Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #42

Tales To Astonish #42

Tales To Astonish #42

"The Voice of Doom!"

Postacie
Streszczenie

Pewnego dnia, pewien ekscentrycznie ubrany mężczyzna stanął w ruchliwej części miasta i zaczął nakłaniać ludzi do wypędzenia Ant-Mana z miasta, twierdząc, iż heros jest złowieszczym złoczyńcą. Co więcej, ku zdziwieniu samego Ant-Mana, mieszkańcy uwierzyli osobie, która przedstawiała się jako Jason Cragg. Cofnijmy się jednak o kilka tygodni wstecz by poznać genezę nowego wroga Henry'ego Pyma.

Jason Cragg był wtedy pracownikiem radia, którego reklamy i ogłoszenia były ekstremalnie nieprzekonujące. Miał już zostać zwolniony, gdy, zrządzeniem losu, w pobliskim laboratorium atomowym radioaktywność wzrosła do niepokojących rozmiarów. Problem zażegnano, lecz mały strumień zelektryfikowanych cząsteczek zjonizowanych atomów został wychwycony przez mikrofon Cragga, którego nadawane właśnie ogłoszenie o nowej karmie dla psów, sprawiło, że nawet nie posiadający czworonogów ludzie pobiegli natychmiast do sklepów.

Cragg nie zwlekając ani chwili odszedł z pracy, zmienił strój i zaczął wykorzystywać swój głos do podróżowania i jedzenia za darmo. To był jednak dopiero początek, pewnego dnia zobaczył, jak Ant-Man pozbywa się grupy przestępców. Doszedł więc do wniosku, że jeśli pokona herosa o mrówczej wielkości to nikt nie będzie w stanie mu zagrozić.

Tymczasem teraz Ant-Manowi na komisariacie policja wręcza nagrodę za służbę dla społeczeństwa. Uroczysty nastrój zostaje przerwany gwałtownym wtargnięciem Cragga, który natychmiast przekonuje policję, że miejsce superbohatera jest w więzieniu. Ant-Manowi udaje się uciec przed policją, jednak, pod wodzą Jasona, całe miasto rozpoczyna poszukiwania małego herosa.

Henry Pym postanawia nie powracać do swej naturalnej wielkości, tylko jako Ant-Man chowa się w różnych szczelinach i trawie. Pech chce, że jego oprawcy uzbrojeni w magnesy zmierzają akurat w jego kierunku. Pym jest zmuszony zdjąć hełm by nie został złapany, niestety bez hełmu jest podatny na hipnotyczny wpływ głosu Cragga. Tak też przestępca znajduje hełm Ant-Mana i używając swej mocy rozkazuje bohaterowi się ujawnić. Pochwyconemu herosowi każe następnie wskoczyć do wody i nie próbować pływać. Rozjuszony tłum kibicuje Craggowi, lecz zaniepokojone mrówki pomagają Pymowi, który odzyskuje pełnię władz umysłowych i wraca do swego laboratorium.

Jason Cragg domyśla się, że ktoś w mieście nie słyszał jeszcze jego głosu, aranżuje więc nadawanie w telewizji. Na to właśnie czekał Pym, który przybywa na miejsce nadawania wraz z buteleczką bakterii. Wspina się następnie do ucha, stojącego przed mikrofonem i publiką, Cragga. W ukryciu w przestępce wycelowany jest też pistolet, który obsługują mrówki, Jason musi więc wypełnić polecenie Ant-Mana i przywrócić mieszkańców miasta do normalnego stanu. Po ogłoszeniu okazuje się, że Cragg stracił swą moc, dzięki bakteriom, które Pym umieścił w jego mikrofonie. Tłum ludzi zwraca się na koniec przeciw Jasonowi Craggowi i wyrzuca go z miasta.Ponadto ukazała się historia science-fiction "I Am Not Human".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.