Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #39

Tales To Astonish #39

Tales To Astonish #39

"The Vengeance of the Scarlet Beetle!"

Postacie
Streszczenie

Większość z nas nie przejmuje się światem insektów, który istnieje pod naszymi stopami. Lecz dla Henry'ego Pyma czynności tych małych stworzeń mają wielką wagę. Szczególnie w tym momencie, gdy otrzymuje sygnał informujący go, iż dzieje się coś dziwnego i niebezpiecznego w mieście. Pym zmienia się więc w Ant-Mana i udaje się na mrówce do kanałów. Tam zebrały się już setki insektów. Jednak to nie one, a dziwnie świecący żuk przyciąga wzrok bohatera.

Okazuje się, że żuk, używając mentalnej telepatii, agituje wszystkie owady do powstania i walki przeciw ludzkim wyzyskiwaczom. Żuk nabrał super-mocy dzięki promieniowaniu wywołanemu przez atomowe eksperymenty. Nic więc dziwnego, że zauważa Ant-Mana i wysyła swoje oddziały aby go usunęły. Pymowi udaje się ujść z życiem, niestety traci w walce swój hełm i gaz. Żuk używa znalezionego gazu Pyma aby się powiększyć i atakuje ludzkość stojąc na czele armii owadów.

Tymczasem mrówki znajdują hełm Henry'ego i przynoszą go właścicielowi. Ant-Man wychodzi na powierzchnię walcząc przeciw hordom insektów. Używając mrówek, środków owadobójczych etc. by odeprzeć niekończące się ataki, wie, że zwycięstwo może przynieść tylko pokonanie napromieniowanego żuka.

Udaje mu się go zwabić do sklepu z zabawkami, gdzie za pomocą miniaturowej włóczni przebija zbiornik z gazem zmniejszającym, który miał przy sobie żuk. W ten sposób udaje mu się go obezwładnić i zamknąć w worku. Pym w swoim laboratorium usuwa skutki promieniowania, przez co żuk staje się zwykłym owadem. Na koniec widzimy policjantów, którzy zastanawiają się, gdzie podczas ataku owadów znajdował się Ant-Man.
Ponadto ukazały się historie science-fiction "Qzamm the Terrible" oraz "The Toy Soldiers".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.