Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #41

Tales To Astonish #41

Tales To Astonish #41

"Prisoner of the Slave World!"

Postacie
Streszczenie

Henry Pym właśnie odwiedza zaprzyjaźnionego naukowca, który ma mu pokazać nową formułę. Niestety dzwonienie do drzwi nie spotyka się z żadną odpowiedzią, Pym postanawia więc, pod postacią Ant-Mana, sprawdzić, co się dzieje. Z pomocą mrówek przeszukuje dom, lecz okazuje się on być pusty.

Kilka dni później w wiadomościach pojawia się informacja, że ważni naukowcy znikają w całym kraju. Henry jest przekonany, że ten los musi spotkać także i jego, lecz będzie przygotowany na taką ewentualność jako Ant-Man.

Po kolejnych kilku dniach do drzwi Pyma puka zmywacz okien, który chce zaprezentować próbkę nowego specyfiku. Zamiast jednak użyć swego płynu do mycia szyb, nieznajomy używa go do unieruchomienia Henry'ego Pyma.

Tymczasem w innym wymiarze, gdzie uwięzieni są naukowcy wyjaśnia się tajemnica zniknięć naukowców. Kulla, bezwzględny władca swojego wymiaru, jest uwięziony we własnej fortecy, oblężonej przez jego wrogów. Porywa on więc największe umysły Ziemi, aby stworzyły dla niego broń ostateczną, promień electro-śmiertelny. Każdy, kto mu się sprzeciwi trafia do lochu.

Niedługo potem do wymiaru Kulli przybywa Pym, który szybko orientuje się w sytuacji. Aby zapewnić sobie trochę prywatności, zaczyna wykrzykiwać antykullowskie hasła, wynikiem czego trafia do lochu. Tam zmienia się w Ant-Mana, jednak mając mrówczą wielkość zostaje zaatakowany przez groźne insekty z innego wymiaru. W ostatniej chwili Ant-Manowi udaje się przestroić swój hełm aby nadawał na falach wrogich owadów, które od tej pory stają się mu posłuszne.

Następnie superbohater zakrada się do pomieszczenia z naukowcami, natrafia jednak na promień, który alarmuje wszystkich o jego przybyciu. Naukowcy są wniebowzięci z powodu pojawienia się potężnego herosa. Ich radości nie podziela Kulla, który rozkazuje swoim podwładnym zniszczyć Ant-Mana. Jeden z nich staje na herosie, który chowa się w bucie strażnika, a następnie ucieka. Chowają go potem sami naukowcy, próbujący przekonać Kullę i jego podwładnych, że mają oni przewidzenia. Ant-Man rozpoczyna w tym czasie kolejną ucieczkę, lecz zostaje unieruchomiony tą samą cieczą, która sprawiła, że nie mógł się ruszać w swoim laboratorium. Na szczęście insekty wysłuchały jego rozkazów, użyły promienia do zabicia Kulli oraz otworzyły wrota do jego fortecy umożliwiając wtargnięcie wrogom dyktatora.

Na koniec Ant-Man na powrót przeistacza się w Henry'ego Pyma i wraz z innymi naukowcami zostaje odesłany do swojego wymiaru.Ponadto ukazała się historia grozy "The Curse".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.