Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #40

Tales To Astonish #40

Tales To Astonish #40

"The Day That Ant-Man Failed!"

Postacie
Streszczenie

Henry Pym właśnie wynalazł maskę gazową z niestabilnych molekuł, które umożliwiają dostosowanie się jej do rozmiaru głowy noszącego. Szybko jednak zmieniamy miejsce akcji i oto jesteśmy świadkami powrotu do miasta dwóch strażników, którzy nie pamiętają, co się przed chwilą wydarzyło. Im również nie poświęcimy więcej czasu, gdyż widzimy jak w mieście pojawiają się gazety ogłaszające kolejną spektakularną kradzież Hijackera, który zawsze pozostawia strażników bez żadnego wspomnienia dotyczącego tego, co zaszło. Zmieńmy jednak miejsce pobytu raz jeszcze. Jesteśmy teraz u Howarda Mitchella, właściciela Armored Truck co., którego opancerzone ciężarówki padają łupem Hijackera. Mitchell życzyłby sobie, aby Ant-Man mógł zająć się sprawą, lecz jak go odnaleźć?

Na szczęście za oknem jego głos słyszą mrówki, które przekazują wieść Ant-Manowi. Wystrzeliwuje się on w kierunku biura Mitchella. Niestety Pym robi to zbyt mocno i przed roztrzaskaniem się o ścianę ratują go tylko wierne mrówki. Następnie Ant-Man pojawia się przed Howardem, który wprowadza go w sytuację, przy okazji Pym zauważa, że Mitchell posiada kolekcję sztuki Inków pochodzącą z Peru. Dwaj panowie formułują plan, który zakłada zwabienie Hijackera do następnej opancerzonej ciężarówki, w której ukryty będzie Ant-Man.

Takowa ciężarówka zostaje przygotowana, a prócz strażników pojawia się by jej pilnować nieustraszony heros wielkości mrówki. Niestety pech chce, że nagle Ant-Man bardzo źle się poczuł, przeprasza wszystkich za niedyspozycję i zostaje zabrany przez mrówki by odpocząć. Strażnicy są zaniepokojeni stanem rzeczy, słusznie, gdyż niedługo potem uderza przestępca. Za pomocą wielkiego magnesu wciąga opancerzony samochód do swej własnej ciężarówki, gdzie usypia wszystkich gazem, po czym przystępuje do otwierania pojazdu. Za nim jednak stoi Ant-Man, który tylko udał chorobę, naprawdę zaś schował się w opancerzonym samochodzie. Co więcej, heros ma na sobie maskę przeciwgazową. Po krótkiej walce superbohater z pomocą mrówek rozprawia się z wrogiem, którym okazuje się być sam Howard Mitchell. Jak się okazało Pym podejrzewał go od samego początku, gdyż wiedział, że Indianie mają antyczny gaz, który powoduje braki w pamięci, więc figurki z Peru od razu wskazały winnego.

Na koniec policja dochodzi do wniosku, że Ant-Man nawet jak zawiedzie, to i tak wygra.Ponadto ukazała się historia science-fiction "The Worst Man on Earth".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.