Avalon » Serie komiksowe » Mighty Thor » Mighty Thor #1

Mighty Thor #1

Mighty Thor #1

"Galactus Seed" - part 1: "The Silence"

Postacie
Zapowiedź

Nowa era boga piorunów. Thor i Sif podążają wgłąb zniszczonego World Tree, by odzyskać artefakt spoza czasu i przestrzeni. Artefakt, którego istnienie przyciąga Silver Surfera. A kiedy przybywa Herald, jego pan jest tuż za nim. Przygotujcie się na spotkanie z Pożeraczem Światów. Galactus powraca!

Streszczenie

W Broxton w Oklahomie tłumy udają się do kościoła. Widząc zapełnione ławki pastor Mike stwierdza, że nie ma w tym nic dziwnego – wielu z nich jest zaniepokojonych ich nowymi "sąsiadami" i tym, co ze sobą sprowadzili. Wielu obawia się, że zbliża się koniec świata. I o tym chce dziś porozmawiać.

Tymczasem, na martwej planecie gdzieś w głębi Kosmosu. Silver Surfer przemierza niebo nad pozostałościami dawno wymarłej cywilizacji, po czym przyzywa Galactusa. Gdy jego pan zaczyna się pożywiać, Surfer wyczuwa coś w oddali. Coś, co mogłoby nasycić Pożeracza Światów na całe stulecia.

W broxtońskim kościele pastor Mike stwierdza, że gdy człowiek kontempluje własną śmiertelność, nie może nie zacząć myśleć o Bogu. Przyznaje, że całe swoje życie spędził, rozważając Słowo Boże i głosząc Jego nauki, od kiedy jednak koło ich miasteczka pojawił się Asgard, nie potrafił zmrużyć oka. Czy mieszkańcy twierdzy są bogami? Czy może nawet Bogami? A jeśli tak, to czym to czyni jego Boga? Która religia ma rację? Czy może wszystkie są prawdziwe? A jeśli tak, to jak zwykli ludzie muszą czuć się maluczcy w świecie, w którym bogowie żyją na co dzień? Czy ich Bóg w ogóle zwraca na nich uwagę?

Tymczasem, w Asgardzie. Po uszkodzeniu Yggdrasila Odin wysłał ubranych w specjalne skafandry Thora i Sif w głąb Drzewa Światów, ku jego korzeniom, by poczynili naprawy. Tam jednak ekspedycja trafia na strzegące tego miejsca świetliste potwory. Rzucają się do ataku, po krótkiej walce Thor jednak daje się złapać jednemu z nich.

Tymczasem, na powierzchni, Loki kłóci się z trollem-kowalem, który wykonał na jego życzenie kolejny skafander, teraz jednak nie chce mu go wręczyć. Kowal przypomina, że ostatnie dokonanie boga kłamstw skończyło się upadkiem Asgardu i pyta towarzyszących mu Warriors Three, czy ufają chłopcu. Ich zdania są jednak podzielone – Hogun zdecydowanie zaprzecza, Fandral jednak stwierdza, że Loki jest teraz tylko dzieckiem i nie stanowi takiego niebezpieczeństwa, jak niegdyś. Sam Loki wyjaśnia, że jego brat jest w niebezpieczeństwie i prosi kowala, żeby pozwolił mu pomóc, ten więc w końcu się zgadza. Już w zbroi, Loki udaje się do Drzewa Światów, a gdy Odin ostrzega, że nie są w stanie zakotwiczyć młodego boga, ten stwierdza, że brat wyciągnie go na powierzchnię i udaje się w głąb Yggdrasila. W końcu trafia na Thora, na którym potwór właśnie zaciska swoje szczęki, atakuje więc i przebija swoją włócznią łeb poczwary. Już w trójkę bóstwa docierają do korzeni Drzewa, gdzie Thor odnajduje Ziarno. Gdy wracają na powierzchnię, bóg piorunów wręcza je ojcu i odchodzi.

Tego wieczora. Sif ma za złe Thorowi, że nie pojawił się na uczcie na cześć swego znaleziska i, co gorsze, teraz nie chce zaspokoić jej w łożu. Zauważa jednak, że jej ukochany jest ranny, ten stwierdza więc, że rana zadana przez potwora emanuje światłem, zamiast krwawić i stwierdza, że nic dobrego nie przyjdzie z obecności Ziarna w Asgardzie.

W Broxton jedna z wiernych przychodzi do pastora Mike'a, stwierdzając, że zaczęła się zastanawiać nad tym, co powiedział i pyta, skąd mogą wiedzieć, że Bóg ich ochroni i że modląc się, nie gadają po prostu do siebie. Duchowny stwierdza, że to jest właśnie podstawa wiary. Przyznaje, że nie wie, jak świat się zaczął ani jak się on skończy, z całego serca wierzy jednak, że nie są sami.

Tymczasem Silver Surfer zbliża się do Ziemi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Thor #1 Mighty Thor #1 Mighty Thor #1 Mighty Thor #1 Mighty Thor #1 Mighty Thor #1 Mighty Thor #1 Mighty Thor #1 Mighty Thor #1 Mighty Thor #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.