w Iron Mana.

Tak przygotowany bez problemu rozprawia się ze zwierzętami. Okazuje się także, że jego zbroja wzbudza pewien niezaplanowany efekt – strach w zwykłych ludziach, a przede wszystkim w kobietach i dzieciach. Po walce metalowy superbohater postanawia zmienić wygląd swego rynsztunku.

Pomysł jak tego dokonać podsuwa mu Marion, którą odprowadził na samolot de Grenville. Otóż należy przemalować zbroję z szarego na złoty. Voila! Stark tak też czyni i z szarego, staje się złotym Iron Manem.

Tymczasem Marion nie wraca z Grenville, co więcej miasto zostało odcięte od świata. Mieszkańcy odgrodzili się od wszystkich wielkim murem. Policja nie może nic wskórać, gdyż odgradzanie się nie jest przestępstwem, lecz Iron Man nie musi się przejmować prawem i przekopuje się do miasta. Tam okazuje się, że wszyscy są przerażeni postacią tajemniczego Gargantusa i zwracają się przeciw Iron Manowi. Uciekając przed tłumem heros natrafia na pomnik neandertalczyka, który przedstawiać ma Gargantusa. Przed pomnikiem tłum ludzi chwali jego imię. Stark niszczy pomnik spychając na niego ciężarówkę, lecz ludzie nawet bez obiektu modłów nie zaprzestają ich.

Iron Man wskakuje więc na wysoki budynek, skąd nadaje wyzwanie do walki. Gargantus odpowiada, rozpoczyna się walka. Olbrzymi neandertalczyk próbuje zahipnotyzować Iron Mana, lecz ten nic sobie z tego nie robi. Zauważa za to dziwnie zachmurzone niebo. Następnie wszystko przebiega szybko. Iron Man wystrzeliwuje trzy magnesy, które niszczą Gargantusa – jak się okazuje, robota. Ludzie odzyskują świadomość, światłem ze zbroi Stark wykrywa w sztucznym zachmurzeniu statek kosmiczny, a sami kosmici uciekają przed magnesami superbohatera, stwierdzając, że planeta zmieniła się od czasów ostatniej wizyty ich rasy 80.000 lat temu. Na koniec Iron Man niszczy mur wokół Grenville, a Tony Stark umawia się na kolejną randkę z Marion.Ponadto ukazały się historie science-fiction: "Work of Art" oraz "Prophet of Doom".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales of Suspense #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.